Derya Büyükuncu Kimdir?

+ Yorum Gönder
Biyografi ve Sporcuların Biyografileri Bölümünden Derya Büyükuncu Kimdir? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fatal
  Özel Üye
  Reklam

  Derya Büyükuncu Kimdir?

  Reklam  Derya Büyükuncu Kimdir?

  Forum Alev
  Derya Büyükuncu (d. 2 Temmuz 1976) sırt ve kelebek kategorilerinde yüzmekte olan bir Türk yüzücüdür. 1992'den itibarenki dört yaz olimpiyatında yarışmıştır. 2000 FINA Dünya Kısa Kulvar Şampiyonası'nın 100m sırt kategorisinde Amerikalı Neil Walker ve Kübalı Rodolfo Falcon'un ardından bronz madalyanın sahibi olmuştur.

  Lizbon, Portekiz'de düzenlenen 1999 Avrupa Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası'nda 52.88 saniye yüzerek birkaç ay önceki rekoru olan 53.17 saniyeyi kırmayı başardı. 53 saniye altında yüzen ilk Türk yüzücü olmuştur. Yarı finallerde 53.34 saniye yüzerek finale kalmaya hak kazandı. Finallerde 52.88 yüzdü.

  Dünya Yüzme Kupası'nda altın madalya, Avrupa Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası'nda gümüş madalya elde etti ve diğer Avrupa şampiyonalarına da katıldı. Büyükuncu Los Angeles Üniversitesi'nde öğrenim görmektedir.
 2. 2
  VESLiHAN
  Bayan Üye

  Cevap: Derya Büyükuncu Kimdir?

  Reklam  Ülkemizin yetiştirdiği önemli yüzücüler arasında yer almaktadır.Ülkemize bir kaç defa madalya kazandırmış olmasına rağmen insanların tepkisini almıştır.Survivör yarışmasına da katılmış ve birinci olmuştur.+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi