Anlatımlı Şık Kolye

+ Yorum Gönder
Örgü Dantel ve Takılar Bölümünden Anlatımlı Şık Kolye ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  mynq
  Emekli
  Reklam

  Anlatımlı Şık Kolye

  Reklam  Anlatımlı Şık Kolye

  Forum Alev
  Anlatımlı Kolye
  Takı Malzemeleri:
  Turkuaz rengi kırık boncuk,
  deri ip,
  loplu çivi,
  top aparat,
  zincir,
  metal paralar,
  deri kapama,
  papağan
  Turkuaz Takı Kolye’sinin Yapılışı:
  Önce mavi taşlar, çiviler ve top aparatlar çiviler yardımıyla zincire eklenir. Sonrasında kolyenin diğer kısmı için tığla deri ipe zincir çekilip ilmikler alınırken paralar da birlikte örülür. En son deri kapama ile deri ip ve zincir kapatılır ve papağan takılır.
 2. 2
  _blackangel_
  Üye

  --->: Anlatımlı Şık Kolye

  Reklam  :Dçokk güzel anlatım da var resimde paylaşım için teşekkürler;) 3. 3
  Fashion
  Bayan Üye
  Anlatımlı Şık Kolye

  Anlatımlı Şık Kolye.jpg
  El nakış ipliği ve nakış siminizi birlikte tutarak başlangıçta 10 cm. ipi boş bırakarak 5 adet zincir çekiniz.11 başlangıçtaki ilmeğinizin içinden girip bir ilmek çekip iki ilmeği birden çıkartıp halka oluşturunuz.
  Oluşturduğunuz halkanın ilmeklerine tığınızla girip bir ilmek alıp iki ilmeği birden çıkarak halkanızın etrafında dönerek aynı işlemleri yaparak kordonunuzu örmeye devam edin. İpinizin bittiği yerde yeni ipinizi düğümle ekleyip örgünüze devam edin. İpinizin fazla kısmını kesip düğümünüzü tığınızla ilmeğin içine çekerek yok edin.
  Boyun ölçüsünde kordonunuz tamamlandığında tığınıza 5 ilmeği de toplayarak hepsini birden bir kere de çıkartıp ipinizin ucunu ilmeğinizden geçirip örgünüzü kitleyerek kordonunuzu tamamlayınız.
  Bu şekilde üç ayrı renkteki ipinizden oluşturacağınız üç kordonu bir arada tutarak uçta bıraktığınız iplerden hepsini birden düğümleyip deri kapama ile bir ucundan kapatınız. İplerinizin fazlalık kısımlarını kesip ucuna bir halka takınız.
  Üç kordonu saç örgüsü şeklinde örerek sonuna kadar örgünüzü tamamlayınız. Son kısmındaki iplerinizin hepsini tekrar düğümleyip deri kapama ile kapatınız. İplerinizin fazla kısımlarını kesip halka ve papağanını sakın.
  Çek kristallerini çiviye geçirip diğer ucunu kıvırınız. Çivinize bir tane çek kristali bir metal boncuk bir çek kristali takıp kıvırınız. Hazırladığınız kristal ve metal aparatları dilediğiniz uzunlukta bir birine ekleyerek alt sallantı kısımlarını oluşturunuz.
  Oluşturduğunuz alt sallantı kısımlarını bir halkaya takıp örgünüzün üstünden geçerek halkanızı kapatınız. Halkanın kapama yerlerini döndürerek örgünüzün içinde kalmasını sağlayınız. Dilediğiniz miktardaki sallantı kısımlarını örgünüze monte ederek kolyenizi tamamlayınız.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi