Sevgiyi paylaşmak Hadis

+ Yorum Gönder
İslami Konular ve Sünnet - Hadis Bölümünden Sevgiyi paylaşmak Hadis ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Gülehasret
  Süper Moderatör
  Reklam

  Sevgiyi paylaşmak Hadis

  Reklam  Sevgiyi paylaşmak Hadis

  Forum Alev
  Sevgiyi paylaşmak

  “Benim rızam için birbirini sevenler nerede! Sığınacak hiçbir gölgenin bulunmadığı bugün, ben onları arşımın gölgesinde ferahlatacağım.” (M6548, Müslim, Birr ve Sıla, 37)

  “İmân etmedikçe cennete giremezsiniz. Birbirinizi sevmedikçe de (tam) imân etmiş olmazsınız. Size yaptığınız zaman birbirinize olan sevginizi artıracak bir şey söyleyeyim mi? Aranızda selamı yayın.” (Müslim, İman, 93)

  “Bir genç bir ihtiyara yaşlı olmasından dolayı ikramda bulunursa; Allah, yaşlandığı zaman kendisine ikramda bulunacak bir kimseyi kendisine hazırlar.” (T2022 Tirmizî, Birr ve Sıla, 75)

  “Hediyeleşiniz. Çünkü hediye gönülden kini söküp atar.” (T2130, Tirmizi,Vela ve Hibe, 6)

  “Tokalaşınız ki içinizdeki kin gitsin; hediyeleşiniz ki birbirinize sevginiz artsın ve aranızdaki düşmanlık gitsin” (MU1651, Muvatta, Hüsnü’l-Hulk, 4)

  “Size hediye veren kimseye siz de benzer bir hediyeyle karşılık veriniz. Karşılığında verecek bir şey bulamazsanız, ona dua ediniz”. (HM5703, İbn Hanbel, II, 96) 2. 2
  BAKİYE
  Bayan Üye

  Cevap: Sevgiyi paylaşmak Hadis

  Reklam  İnsanlar birbirlerini en iyi Allah rızası için sevdikleri zaman sevgilerinde samimi olmaktadırlar. O zaman çıkarsız ve kusur aramadan sevilmiş olmaktadır. Ayrıca birbirini sevmeden birbirlerine karşı duydukları kötü duydukları atamadıkları için cennete giremeyeceklerdir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi