Gam Keder Ve üzüntüden Allah’a Sığınmak

+ Yorum Gönder
İslami Konular ve Sünnet - Hadis Bölümünden Gam Keder Ve üzüntüden Allah’a Sığınmak ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Gölge Adam
  Usta Üye
  Reklam

  Gam Keder Ve üzüntüden Allah’a Sığınmak

  Reklam  Gam Keder Ve üzüntüden Allah’a Sığınmak

  Forum Alev
  GAM KEDER VE ÜZÜNTÜDEN ALLAH’A SIĞINMAK
  Enes b. Malik (r.a)’ten rivâyete göre, şöyle demiştir: Rasûlullah (s.a.v)’in devamlı okuduğu duaları vardı bu dua da onlardandır: “Allah’ım! Gam ve kederden, acizlikten, tembellikten, cimrilikten, korkaklıktan ve insanların zulmünden Sana sığınırım.” (Tirmizî, Deavat: 75; Buhârî, Deavat: 36)
  Enes b. Malik (r.a)’ten rivâyete göre, şöyle demiştir: Rasûlullah (s.a.v)’in devam edip terk etmediği dualar vardır şu duada onlardandır: “Allah’ım! Gam ve kederden, acizlikten, tembellikten, cimrilikten, korkaklıktan, borçtan ve insanların zulümlerinden Sana sığınırım.” (Tirmizî, Deavat: 75; Buhârî, Deavat: 36)
  Enes (r.a)’ten rivâyete göre, Rasûlullah (s.a.v) şöyle dua ederdi: “Allah’ım! Tembellikten Sana sığınırım, ihtiyarlıktan Sana sığınırım, korkaklıktan, cimrilikten, deccal fitnesinden ve kabir azabından Sana sığınırım.” (Tirmizî, Deavat: 75; Buhârî, Deavat: 36)
  Enes (r.a)’ten rivâyete göre, Rasûlullah (s.a.v) şöyle dua ederdi: “Allah’ım! Acizlikten, tembellikten, ihtiyarlıktan, cimrilikten, korkaklıktan, kabir azabından ve hayatın ve ölümün fitnelerinden Sana sığınırım.”(Tirmizî, Deavat: 75; Buhârî, Deavat: 36) 2. 2
  Gölge Adam
  Usta Üye

  --->: Gam Keder Ve üzüntüden Allah’a Sığınmak

  Reklam  Gam Keder Ve üzüntüden Allah’a Sığınmak

  ALLAH'ım sıkıntılardan üzüntülerden küslüklerden ve ruhsal sıkıntılardan sana sığınırız..+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi