Ricardo Quaresma Kimdir?

+ Yorum Gönder
Biyografi ve Sporcuların Biyografileri Bölümünden Ricardo Quaresma Kimdir? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fatal
  Özel Üye
  Reklam

  Ricardo Quaresma Kimdir?

  Reklam  Ricardo Quaresma Kimdir?

  Forum Alev
  Ricardo Quaresma  Ricardo Andrade Quaresma (d. 26 Eylül 1983 Lizbon, Portekiz) Porto ve Portekiz Milli Futbol Takımı'nın orta sahasında oynayan futbolcu.

  Lakabı Mustang ve O Cigano (Çingene)'dir.Mustang lakabı eski antrenörü Laszlo Bölöni tarafından verilmiştir. Quaresma genellikle vatandaşı Cristiano Ronaldo ile aynı mevkiide yer aldığı için, oyun stilleri ve hızları ile kıyaslanmaktadır. Sağ ayağını daha iyi kullanabilmesine karşın sağ kanadın yanında çoğunlukla sol kanatta oynayan futbolcu, ayrıca ileri uç oyuncusu olarak da görev yapabilmektedir.

  Sporting Lizbon'un altyapısında yetişmiş, daha sonra 2003 yılında FC Barcelona'da oynamıştır. Barcelona'ya geldiği yıldan bu yana Portekiz Milli Futbol Takımı'nın formasını giymektedir. Barcelona'da uzun bir sakatlık dönemi geçiren genç Quaresma,Barcelona'nın Deco transferinde Takasla Sporting Lizbon'un Ezeli rakibi Porto'ya verildi. Değişik vuruş stilleri ve zaman zaman attığı muhteşem gollerle tanınır. Ayrıca en önemli özelliği olan müthiş top tekniği ile dünyanın sayılı oyuncularından biridır. Porto'nun şampiyonluğunda önemli rol sahibidir.Quaresma 2008-2009 sezonunda ünlü İtalyan klubü Inter'de forma giyecektir.Transfer bedeli henüz açıklanmamıştır.

 2. 2
  VESLiHAN
  Bayan Üye

  Cevap: Ricardo Quaresma Kimdir?

  Reklam  Bir dönem Beşiktaş forması giyen Portekizli ünlü futbolcu orta sahadaki başarıları ile milli takımda da oynamıştır.Kendisinin her tarafta oynayabilmek kabiliyeti olması onu daha da önemli yapmaktadır.+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi