Kung Fu Panda

+ Yorum Gönder
Tanıtım ve Tam Çözüm ve İncelemeler Bölümünden Kung Fu Panda ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Puma
  Özel Üye
  Reklam

  Kung Fu Panda

  Reklam  Kung Fu Panda

  Forum Alev
  Öğreniyorsun çekirge...

  Sinema bazlı tüm oyunlar genelde kısıtlı bütçeye sahip, dar zamanlarda çıkartılması gereken ve çok da kaliteye önem verilmeyen ve popülariteye güvenilen yapıtlardır. oyunsitesi.com olarak incelemesini yaptığımız sinemadan video oyunluğuna geçiş yapan çoğu çalışma da bu şekilde ne yazık ki başarısızlıkla sonuçlanmış oyunlardı. Fakat bu sefer size mevzu bahis ürünlerin arasından başarılı olarak sıyrılabilen nadir bir oyunu tanıtıcağız: Kung Fu Panda.

  Herhalde üstte yakındığımız durumların farkında olsalar gerek, Kung Fu Panda’nın yapımcıları, bu tarz içerikteki yapılmış oyunlara gelen yorumları göz önüne alarak, bunları aşmak istemişler. Güzel grafikler, başarılı dövüş sistemi ve içerdiği aksiyon zevki ile alınası bir oyun haline getirilmiş. Fakat oyunun en önemli eksikliklerinden biri, filmin sadece 2 katı uzunluğunda olması. Yani bu da oynadığınız hıza ve kullandığınız yeteneklere bağlı olarak 3-4 saatlik bir oyun süresi demek.

  Yine de oyunun hedef kitlesinin küçük oyuncular olduğu düşünülürse, bu süre sorunu büyük bir kayıp olmayacaktır. Zira sıkı ve mücadeleci oyuncuların alışveriş listesine zaten girmeyebilecek bir isim Kung Fu Panda. Ama yine de kesinlikle önyargılı olmamanızda fayda var; çünkü oyun büyük yaşlar için de gerçekten zevkli zamanlar geçirtebiliyor.

  Doğanın gücünü hisset savaşçı...

  Kung Fu Panda, Ejderha Savaşçısı olmak isteyen ve Dünya’yı Tai Lung’tan kurtarmak isteyen siyah ve beyaz savaşçının, kimisi filmden kimisi de oyuna özel olarak tasarlanmış 13 bölümde yol almasını konu alıyor. Genel olarak animasyon serileri için bilindik bir konu var: Genç bir karakterin bazı hayalleri vardır, bu yolda kendine inanır ve tüm engelleri bir bir aşmaya başlar, dünyayı kurtarır veya bir şeyleri kurtarır, kahraman olur, herkes evine mutlu döner.

  Her panda gibi Po da doğal yeteneklerini kullanarak düşmanlarını egale edebiliyor. Başlarda basit saldırılara sahip olmanıza rağmen, oyunda aşama kaydettikçe kazanacağınız altınlarla yeteneklerinizi geliştirebiliyorsunuz, yeni kıyafetler alabiliyorsunuz veya Po’nun özelliklerini yükseltebiliyorsunuz.
 2. 2
  Puma
  Özel Üye

  --->: Kung Fu Panda

  Reklam  Genelde yapımcıların küçük yaştaki oyuncuları etkilemek için yaptıkları görüntüler ve basit aksiyon anlayışı Kung Fu Panda’da yine hakim; fakat bir şekilde bazı unsurların etkin sağlanması ile oyun gerçekten alışkanlık yapar hale geliyor ve daha fazlasını arayanlar için bile yeterli şeyler sunabiliyor. Karşınıza çıkan rakiplerinizi Po ile bir bir yere sererken, kendinizi oyunun havasına fazlasıyla kaptırabiliyorsunuz.

  Çoğu aşamada birincil ve ikincil görevler bulunuyor. Birincil görevlerle oyunu devam ettirebileceğiniz gibi isterseniz aşama içersinde dolaşarak kendinize ekstra ödüller de sağlayabiliyorsunuz. Ayrıca oyunda zaman zaman Po’dan başka karakterler de kullanabiliyorsunuz ki bunlardan biri Usta Shifu.

  5 elementin gücü...

  Oyunun başarıya ulaşmasının en önemli sebeplerinden biri, filmi izleyip de beklenti içinde olanları hayal kırıklığına uğratmayışı. Filmi izledikten sonra oyunun başına oturduysanız, yüksek kaliteli ışıklandırma efektlerinden, akıcı dövüş animasyonlarına kadar aradığınız birçok şeyi görebiliyorsunuz. Tamam, mükemmel diyemeyiz belki; ama aşırı puan kırmak için de bir sebep bulamıyorsunuz. Ses efektleri ve seslendirmeler de oldukça başarılı. Seslendirmeler başarılı aktörler tarafından oyuna iyi bir şekilde ve eğlenceli bir dille aktarılmış. Ses efektleri ise kesinlike şahane. Sanki filmin içindeymişsiniz gibi bir ambiansa kapılıyorsunuz.

  Şimdi herkes sevindirecek bir unsura daha gelelim. Tek kişilik oyunu bitirdiyseniz, oyunda arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz 4 kişiye kadar destekleyen küçük çoklu oyuncu bölümleri de var. Bazı bölümleri de tek kişilik oyun içerisinde topladığınız altınlarla açmanız gerekiyor.

  PC, Wii, PlayStation 2, PlayStation 3, Xbox 360, Nintendo DS için çıkartılan oyunun özellikle PC versiyonunu almayı düşünenler için küçük bir ipucu verebiliriz. Oyun genel olarak konsol tabanlı olarak üretildiğinden bir oyun padi ile daha sağlıklı kontrol sağlanabiliyor. Klavye ve fareniz ile de oynayabilirsiniz ama alışmak biraz zaman alabilir.

  Uzun lafın kısası, filmi beğendiyseniz veya fazla uğraşmadan küçük aksiyonlu ve eğlenceli bir oyun peşindeyseniz, Kung Fu Panda’yı denemenizde zarar yok. Hatta yararı var diyebiliriz. Çünkü alışkanlık yaratan, beklenildiğinden çok fazlasını verebilen, her yaşa hitap edebilen, zevkli, eğlenceli, güldüren bir oyun Kung Fu Panda... Eh biraz eğlenceye ve neşeye ihtiyacınız varsa, neden denemeyesiniz o zaman...
+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi