Star Wars: Knights Of The Old Republic Tam Çözüm

+ Yorum Gönder
Tanıtım ve Tam Çözüm ve İncelemeler Bölümünden Star Wars: Knights Of The Old Republic Tam Çözüm ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  sinemacrazy
  Usta Üye
  Reklam

  Star Wars: Knights Of The Old Republic Tam Çözüm

  Reklam  Star Wars: Knights Of The Old Republic Tam Çözüm

  Forum Alev
  ENDAR SPIRE

  Sith tarafından saldırıya uğramış Endar Spire gemisinde uyanıyoruz. Bu bölüm oyuna ısınma niteliğinde. Cumhuriyetin askerlerinden biri gelip size temel konular hakkında bilgi verecek (Kilitli kapıları açma,Sandıkları açma,equipmentlar hakkında vs..). Sizinle konuşan Trask adındaki bu cumhuriyet askerini grubunuza katın. Trask ile kapıyı açın. Koridordan aşağı inin Carth size bazı açıklamalarda bulunacak. Bu cutscene geçince Trask ile tekrar kapıyı açın (bu kapıları açmak için security skill gerekli). Karşınıza çıkan Sithleri hallettikten sonra üstlerinden Cumhuriyet kredileri bulabilirsiniz. Koridordan devam edin ve kapıdan girin içerideki 2 Sith'i de halledin (Her zaman öldürdüğünüz kişilerin üzerindekilere gözatın.Bunlar size yeni silahlar,krediler,zırhlar vs..sağlayabilir). Odanın diğer tarafındaki kapıdan geçin ve koridordan devam edin. Bir kaç Cumhuriyet askeri ile Sithler arasında bir dövüşe katılıp Sithleri öldürün. Doğudaki kapıdan girin ve iki Jedi'ın dövüşünü izleyin. Bunun ardından üzerinize gelen Sith askerlerini öldürün. Koridordan düz devam edin ve kapıyı açın.Köprüye geldiniz.Burada büyük bir savaş var.Oyun dövüşler sırasında duruyor ve duruma göre bir strateji belirlemeniz daha kolay oluyor.Buradaki Sithleri de temizledikten sonra kapılardan ilerleyerek devam edin. Bir Dark Jedi'la karşılaşınca Trask onu halledeceğini söyleyerek son yolculuğuna çıkıyor. Siz de soldaki kapıdan giriş yapıyorsunuz. Sith askerini öldürüp diğer odaya geçin.Bu odada gene Sith askerleri var.Burada Frag grenade'inizi kullanabilirsiniz.Ortalık sakinleşince, Carth sizi diğer odada daha büyük bir Sith grubunun beklediğini söyleyecek.iki seçeneğiniz var. Birincisi devredışı olan droidi size yardım etmesi için programlayabilirsiniz veya Security Terminal'i kullanarak odanın güç kaynağını kesebilirsiniz. Bence odanın güç kaynağını kesmek daha güvenli. Bu askerleri de öldürdükten sonra son kapıdan geçin ve Carth ile konuşun. Son kalan Escape Pod'una binince bu bölüm sona erecek.

  TARIS

  Demodan sonra Carth ile konuşun. Cumhuriyetin en önemli Jedi'larından biri olan Bastilla kayıp ve sizin göreviniz de onu bulmak, bunun için Lower City'e bakmalısınız ancak daha önce yapmanız gereken bazı şeyler var. Hazır olunca odadan çıkabilirsiniz. Her bölümde Ana üssünüzden çıkarken grubunuzu belirlemelisiniz. Yanınıza en fazla iki kişi alabilirsiniz. Odadan çıkarken yanınıza Carth'ı almayı unutmayın.

  South Apartments

  Dışarı çıkar çıkmaz bismillah Sith askerleriyle savaşa başlıyorsunuz. Onları öldürün ve Duros ile konuşun. Koridordan devam ederken apartman sahibi Kadir'le konuşabilirsiniz (Şaka değil valla). Exit to upper city yazan kapıdan çıkarak Upper City'e çıkın.

  Upper City South

  Kapıdan çıkar çıkmaz düz devam ederseniz Kantin'e gidebilirsiniz. Ancak benim önerim biraz çevrede dolaşın ve değişik hikayeler ve side questler bulabilirsiniz. İşiniz bitince direk kantine gidin.

  Upper City Cantina

  Burada oyunun bence en eğlenceli oyunu olan Pazaak oyununu oynayabilirsiniz. Bunu denemeden geçmeyin derim. Pazaak masalarını geçip ana kantine girince sağınızdaki Sarna ile konuşun. Ona bu akşamki Sith partisine geleceğinizi söyleyin. Kantinden çıkıp apartmandan ilk çıktığınız yere gelin ve doğuya, Upper City North'a gidin.

  Upper City North

  Upper City North'a gelince düz devam edin ve North Apartments'a girin. Apartmanın içinde Sarna'yı görene kadar batıya doğru ilerleyin. Sarna'nın odasında birkaç Sith askeri parti veriyor ancak içkiyi biraz fazla kaçırınca hepsi sızıyor. Onlar sızınca odadaki çantadan Sith zırhını alın. Odadan çıkın ve Upper City North'a geri dönün. Şimdi Lower City'e gitmemiz gerek. Bunun için buradan batıya doğru devam edin ve bir asansörün başında bekleyen Sith askeriyle konuşun. Size Lower City'e yalnızca Sith askerlerinin ve izinli olanların inebildiğini söyleyecek. Siz de Sarna'dan aldığınız Sith zırhını giyip onunla tekrar konuşun ve Lower City'e giriş yapın.

  Lower City

  Aşağı iner inmez Black Vulkars ve Hidden Becks adlı iki çetenin kavgasına tanık olacaksınız. Bu dövüşten sonra Black Vulkar'lar size saldıracak,size önerim eğer karakterinizin strength'i 15+ ise kılıcınızla yakın dövüş yapın (Melee Attack). Eğer değilse onlara olabildiğince uzaktan saldırın. Onları halledince, doğuya devam edin. Javyar's Cantina'ya girip bu iki çete hakkında daha ayrıntılı bilgi toplayabilir ve Mission ile tanışabilirsiniz. Ayrıca Calo Nord ile tanışmak için de bu iyi bir fırsat (aman bulaşmayın ona onunla sonra ilgileneceksiniz). Cantina'dan çıkıp Hidden Beck Base'e gidin ve kapıdaki kadına casus olmadığınızı ve Hidden Becks'e yardım etmek istediğinizi söyleyerek içeri girin. İçeri girince düz devam edip Gadon ile konuşun. Ona düşen escape podlarını sorun. Size yardım edeceğini ancak öncelikle Black Vulkars'ın ondan çaldığı prototype accelerator'ı geri getirmenizi isteyecek. Black Vulkar üssüne girmek içinse Mission'a ihtiyacınız var. Onu bulmak içinse Undercity'e gitmeniz gerekiyor. Kabul edin ve ondan Sith kağıtlarını alıp zırhınızı verin. Buradan çıkın ve kuzeye devam edin. Karşınıza çıkan Black Vulkar'ları öldürün ve devam edin. Canderous'un Vulkarlarla konuştuğu sahneyi izleyin ve daha sonra onunla konuşun. Konuşma bitince koridordan devam edin ve karşınıza çıkan son Vulkar grubunu da halledin. Şimdi geldiğiniz kapı birçok turret ve bir Sith askeri tarafından korunuyor. Ona Gadon'dan aldığınız kağıtları gösterin ve Undercity'e inin.

  Undercity

  Aşağı inince iki kişi sizden para isteyecek eğer onlara verirseniz light side puanları, vermeyip onlara saldırırsanız dark side puanları kazanırsınız. Bunu hallettikten sonra Shaleena ile konuşun. Konuşma bitince kuzeydoğuya köyden çıkış kapısını görene kadar devam edin (Bu arada yolda Igear'dan medpac ve antidotes alıp teçhizatınızı hazırlayın). Kapıda Rakghoullar'dan kaçan bir adam göreceksiniz onu kurtarabilir veya ölüme terk edebilirsiniz. Bu olaydan sonra dışarı çıkın ve Mission'ı görene kadar devam edin. Mission'ın Wookie arkadaşı Zaalbar kaçırılmış ve eğer ona yardım ederseniz o da size Vulkar üssüne girmenize yardım edecek. Kabul edin ve Mission'ı grubunuza katın. Sith askerleri görene kadar güneydoğuya gidin. Onlara Gadon'un verdiği kağıtları gösterin ve güneydoğuya devam edin. Sewers girişine gelene kadar pek çok Rakghoul ile karşılaşacaksınız, bunlarla olan dövüşlerde ben genelde grenade ve yakın dövüş kullandım.Rakghoulları halledince Sewers'a girin. 2. 2
  sinemacrazy
  Usta Üye

  --->: Star Wars: Knights Of The Old Republic Tam Çözüm

  Reklam  Lower Sewers

  Önünüzdeki kapıdan girin ve Gamorreanlar'ı öldürün. Diğer kapıdan geçin ve cesedin üzerindekileri alın. Güneydeki kapıdan geçin ve düz devam edin. Karşınıza büyük yuvarlak bir oda çıkacak. Önce Gamorreanlar'ı halledin daha sonra güneybatıdaki odadan girin ve Gamorrean'i öldürün. Bir Rakghoul grubuyla karşılaşıncaya kadar koridor boyunca devam edin. Onları öldürünce soldan ikinci kapıya girin. Koridor boyunca devam edip sonundaki kapıdan girin. Tekrar büyük yuvarlak bir odanın içindesiniz. Bu odadaki Rakghoullar'ı da halledince kuzeybatıdaki kapıdan girin. Koridorun sonunda önünüzdeki kapıdan girin (sağınızdakine dokunmayın). Rakghoullar'ı haklayın ve frag mine'ı demolition skill'i yüksek olan biriyle kaldırın. Mayının arkasındaki kapıyı Mission'ın Security skill'i ile açın. İçerdeki Gamorreanlar'ı öldürün. Koridor boyunca devam edip sonundaki Weapon Locker'da çıkanları alın. Kapıyı açın ve içeridekileri öldürün (Bunun için frag grenade kullanabilirsiniz). Zaalbar'ı kurtardınız şimdi tek işimiz Vulkar üssüne girmek. Odadaki kapalı kapıdan geçin ve Gamorrean'ı öldürün. Kuzeye devam edin ve sonundaki kapıdan geçin. Odanın doğusundaki kapıdan geçin ve Upper Sewers'a giden güç kalkanının bulunduğu odaya gelin. Mission'ı kullanarak bu güç kalkanından Upper Sewers'a geçin.

  Upper Sewers

  Doğudaki kapıdan geçin. Şimdi tekrar geniş yuvarlak bir odanın içindesiniz. İçeride Gamorreanlar ve Rakghoul arasında bir savaş var uzaktan izleyin ve kim kazanırsa onları öldürün. Kuzeydoğudaki kapıdan geçin ve koridorun sonuna doğru ilerleyin. Karşınıza çıkan Gamorreanlar'ı öldürün ve diğer bir kapıya ulaşana kadar doğuya ilerleyin. Evet yeter artık diyorsunuz ama napalım, tekrar geniş, yuvarlak bir odanın içindeyiz. Odadaki droidi hallettikten sonra güneydeki kapıdan geçin. Mayını kaldırın ve düz devam edin koridorun sonundaki kapıdan geçin ve Ranchor'la karşılaşmaya hazır olun. Şimdi bu yaratığı öldürmenin bir yolu var ancak bir hayli zor. Odanın ortasında bulunan cesedin üzerine sizin inventorynizdeki synthesized odor'u ve frag grenade'i koyarsanız Ranchor bunu yiyor ve frag grenade midesinde patladığı için ölüyor. Bence bunun daha kolay yolu Ranchordan kaçmak. Ona elinizde bulunan sonic grenade'i yollarsanız bir süre olduğu yerde yapışıp kalıyor bu süre içinde hızlı bir şekilde grubunuzla yanından geçebilirsiniz. Bunu da halledince kapıdan geçin ve karşınıza çıkan Vulkar'ları öldürün. Şimdi asansörle Vulkar üssüne girebilirsiniz.

  Black Vulkar Base Lower Level

  Düz devam edin ve kapıdan geçin. Şimdi pek çok kapılı bir odada olmanız lazım. Düz devam edip önünüzdeki kapıya girin. Koridorun sonundaki Vulkar Droid'i halledin ve devam edin. Bu koridorun sonu sizi büyük merkezi bir odaya getirecek bu odada pek çok Vulkar ve Droid var ona göre dikkatli olun. Ortadaki oda Vulkar armory, droidleri öldürüp buraya girebilirsiniz. Şimdi odanın batısına ilerleyin. Burada iki kapı var, kuzeyde de bir koridor var. Kuzeydeki kapıya yakın olan kapıdan girin. İçeride zorlu düşmanlar sizi bekliyor. Bu nedenle energy shieldlerinizi ve grenadelerinizi hazır tutun. Vulkarlar'ı öldürünce bunlardan yüksek rütbeli olanın üzerinden pass card çıkacak. Onu alın ve merkezi odaya geri dönün. Şimdi sizi buraya getiren pek çok kapılı ana koridora dönün. Düz devam edin ve sağa dönün. Şimdi bir security panel görmelisiniz. Bu paneldeki insert pass card seçeneğini kullanarak asansörü koruyan turretları etkisiz hale getirmiş oluyorsunuz. Asansöre binin ve üst kata çıkın.

  Black Vulkar Base Upper Level

  Düz devam edip batıdaki koridora girin.Vulkarlar'ı öldürün. Birkaç kapının olduğu yere gelene kadar devam edin. Sağınızdaki kapıdan girip içeridekileri halledin. Odanın içindeki kapalı kapıdan girip devam edin. Şimdi Ana garaja dönüp bu sefer haritanın güneyindeki koridora girin. Gelenleri halledin. İki tane minor gas mine görene kadar devam edin. Bunları etkisiz hale getirip sola dönüp doğudaki koridora devam edin. Solunuzdaki ilk kapıdan girin ve diğer kapıdan girmeden önce size tavsiyem saveleyin. Tüm grubun energy shieldlerini hazır hale getirin ve kapıyı açın. Cutscene'den sonra Kandon ve arkadaşları size saldıracak. Öncelikle grenade kullanın ve daha sonra mission ve Carth uzaktan ateş ederken siz (kılıcınızla) yakın dövüş uygulayın. Kandon'u halledince, swoop accelerator'un önündeki mayını etkisiz hale getirip onu alın. Şimdi tekrar asansöre dönüp Lower Level'a inin.

  Black Vulkar Base Lower Level

  Armory'nin olduğu ana odaya geri dönün ve buradan güneyde sonunda bir kapı olan koridora girin.Bu kapıdan geçince tekrar Lower City'de olacaksınız. 3. 3
  sinemacrazy
  Usta Üye
  Lower City

  Karşınıza çıkan Vulkarlar'ı öldürün ve Hidden Beck Base'e gidin. İçeri girip Gadon'la konuşun. İstediği parçayı getirdiğinizi söyleyin ve yarışlara katılmanızı önerdiğinde kabul edin. Cutscene'den sonra, yanınızdaki yaratık size swoop race'in temel kurallarını anlatacak. Hazır olduğunuzda gidip masadaki yaratıkla konuşun. Swoop Race olayı çok zor değil. Birkaç denemede iyice tecrübe kazanıp kolaylıkla en iyi zamanı yapabilirsiniz. Ben 0: 38: 43 gibi bir zaman yaptım, siz de buna yakın bir zaman elde ederseniz kazanmışsınız demektir. Yarışı kazanınca Brejik size ödülü vermeyi reddedecek. Bu sırada Bastilla kafesten kurtulacak ve Vulkarlarla bir dövüşe gireceksiniz. Bastilla da yanınızda olduğu için pek fazla zorlanmazsınız. Hepsini öldürünce Bastilla ile konuşun ve Hideout'unuza geri dönün.

  South Apartments

  Odadan çıkar çıkmaz bir Twi'lek gelip sizi Davik'in adamlarından Canderous'un Cantina'da beklediğini söyleyecek. Apartment'tan çıkın ve Upper City Cantina'ya gidin. Canderous ile konuşun. Sizden Sith üssüne girmenizi isteyecek. Ancak bunu yapmanız için bir droid'e ihtiyacınız var. Bunu da droid shoptan halledebirirsiniz. Droid shop'a gidin. Janice ile konuşun. Sizi Canderous'un gönderdiğini söyleyin. Janice sizden bu droid için 2000 credits isteyecek. Bu kadar paranız varsa verin ancak oyunun henüz çok başı ve bu kadar paranız olduğunu pek sanmıyorum. Bu yüzden Janice'i biraz tehdit edebilirsiniz. Bu size Dark Side pointlere mal olacak ama azıcık dark side pointin kimseye zararı olmaz hem sütten çıkmış ak kaşık olmayın zaten (The path of the dark is easy to fall,but the path of the light is hard to follow). Droid'nizi alınca Sith Base'e gidin. İçeri girmeden önce party'nizin Bastilla ve droid olmasını öneririm. Droid'le kapıyı açın ve içeri girin.

  Sith Base

  İçeri girince resepsiyondaki twi'lek'i alarma dokunmaması konusunda uyarın (tehdit edin). Buradan gitmesine izin verirseniz Dark Side puanları kazanmamış olursunuz. Resepsiyonun arkasındaki kapıdan girin ve koridordan dümdüz devam edin. Sağ ve solunuzdaki kapılara dokunmayın. Koridorun sonundaki kapıya geldiğinizde dövüşe hazır olun ve kapıyı açın. Droidleri halledince doğudaki kapıya yönelin. Koridordan devam edin ve Droid'i halledin. Koridorun sonunda iki kapı göreceksiniz. Sağınızdaki kapının arkasında Droidler ve Footlocker var. Droidleri yokedip Footlocker'ın içinden Sith Base Card'ı alın. Diğer kapıdan devam edin. Koridorun sonundaki kapıdan girmeden önce energy cell'inizi hazır edin ve kapıyı açın. Buradaki Droid'in öncelikle kalkanını yoketmelisiniz. Sürekli bu kalkana ateş edin ve arada Bastilla'nın Cure Force Power'ını kullanın. Droid'in kalkanı düşünce onu yokedin ve turretlara yönelin. Onları da yokedince asansörle yukarı çıkın. Şimdi tüm grubunuzun full health'te olmasına dikkat edin çünkü güçlü bir Dark Jedi ile karşılaşmak üzeresiniz. Kapı açılır açılmaz Dark Jedi ile karşılaşacaksınız. Konuşma bitince hemen grenadelerinizi üzerine atın, Bastilla yakın dövüşle onun gücünü azaltırken siz de droidinizle birlikte uzaktan zarar verin. Energy shieldlerinizi açmayı unutmayın. Ve arada Bastilla'nın Cure Power'ını da kullanın. Ayrıca Force Push ve Throw Lightsaber'da bu Dark Jedi'ın işini bitirecektir. Onu öldürünce üzerinden Taris Launch Codes'u alın. Asansörle aşağı inip Sith üssünden çıkın. Buradan çıkınca doğru Lower City'e inen asansörün oraya gidin

  Lower City

  Hidden Beck Base'in yakınında bulunan Javyar's Cantina'ya gidin. Eğer Taris'te yapmak istediğiniz başka şeyler varsa Canderous ile konuşmadan önce bunları halledin. Hazır olduğunuzu düşündüğünüz zaman Canderous'la konuşun. Ona Taris launch Code'larını aldığınızı söyleyin ve Davik'e doğru yola çıkın.

  Davik's Estate

  Davik'le konuştuktan sonra odadan çıkıp sağa dönün. Buradaki kapıdan içeri girin. Odanın diğer köşesindeki kapıdan girin ve koridordaki guardı öldürün. Üzerindeki Computer Pass Card'ı alın. Koridorun sağa devam ettiği yerden dönün. Buradaki kapıdan içeri girin ve droidleri yokedin. Odanın diğer tarafında bulunan terminali kullanarak Hudrow'u serbest bırakın. Hudrow'un size verdiği Ebon Hawk Security System Codes'u alın.Throne Room'a geri dönün ve kuzeydeki kapıdan girin. Buradaki adamları öldürdükten sonra Security Terminal'den;


  - [Computer] Use Access card.
  - [Computer] Access system commands.
  - [Computer] Disable hangar security.
  - Log out

  yapın. Tekrar Throne Room'a gidin ve bu sefer güney kapısından girin. Koridordan devam edin ve sonundaki kapıdan girin. İçeridekileri öldürüp diğer taraftaki kapıdan girin. Düz devam edip sola dönün. Hangar Bay Door yazan kapıdan girin. Cutscene'den sonra tüm gücünüzü Calo Nord üzerine yollayın. Grenadelerinizi ve energy shield'inizi kullanın. Bastilla'nın Force Push ve Throw lightsaber güçlerinizi kullanın. Calo ölünce Davik ve Calo'nun üzerindekileri alın ve bir an önce Ebon Hawk'a binerek Taris'i terk edin. Taris'i terk ederken birkaç Sith fighter'ı sizi kovalayacak, laser turretlarla onları kolaylıkla halledersiniz. 4. 4
  sinemacrazy
  Usta Üye
  DANTOOINE

  Jedi Enclave

  Evet şimdi Dantooine'desiniz. Jedi olup olamayacağınıza Jedi Council karar verecek. Ebon Hawk'tan çıkın ve düz devam edin. Jedi Enclave'e girince Jedi Council'in bulunduğu bölüme gidin. Konuşmadan sonra tekrar Ebon Hawk'ta uyanacaksınız. Carth'la konuştuktan sonra tekrar Jedi Council'in yanına gidin. Konsey Jedi olabileceğinize karar verecek ve sizi bir dizi teste tabi tutacak. Bu testlere başlamak için Zhar'la konuşun.

  Test 1 : Jedi Code

  Master Dorak'la konuşun ve ondan Jedi Code'u size öğretmesini isteyin. Hazır olduğunuz zaman Zhar'ın yanına dönüp Jedi Code'u söyleyin. Cevaplar şöyle:

  There is no emotion...
  There is peace.

  There is no ignorance...
  There is knowledge.

  There is no passion...
  There is serenity.

  There is no chaos...
  There is harmony.

  There is no death...
  There is the Force.

  Test 2 : Path within the order

  Bu testle hangi tür Jedi olacağınıza karar vereceksiniz (Jedi Guardian, Consular, Sentinel). Dorak ile konuşun. Size bazı sorular yöneltecek, onlara vereceğiniz cevaplara göre size bunlardan birini önerecek. Ancak istediğinizi seçebilirsiniz. Yani bu seçim sizin elinizde.

  Test 3 : Meditation Grove

  Bu testin ne olduğunu henüz bilmiyorsunuz. Ve kendiniz görmelisiniz, onun için Jedi Enclave'den dışarı çıkmanız gerekiyor. Yani bir nevi hayat testi gibi bir şey.

  Courtyard

  Kuzeye devam edin. Jon'la konuştuktan sonra köprüden geçip güneye yönelin. Kath Hounds'ları öldürün ve kuzeydoğudaki çalılıkları görene kadar güneye devam edin. Kuzeydoğudan devam edip Kath houndsları öldürün. Şimdi birkaç kayalığın bulunduğu bölgeye geleceksiniz. Buradaki Kath Houndslar'ı öldürün ve doğuya devam edin. Bu yol daha geniş bir alana açılacak. Burada iki yol var: Biri kuzeydoğuya, diğeri güneye gidiyor. Güneydeki yola girin ve Matale Grounds'a gidin. Bu alanın uzak güney ucunda başka bir alana açılan yol var. Oraya gidin. Ve Grove'a girin. Şimdi bu alanda bir Ancient Tomb (türbe diyesim geliyor) tarzı bir yer var ve içinde bir Dark Jedi (Juhani) meditasyon gibi bir şeyler yapıyor. Oraya gidince Juhani size saldıracak ve grubunuzun diğer üyeleri Stasis Force ile kıpırdayamayacaklar. Kısacası onunla tek başınıza ilgilenmeniz lazım. Burada grenadeler ve force push bayağı işe yarıyor. Juhani ile dövüşünüz bitince konuşmaya başlayacaksınız. Onu tekrar light side'a dönmeyen ikna etmeniz gerekiyor. Bunu yapınca Juhani Jedi Enclave'e dönecek. Sizde onun peşinden gidin. Jedi Enclave'dekilerle konuşun ve Juhani'nin tekrar kabul edildiğini öğrenin. Şimdi gidip Zhar ile konuşup artık Padawan olduğunuzu öğrenin. Tekrar Council'in yanına dönün ve onlarla asıl göreviniz hakkında konuşun. Konsey sizin ve Bastila'nın Dantooine'deki tapınağı araştırmanızı isteyecek. Sizin de rüyanızda görmüş olduğunuz gibi Dark Lord'lar burada buldukları bir şeyden sonra Dark side'a geçmişler. Şimdi Courtyard'a çıkın ve haritanızda Strange Ruins yazan yere gidin.

  Ruins

  İçeri girip düz devam edin ve Droid ile konuşun. Ondan pek çok bilgi edinebilirsiniz. Droid'in dediğine göre arkasındaki kapıdan girebilmemiz için doğudaki ve batıdaki odalardaki bulmacaları çözmeniz gerekiyor. Doğudaki odaya girip içerdeki Guardian Droid'i yokedin (umarım grubunuzdakilerden birinin Destroy Droid Force'u vardır). Bunu halledince odadaki bilgisayar paneline gidin. Önce bilgisayarla konuşmaya çalışın, daha sonra Datapad'inizi yerleştirin. Tekrar konuşmaya çalışın. Size yaşam kaynağı olan üç gezegenin adlarını soracak. Cevabı : Oceanic, Grassland, Arboreal. Şimdi aynı şeyi batıdaki oda için yapın. Bu odadaki Droid'i hallettikten sonra bilgisayar size bu sefer ölümcül üç gezegenin adını isteyecek. Cevaplar : Desert, Volcanic, Barren. Bunu da halledince Droid'in arkasındaki kapıdan girebileceksiniz. İçeri girin ve ilk Star Map'inize ulaşın. Konuşmadan sonra Jedi Enclave'e geri dönün. Konsey sizi ve Bastila'yı bu Star Map'te bulunan 4 farklı gezegene gitmek ve Darth Malak'ın gücünün kaynağını bulmanız için görevlendiriyor. Şimdi Ebon Hawk'a geri dönün ve Kokpite giderek yeni gideceğiniz gezegeni belirleyin. İstediğiniz sırayla bu gezegenlere gidebilirsiniz. Benim sıram şuydu : Tatooine, Kashyyk, Korriban, Manaan.

  TATOOINE

  Docking Bay

  Anchorhead kapısından çıkın. İlk işiniz Czerka Hunting License almak. Bu yüzden Czerka Office'e gidin (güneydoğuda). İçeri girin ve görevli kadınla konuşun. Bu avlanma lisansını almanız için Czerka sizden Sand People'ı öldürmenizi isteyecek. Bunun kanıtı olarak ta şeflerinin Gaffi Stick'ini isteyecek. Bunu kabul edin ve ofisten çıkın. Bir yaratık sizinle konuşmaya gelecek ve Sand People ile anlaşmanın yolları olduğunu ancak onların dilini bilen kimsenin olmadığını ancak onların dilini konuşabilen bir Droid olduğunu söyleyecek. Karşınıza çıkan Dark Jedi'ları halledin ve Droid Shop'a gidin. Dükkanın sahibiyle HK-47 Droid'i hakkında konuşun. Sizden 5000 kredi isteyecek, "sen bunun olurunu söyle" diyince 4000 valla son olur, o da sana yani. Galaksiyi kurtarıyorsun ayağına zararına veriyorum tarzında bir şeyler söyleyecek. Tüm bunlara rağmen yanınızda bu kadar kredi olmayabilir, kredi kazanmanın 3 yolu var :

  -Elinizdekileri satabilir

  -Yeni şeyler yapmaları için Ebon Hawk'a dönüp grubunuzdakilerden grenade,computer stick tarzı şeyler yaptırıp bunları satabilir

  -Ya da swoop racelere katılabilirsiniz.

  Paranız olunca bu Droid'i alın. HK-47 ile konuşun ve onu grubunuza katın. Şimdi şehrin çıkış kapısına gidin ve kapı gözcüsüne Hunting License'ınızı gösterin.

 5. 5
  sinemacrazy
  Usta Üye
  Dune Sea

  Dışarı çıkar çıkmaz bir kadın sizinle konuşacak. Kocasına yıldönümü hediyesi hazırlamış. Az ileride solda Droidler tarafından çevrelenmiş bir adam göreceksiniz. Bu o kadının kocası ve kadın ona böyle bir hediye ayarlamış. Adam hareket ederse Droidler havaya uçuyor ve adam ölüyor. Bu Droidler'i devredışı bırakmanız gerekiyor. Her bir Droid'in hafızasında değişik zeka oyunları bulunuyor bunları doğru olarak çözerseniz Droidler devredışı kalacak ve adam kurtulacak. Şimdi önünüzde kuma saplanmış duran dev Czerka Miner'ına gidin. Buradaki Mining Team Captain ile konuşun sizden Sand People saldırılarına karşı yardım isteyecek. Şimdi birkaç dalga halinde Sand People gelecek. Çok fazla sorun yaratmamalarına rağmen Force'larınızı kullanmaya ve Energy Shieldlerinizi açmaya hazır olun. Oyunun bu noktasında size vereceğim tavsiye bundan sonra level atladığınızda Persuade Skillinize ve Powers'ta da Force Lightning'e önem verin. Tüm saldırıları atlatınca tekrar Mining Team Captain ile konuşun. Şimdi güneye devam edin. Burada kısa aralıklarla saldırılara uğrayacaksınız. Sand People'ın üzerlerinden çıkanlar iyi para ediyor. Eğer paranız az ise bunları Anchorhead'de satabilirsiniz. Güneye devam edin. Şimdi Diğer alana geçiş için olan yolu çevrelemiş pek çok Sand People göreceksiniz. Onları öldürün ve üzerlerinden Sand People giysilerini alın. Şimdi bu giysileri giyin ve diğer alana geçin. Sand People Enclave'e gidin ve grubunuzda HK-47'nin bulunduğundan emin olarak içeri girin. İçeri girer girmez tehdit olmadığınızı ve barışçıl bir çözüm istediğinizi söyleyin. Sand People Chief sizden bunun kanıtı olarak Water Vaporator isteyecek. Kabul edin ve Transit System'i kullanarak Ebon Hawk'a dönün

  Anchorhead Şimdi burada Czerka Office'e gidin ve Greeta Holda ile konuşarak Water Vaporator'leri alın.Ş imdi tekrar Sand People Enclave'e dönün. Sand People Enclave Girişteki nöbetçiye istediklerini getirdiğinizi söyleyin. Chieftain ile konuşun ve getirdiğiniz Water Vaporatorlar karşılığında Gaffi Stick'ini alın. Şimdi buradan dışarı çıkın ve kuzeydoğuya ilerleyip buradan Eastern Dune Sea'ye geçin. Eastern Dune Sea Bulunduğunuz yerden büyük mağaraya kadar ilerleyin. Cutscene'den sonra Komad Fortuna ile konuşun. Şimdi amaç Bantha'ları mağaranın önüne yem olarak çekip dev yaratığı mağaradan çıkarken bastığı mayınlarla öldürmek. Öncelikle Bantha Fodder bulmanız gerek. Bunu Anchorhead'de veya Sand People Enclave'de bulabilirsiniz (Banthalar'ın olduğu bölgedeki sepetlerin içinde). Bantha yemini bulunca tekrar mağaranın olduğu yere gelen ve oradaki Banthalar'ın yanına gidip üzerlerine tıklayın. Mağaranın önüne gelmeden Sandler'in saldırısına uğrayacaksınız. Onları halledin ve tekrar Banthalar'ı mağaranın önüne getirin. Komad'la konuşun ve yaratığı öldürün. Mağaradan içeri girin ve Star Map'e ulaşın. Mağaradan çıkarken eski dostumuz Calo Nord gene karşımıza çıkacak. Energy Shieldlerinizi hazır edin. Burada ana hedef Calo, diğerlerini ikinci planda. Calo Nord ölünce Anchor Head'e dönün ve Czerka Office'e gidin. Görevliyle konuşup ona Chieftain Gaffi Stick'i verin. Şimdi Ebon Hawk'a gidin ve Kashyyk'e doğru yola çıkın. KASHYYK Czerka Landing Port Doğudaki rampadan devam edin. Sağa dönün ve yol ayrılana kadar devam edin. Şimdi sola dönüp devam edin. Twilek'le konuştuktan sonra iki nöbetçi tarafından korunan kapıyı görene kadar devam edin. Onlara Docking Fee'yi ödediğinizi söyleyin ve kapıdan girin. The Great Walkaway Kinrath'ları öldürün ve Czerka görevlilerinin yanına gidin. Durumu halletmeye çalışsanız da onlar size saldıracak. Onları öldürdükten sonra geniş bir alana gelene kadar devam edin. Sağınızdaki Wookie ile konuşun. Shadowland'e girmek için şefleri Chuundar'ın iznini almanız gerekiyor. Kuzeye devam edin ve yaratıkları öldürüp Dark Jedi'lar için hazırlık yapın. Dark Jedi'ları öldürünce Wookie bir nöbetçi görene kadar devam edin ve ona Chuundar'ı görmek istediğinizi söyleyin. Chuundar'la konuşun ve anlaşma yapın. Şimdi size Shadowland'e giriş için izin verecek. Buradan çıkıp Shadowland'e gidin. Oradaki Wookie şimdi geçmenize izin verecek. Yol ikiye ayrılınca sağdaki yolu seçin ve devam edin. Kinrathları öldürüp doğuya devam edin. Burada Kinrathlar'la savaşan bir grup Wookie göreceksiniz, onlara yardım edin. Onlarla konuşmanız bittikten sonra Upper Shadowlands'e giden asansörü görene kadar devam edin. Gorwooken ile konuşun ve sizi aşağıya indirmesini söyleyin. Upper Shadowlands Işın kılıcıyla bazı yaratıklarla savaşan adamı görünceye kadar kuzeye gidin. Onunla konuşup Jedi olup olmadığını sorun. Size daha fazla bilgiyi kampının orada verebileceğini söyleyecek. Onu takip edin ve kampına gidin. Onunla konuşun.Star Map'i bulmak için bu adama ihtiyacınız var. Ama önce onun için bir görevi tamamlamalısınız. Sizden Czerka görevlilerinin onları öldürmeden gitmelerini sağlamanızı isteyecek. Şimdi buradan kuzeydoğuya devam edin. Burada bir Wookie cesedi göreceksiniz. Bu cesedi bulduğunuz yerden de kuzeydoğuya doğru devam edince Czerka kampına ulaşacaksınız. Burada yapmanız gereken aletlerin yanında duran nöbetçilere rüşvet vererek veya Force kullanarak bu aletlerin kapatma kodlarını size vermelerini sağlamak. Tüm aletleri kapatınca Terentatek gelip hepsini korkutacak ve hepsi kaçacak. Şimdi Jolee'ye dönün ve görevini tamamladığınızı söyleyin. Jolee size katılacak. Şimdi tekrar Czerka kampının oraya gidin ve buradan doğuya gidin.Czerka Force Field'ı görünce onu Jolee ile devre dışı bırakın ve Lower Shadowlands'e geçin.
  Lower Shadowlands

  Buradaki Wookie'ye Mandolorian'lar karşısında yardım edin hepsini temizledikten sonra Wookie'ye bir medpack verin ki Light Side Point kazanın. Sizden tüm Mandolorian'ları öldürmenizi isteyecek. Ancak siz silahlarınızı ortadan kaldırmadan hiçbiri ortaya çıkmıyor. Eğer XP'ye ihtiyacınız varsa silahlarınızı çıkarıp bir süre ortada dolanın ve çıkan Mandolarian'ları öldürün. Grrrwahrr'ın solundan Kinrath'ları görene kadar devam edin. Onları öldürdükten sonra Freyyr'i görene kadar güneye devam edin. Onunla konuşun ve onu öldürmek için gelmediğinizi söyleyin. Zaalbar'dan bahsedin.Sizden Teremtatek'in üzerinde bulunan bir kılıcı bulmanızı isteyecek. Bunun için Terentatek'e yem olarak bir Viper Kinrath bulmalısınız. Freyyr'ın bulunduğu yerden güneybatıya ilerleyin ve buradaki Viper Kinrath'ı öldürüp üzerinden Viper Kinrath body'i alın. Şimdi Freyyr'ın olduğu yerden güneye devam edin ve büyük bir alana gelin. Buradaki sarmaşığa Viper Kinrath'ı bağlayınca yaratık ortaya çıkacak. Bu yaratık çok güçlü değil o nedenle kolayca halledersiniz. Üzerinden Bacca's Blade'i alın ve Freyyr'e götürün. Freyyr yukarı çıkınca güneybatıya gidin. Swoopbike'ların olduğu yere gelince biraz daha güneye devam ederseniz Star Map'e ulaşacaksınız.

 6. 6
  sinemacrazy
  Usta Üye
  Buradaki hologramla Star Map hakkında konuşabilirsiniz. İşiniz bitince Star Map'i aktif hale getirmesini söyleyin. Size soracağı soruları Light Side şeklinde cevaplarsanız iki tane Droid gelecek ve onları yokettikten sonra Star Map'i görebileceksiniz. Eğer Dark Side şeklinde cevap verirseniz hemen görebilirsiniz. Star Map olayını da halledince Upper Shadowlands'e çıkın. Gorwooken sizin Freyyr'e yardım ettiğinizi bildiğini söyleyerek saldıracak. Onu ve saz arkadaşlarını öldürün ve yukarı çıkın.

  The Great Walkway

  Yoldan devam edin kısa bir süre sonra Chorrawl gelip Freyyr'in sizin de yardımınızı istediğini söyleyecek. Şimdi Chuundar'ın yanındasınız ve Zaalbar ve Freyyr'de var. Sizin tüm barışçıl çabalarınıza karşı Chuundar ve adamları size saldıracak. Siz Jolee ve Bastilla gibi üç Jedi Zaalbar ve Freyyr'in de yardımıyla bu saldırıyı çok kolay halledersiniz. Şimdi Zaalbar'la konuşun. Konuşmadan sonra Ebon Hawk'a dönün ve Korriban'a doğru yola çıkın.

  KORRIBAN

  Dreshdae

  Czerka Guard'la konuştuktan sonra devam edip içeri girin. Düz devam edip kantinin yanındaki kapıdan Sith Academy'nin girişine gelin. Kapıdan içeri girip rampadan aşağı devam edin ve Academy'nin girişine gelin. Buradaki 3 adamla konuşun.Sith olmanın koşullarını Yuthura Ban adlı bir Dark Jedi biliyor. Şimdi geri dönüp Dreshdae'deki kantine girin. Yuthura ile konuşun. Size Academy'e girmeniz için başka bir Sith'den madalyon almanız gerektiğini söyleyecek. Şimdi rampadan yukarı çıkın ve size saldıran Sith'leri öldürün. Birinin üzerinden bu madalyon çıkacak. Onu alın ve tekrar Yuthura'ya gidin.

  Sith Academy

  Academy'e girdiniz. Ancak çevrenizde pek çok Sith adayı var ve yalnızca bir tanesi Sith olabilecek. O yüzden prestij kazanıp Master Uthar'ı etkilemelisiniz. Odanıza döndüğünüzde sağa devam edip Yuthura ile konuşun ve final testi sırasında Uthar'ı öldürmeyi planladığını öğrenin. İsterseniz gidip bunu Uthar'a söyleyebilirsiniz. Bu daha farklı bir gidişata yol açabilir. Bu tam çözüm Uthar'a söylenmeden olanıdır : ) Prestij kazanmanın pek çok yolu var. Buradakiler tamamladığınızda yeterli olacak olan görevlerdir :

  The Sith Code

  Yuthura ile konuşun ve ona Sith Code'u öğrenmek istediğinizi söyleyin. Daha sonra Uthar'a gidin ve tekrarlayın.

  "Peace is a lie, there is only..."
  Passion.
  "Through passion I gain..."

  Strength.

  "Through strength I gain..."

  Power.

  "Through power I gain..."

  Victory.

  "Through victory..."

  ...my chains are broken.

  "Tell me then, true or false: victory by any means is desirable."

  False.

  Prisoner Interrogation

  Sith Interrogator odasına gidin ve konsol'dan şunları uygulayın:

  - [Activate the serum console.]
  - [Inject truth serum: small dosage.]
  - [Activate the serum console.]
  - [Inject truth serum: high dosage.]
  - [Activate the serum console.]
  - [Apply anti-serum: moderate dosage.]
  - [Activate the serum console.]
  - [Inject truth serum: small dosage.]
  - [Activate the serum console.]
  - [Inject truth serum: small dosage.]

  Son olarak ta söylemeniz gereken : "Tell me where your weapon cache is!"

  Valley of Dark Lords

  Burada 4 tane eski ve büyük Sith Lord'larının antik mezarları bulunuyor. Her birinden kazanacağınız prestij ayrı etki ediyor. Zaten 3 tanesine girebiliyorsunuz. Naga Sadow'unki ise final testiniz olacak. Academy'den çıkıp Valley of Dark Lords'a giderken yolda Malak'ın Apprentice'i Darth Bandon sizi karşılayacak. Kendisini ve arkadaşlarını hallettikten sonra Valley of dark lords'a gidin ve Tomb of Ajunta Pall'a girin.

 7. 7
  sinemacrazy
  Usta Üye
  Tomb Of Ajunta Pall

  Düz devam edip kapılardan geçin. Bir sütunla geçişi engellenmiş ve sağında Droidler duran bir köprüye geleceksiniz. Bu sütünün içine bir grenade bırakınca sütun havaya uçacak ancak Droidler de harekete geçecek. Drodileri halledince köprünün sonundaki kolu çekin ve kapıdan geçin düz devam edin ve kapıdan geçerek Sith Sarcophagus'a ulaşın. İçinden tüm kılıçları alın. Kapıya yönelin bu sırada Ajunta Pall çıkacak ve sizinle konuşmaya başlayacak. Ajunta yaptıklarından çok pişman. Ve galakside hala Sith'lerin varolduğuna inanamıyor. "Bu kadar hata yaptık, nasıl hala Sith ideolojisinin peşinden gidiyorlar" diyerek Knights of the Older Republic oyununa konu hazırlıyor : ) Ona hangi kılıcın onun olduğunu sorun size bir ipucu verecek. İpucundan çıkaramadıysanız söyleyeyim Ajunta Pall'un kılıcı: The notched steel sword. Bunu götürüp heykele yerleştirin. Tekrar Ajunta ile konuşun. Konuşma bitince çıkışta Shaardan ile karşılaşacaksınız. Onu öldürmekten başka şansınız yok çünkü kılıcı sizden almak istiyor. Onu öldürün ve tapınaktan çıkın.

  Tomb Of Tulak Hord

  Önünüze çıkanları öldürün. Yol ayrımına geldiğinizde soldan devam edin. Önünüze çıkanları temizleyip Ancient Console'a ulaşın. Konsol'dan kapıyı açın ve içeri girin. Burada Jorak'ın tuzağına düşeceksiniz. Şimdi burada eğer Jorak'ın sorularına doğru cevap verirseniz Jorak Mekel'a işkence yapacak ve birkaç soru sonra Mekel ölecek. Bu sorulara yanlış cevap verirseniz Jorak size işkence yapacak ancak siz buna dayanabilecek güçtesiniz ve ölmeniz söz konusu değil. Burada istediğiniz şeyi yapabilirsiniz sonuç olarak Jorak'la dövüşmek kaçınılmaz. Jorak'ın soruları ve cevapları :

  Soru #1 - Now, then. Your immediate amongst the Sith is an
  commander and a fine leader. He trusts you and you like
  him. You see an opportunity to kill him. What do you do?

  Cevap #1 - I use the opportunity to kill him and take his position.

  Soru #2 - And so we come to round two. You come across a group of
  humans who are threatened by dangerous animals. They
  plead for help, offering you a reward. What do you do?

  Cevap #2 - Take the reward and leave the weak fools to their fate.

  Soru #3 - Let's see... ah, yes. You discover an aspect of the
  Force that gives you great power. Do you share it and
  strengthen the Sith as a whole or keep it yourself?

  Cevap #3 - I keep it to myself.

  Soru #4 - Still going? Alright, then. One of your underlings has
  made a major mistake which makes you looks bad. He is
  normally very competent and skilled: Do you kill him or
  give him another chance?

  Cevap #4 - Kill him.

  Soru #5 - Last Question! You're about to die. Do you pass on your
  knowledge to your apprentice to make him stronger... or
  do you use your last breath to strike at your enemies.

  Cevap #5 - Neither. A true Sith never dies.

  Jorak'ı öldürün ve üzerindekileri alıp tapınaktan çıkın.

  Tomb of Marko Ragnos

  Girer girmez pek çok Droid'in saldırısına uğrayacaksınız. Yolunuza çıkanı yokederek devam edin ve en tepedeki kapıya ulaşın. İçeri girdiğinizde Assassin Droid ile konuşun. Bu Droid öldürmeye programlanmış ancak sizden bunu değiştirmenizi istiyor. Yapmanız gereken Droid'in hafızasından şu sırayı izleyerek :
  - Combat Matrix.
  - Motor Function Matrix.
  - Sensory Systems Matrix.
  - Memory Matrix.
  - Cognitive Systems.
  - Emotional Construct Matrix.
  - Creative Simulation Matrix.
  - Core
  - [Delete assassination programming.]

  Şıkkını seçmeniz. Bunu da yapınca Academy'e dönün ve son test için Lashowe ile konuşun.

  An uncanny Alliance

  Lashowe ile konuşup ona görevinde yardımcı olacağınızı söyleyin. Lashowe Valley of Dark lords'a gidecek. Haritanıza bakın ve Lashowe ile buluşmanız gereken yere gidin.Lashowe ile konuşunca Tuk'ata'ların saldırısına uğrayacaksınız, onları öldürün. Bundan sonra Lashowe Holocron'u tek başına götürmek isteyecek. Ona izin vermeyince size saldıracak. Onu öldürün ve Holocron'u alın. Şimdi gidip Master Uthar'la konuşabilirsiniz.

  Tomb of Naga Sadow

  Uthar ile konuştuktan sonra düz devam edin ve kapıdan girin. Çaprazdaki kapıya ulaşana kadar soldan devam edin. İçeri girin ve oyunun belki de en sinir bozucu puzzle'ına merhaba diyin. Buradaki elektrik kalkanlarını elektrik kesintisine uğratmadan en soldan en sağa geçirmeniz gerekiyor. Kuralları konsol size anlatıyor. Ancak bir hayli kafa yorucu bir puzzle.Fazla kafa yormak istemeyenler için :
  (İlk söylediğim kolon elektrik kalkanının bulunduğu, ikincisi ise geçirmeniz gereken kolondur.)

  1)Sol,Sağa 11)Sol,Sağa
  2)Sol,Ortaya 12)Sol,Ortaya
  3)Sağ,Ortaya 13)Sağ,Ortaya
  4)Sol,Sağa 14)Sol,Sağa
  5)Orta,Sola 15)Orta,Sağa
  6)Orta,Sağa 16)Orta,Sola
  7)Sol,Ortaya 17)Sağ,Sola
  8)Sağ,Sola 18)Orta,Sağa
  9)Orta,Sola 19)Sol,Ortaya
  10)Sağ,Ortaya 20)Sol,Sağa
  21)Orta,Sağa

  Kapı açılınca içeri girip devam edin. Önünüze çıkan yaratığı öldürüp Naga Sadow'un mezarındakileri alın. Şimdi sola döndüğünüz koridora gelin ve bu sefer düz devam edin. Buradaki kapıdan girin ve içerideki Terentatekler'i öldürün. Buradaki kolu çekin ve diğer odaya geçin. Bu odada, Pillar of Ice'dan Special Ice Grenade'i alın. Tekrar yol ayrımına gidin ve tek gitmediğiniz yoldan devam edin. Burada asit havuzunda Special Ice Grenade'i kullanın. Havuz donunca üzerinden geçin ve kapıyı açın. Star Map'i de buldunuz. Şimdi Uthar ile Yuthura'nın yanına dönün. Burada Uthar'ın vereceği cevaba göre, Yuthura ile bir olup Uthar'ı öldürebilirsiniz, tam tersini seçebilir yada gerçek kimliğinizi (light kimliğiniz) açıklayıp ikisini de karşınıza alabilirsiniz. Size önerim ikisini de öldürün. Zor gibi gözükse de hatta Yuthura'nın "Bizim gibi iki güçlü Sith'i asla altedemezsin" falan demesine bakmayın. Ben Terentatekler'i öldürürken daha çok zorlandım. İkisini de rahatlıkla halledersiniz. İkisi de ölünce tapınaktan çıkın ve Academy'e dönün. Academy'nin girişinden itibaren Master'larını öldürdüğünüzü anlayan Sith'ler size saldıracak. Önünüze çıkanı temizleyip Ebon Hawk'a doğru yolunuzu açın.

 8. 8
  sinemacrazy
  Usta Üye
  Ebon Hawk

  Manaan'a doğru yola çıktığınızda Sith savaş gemisi Leviathan sizi farkedecek ve kendine doğru çekmeye başlayacak. Buradan sizi, Bastilla'yı ve Carth'ı kurtarması için grubunuzdan birini seçmelisiniz. Size önerim bu Jedi'lardan biri olsun (Juhani veya Jolee). Bu şekilde işleri daha kolay halledersiniz. Ben Jolee'yi seçtim

  LEVIATHAN

  Jolee'nin kontrolü elinize geçince koridordan devam edin. Yol ikiye ayrılınca soldan devam edin. Force Power'larınızdan birini kullanarak Sith guard'ı öldürün ve üzerinden Celle Block Key'i alın, buradaki kapıyı es geçin. Koridordan devam edin ve yol ikiye ayrılınca tekrar soldan devam edin. Burada sol köşedeki hücrede bir yaratık var onunla konuşun sizden yardım isteyecek. Cell Block Key'i kullanarak onu serbest bırakın o da size bunun karşılığı ice breaker verecek. Buraya gelirken es geçtiğiniz kapının oraya gelin. Kapıdan girin ve içerideki teknisyenleri öldürün.Big Terminal'e bu ice breaker'ı kullanarak girin ve Open detention area'yı seçin. Ana koridora gidin ve doğuya devam edin. Karşınıza çıkan teknisyenleri öldürüp devam edin. Sağa dönün ve kapıdan girin. İçerideki konsoldan Unlock Aft Holding Cells and Equipment Storage'ı seçin ve grubunuzu kurtarın. Şimdi tekrar ana karakterinize döndünüz. Equipment Storage'a gidin ve tüm malzemelerinizi toplayın. Haritanızda elevator yazan yere gidip asansöre binin ve hedef olarak Bridge'i seçin. Kapı açılınca düz devam edin ve yol ayrımından sağa dönün. Yoldaki Sith askerini öldürün ve koridorun sonuna kadar devam edin. Sola dönün ve bu koridorun da sonundan sola dönün. Koridordan düz devam edip Sith askerini öldürün ve koridorun sonundaki Bridge kapısından girecekken kilitli olduğunu görün : ). Bu kilitli kapıdan aşağı doğru inin ve ilk sol kapıdan içeri girin. Sağınızdaki kapı ana cephanelik burayı Security skillinizle veya ışın kılıcınızla açın. İçeriden Space Suit'i alın. Kapıdan çıkın ve koridordan devam edin. Önünüzdeki kapının ardında üç Jedi Master var ona göre hazırlıklı olun. Kapıdan geçin ve Jedi Master'ları halledin. Onları öldürdükten sonra Bridge Storage yazan kapıdan girin.

  Bridge

  Burada Space Suitler'inizi giyin ve kapıdan çıkın. Koridordan aheste aheste diğer kapıya gidin ve içeri girin. Sith askerlerini öldürüp doğudaki rampadan çıkın. Köprüye girmeden önce oyunu saveleyin ve hazırlıklarınızı yapın (energy shield vs.). Çünkü içeride Jedi Masterlar, pek çok Sith askeri ve Saul sizi bekliyor. İçeri girince Saul konuşmaya başlayacak. Konuşmadan sonra savaş başlayacak. Burada ilk yapmanız gereken uzak taraftaki Sith Elite Trooper'ları öldürmek çünkü sürekli bomba atıyorlar ve en çok zararı onlar veriyor. Daha sonra iki Dark Jedi'a yoğunlaşın. Burada Force Wave bayağı işe yarıyor. Ayrıca Insanity veya Stun da çok işe yarayabilir. Jedi'larda ölünce ilk önce Saul'u daha sonra da kalan Sithler'i temizleyin. Saul tam ölürken Carth'ın kulağına bir şey fısıldayacak ve Carth kuduracak. Bunun ne olduğunu henüz öğrenemiyorsunuz. Şimdi köprüdeki kontrol panelden Docking bay kapılarını açın ve köprüden çıkın. Asansöre dönün ve hangara inin. Kapı açılınca doğuya devam edin ve kapıdan geçin içerideki Dark Jedilar'ı halledip diğer taraftaki kapıdan geçin. Ama önce saveleyin çünkü "Dark Lord is Approaching". Evet işte Malak ile ilk karşılaşmanız yada öyle değil mi??? Yoksa onunla daha önce karşılaştınız mı? Bu kadar güçlü bir Sith Lord'u olmasının sebebi ne olabilir? Acaba Master'ının siz olması olabilir mi? Siz "Malak, oğlummm!!" demeden, ben oyunun burada biraz pembe diziye döndüğünü söylemeliyim. Kısaca söyleyeyim siz Darth Revan'sınız. Ayrıntıları demoda görebilirsiniz.

  Konuşmadan sonra Malak Bastilla ve Carth'ı donduracak ve onunla baş başa kalacaksınız. Energy Shield'lerinizi açın, medpaclerinizi de hazır edip Malak'a tüm gücünüzle saldırın. Malak gücünün aşağı yukarı 3/4'ünü azaltınca kaçacak. Sola dönün ve bu odadaki kapıdan girin. Koridordan devam edin ve sonundaki kapıdan girin. Düz devam edin ve sağa dönün. Buradaki kapıdan girmeden önce tekrar Energy Shield'inizi açın ve medpaclerinizi hazır edin. Onun gücünü iyice azaltınca Bastilla gelecek ve sizin kaçmanızı kendisinin onu tutacağını söyleyecek. Başka alternatifiniz olmadığı için Carth ile Ebon Hawk'a gitmeniz gerekiyor. Şimdi en doğudaki Hangar Bay kapısına gidin. Kapıdan geçip Ebon Hawk'a atlayın. Gemiden kaçarken birkaç Sith fighter sizi kovalayacak onları yokedin.

 9. 9
  sinemacrazy
  Usta Üye
  Docking Bay

  Docking Bay'den çıkın ve kapıyı görene kadar batıya devam edin. Kapıdan geçin ve solunuzda bir kapı görene kadar devam edin. Kapıdan geçip West Central'a geçin.

  West Central

  Koridordan devam edin ve kapıdan girin. Bu odanın diğer ucundaki kapıdan çıkın ve Selkath Port Official ile konuşun ve Doxking Fee'yi ödeyin. Kapıdan geçin ve Ahto City'e geçin. Solda küçük bir koridor görene kadar güneye ilerleyin. Bu koridordan girin ve East Central'a girin. Doğuya gidip sola dönün. Kuzeye havuz boyunca devam edin. İki tarafında da kapı olan bir açıklığa gelmiş olmalısınız. Sağa dönün ve Republic Embassy'e gidin. İçeri girin ve Roland ile konuşun. Ona Star Map'ten bahsedin. Size yardım edebileceğini ama öncelikle onun için bir görevi yerine getirmenizi isteyecek. Sizden Sith üssünde olan bir Droid'in Digital Diary'sini geri almanızı isteyecek ancak Sith üssüne girmek için öncelikle giriş kodunu öğrenmelisiniz. Bunun 3 yolu var ama ben size mahkumu sorgulamayı öneririm.

  Sith Passcard şifresini çözmek:

  Republic Embassy'nin içinde sağdaki bilgisayar odasına girin ve sağdaki büyük bilgisayardan Decrypt Sith Passcard seçeneğini seçin.

  Denklem #1 - Accessing Additive Matrix... Terminal Sequence - 1 2 4 7
  11 16
  Cevap - 22

  Denklem #2 - Accessing Subtractive Matrix... Terminal Sequence - 21 18
  16 15 15 16
  Cevap - 18

  Denklem #3 - Accessing Multiplicative Matrix... Terminal Sequence - 1
  2 4 8 16 32
  Cevap - 64

  Denklem #4 - Accessing Divisive Matrix... Terminal Sequence - 128 64
  32 16 8 4
  Cevap - 2

  Denklem #5 - Accessing Exponential Matrix... Terminal Sequence - 1 32
  81 64 25
  Cevap - 6

  Denklem #6 - Accessing Logarithmic Matrix... Terminal Sequence Pairs -
  1 0 - 8 3 - 32 5 - 128
  Cevap - 7

  Bunun sonucunda Sith Passcard'ı kullanarak üsse girebilirsiniz.

  Mahkumu Sorgulamak :

  Batıdaki mahkum sorgulama odasına gidin ve Republic görevlisiyle konuşun. Mahkumu sorgulamaya başlayın ve şunları sırayla söyleyin :

  - "We know about your companion."
  - "[Persuade/Lie] Perhaps we would give you back to the Sith but keep
  him."
  - "Let's try something else."
  - "Maybe we should do something to Tela."
  - "[Persuade/Lie] We have her already. She may be spared if you talk."

  Bunun sonucunda size giriş kodunu söyleyecek.

  Sith Docking Hangar

  Docking Bay'e dönün ve hangarın batı ucuna gidin. Docking Bay 26-A'ya girin. İçerideki Sith'leri öldürün ve Sith üssüne giden Transporta binin.

  Sith Base

  Ben Sith Docking hangardan transportu kullanarak üsse girdim. Tarif edeceğim yol bu transporttan indiğim yerden itibaren olacaktır. Öbür yollarla üsse girdiyseniz de telaşlanmayın. Üs çok büyük olmadığı için aradığınız Drodi'i kolaylıkla bulabilirsiniz. Önünüzdeki kapıdan geçip sağa dönün. Koridorun sonundaki kapıdan girin. Kadın Sith görevlisi vereceğiniz cevap ne olursa olsun alarma basacak. Gelenleri öldürün. Önce resepsiyonun arkasındaki kapıdan sonra da soldaki ilk kapıdan girin. Koridordan devam edin ve soldaki Disassembly Room'a girin. İçeridekileri öldürün. Broken Droid'e gidin ve Data Module'ü alın. Şimdi resepsiyonun olduğu odadaki asansörü kullanarak yukarı çıkın.

  Ahto West

  Dışarı çıkar çıkmaz Selkath'lar sizi tutuklayacak. Avukatınızla(!) konuşun ve mahkemeyi başlatın. Konuşmalar sırasında sıranız gelince sözlerini kesin ve avukat istemediğinizi kendi kendinizi savunabileceğinizi söyleyin. Suçlu olmadığınızı ve Sithler'in sizi içeri aldığını söyleyin. Ayrıca diplomatik temaslar için orada olduğunuzu söyleyin (Kolaydı sanki biz 4 senedir okuyoruz daha yapmak nasip olmadı). Bunları söyleyince sizi serbest bırakacaklar. Şimdi Republic Embassy'e gidin ve Data Module'ü Roland'a verin. Şimdi R.E'nin içindeki Submarine Bay'e gidin ve Submersible ile Hrakert'e doğru yola çıkın.

 10. 10
  sinemacrazy
  Usta Üye
  Hrakert Station

  Twilek ile konuştuktan sonra kapıdan geçin ve diğer kapıya ulaşana kadar koridordan gidin. Kapıdan geçtikten sonra tekrar sağdaki kapıdan geçin. İçeridekileri öldürün ve sağdaki kapıya ulaşana kadar koridorda yürüyün. İçeri girip yaratıkları öldürün. Buradaki kapalı kapıdan girin ve Droid'i yokedin. Diğer kapıdan geçin. Şimdi bir tane önünüzde bir tane solunuzda olmak üzere karşınızda iki kapı olmalı. Önünüzdeki kapıdan geçin. Koridoru takip edip diğerinden de geçin. Bu odadaki Droidler'i halledip diğer odaya geçin .Bu odadaki Environment Suit'i alın ve diğer kapıdan geçin. Buradaki yaratıkları öldürün. Buradaki açık kapıdan çıkıp koridoru takip edin ve önünüzdeki kapıdan girin. Yaratıkları öldürün.Pressure Door'dan geçip denize girin. Düz devam edin ve sola açılan yolu gördüğünüzde buradan girin. Uzaktaki adamın yanına gidin ve onunla konuşun. Konuşma bitince onu takip edin. Tam dışarı çıkacakken dev balık onu öldürecek. Şimdi dışarı çıkıp doğuya devam edin. Eğer balık size yaklaşırsa Sonic Emitter'ınızı kullanarak onu öldürebilirsiniz. Yol ikiye ayrıldığında solunuzdaki yolu seçin.Pressure Door'dan Kolto Control'e girin. Düz yürüyün yaratıkları öldürüp doğuya dönün. Burada iki bilimadamı var ama psikolojik durumları pek iyi değil. Sizi yaratık sanıp öldürmeye çalışacaklar. 60 saniye içinde Force field'i bash seçeneği ile yokedin. Bunu yapınca onlarla konuşmaya başlayacaksınız. Onlara Star Map'i sorun. Size ona giden yolda büyük bir köpek balığı olduğunu ve onu engellemek için iki seçeneğiniz olduğunu söyleyecekler. Bunun için Harvesting makinasını yokedebilir yada balığı zehirleyebilirsiniz ama bu ikinci şık yukarıda başınıza bela açıyor o nedenle ben Harvesting makinasını yoketmenizi öneriyorum. Burada da onu nasıl yokedebileceğinizi anlatacağım. Bu iki bilim adamının(kadınını) arkasındaki Pressure Door'dan çıkın. Sağa dönün ve Kolto Control Panel'e ulaşana kadar yürüyün. Paneli aktif duruma getirin. Şimdi burada da küçük bir bulmaca var.

  Çözümü :

  - Access fuel tank pressure control.
  - Fill container pod.
  - Transfer from container to injector.
  - Dump injector pod.
  - Transfer from container to injector.
  - Fill container pod.
  - Transfer from container to injector.

  Bunu yapınca köpekbalığı artık sizi rahatsız etmeyecek. Şimdi doğuya gidin ve Star Map'e ulaşın. Evet son haritanızı da aldığınız. Şimdi gerisin geriye dönüp Submersible'a ulaşıp yüzeye çıkın.

  Ahto West

  Roland'la konuşun.R.E'yi terkederken Selkath'lar tekrar sizi tutuklayacaklar. Onlarla gidin ve mahkemede onlara köpekbalığından ve Harvesting Machine'den söz edin. Bunları söyleyince mahkeme sizi serbest bırakacak. Evet son gezegende de işiniz bitti, şimdi Ebon Hawk'a dönün ve Star Forge'a doğru yol alın.

  UNKNOWN WORLD

  Star Forge'a yaklaştığınızda Sith Fightelar'ı yokedin. Bundan sonra Ebon Hawk bir tür çekim alanına yakalanacak ve buradaki gezegene inmek zorunda kalacak. Ebon Hawk'tan inince düz devam edin. İki tane Duros size koşacak ve yardım isteyecek. Arkalarından gelen Rakatanlar'ı öldürün ve Rakatanlar'ın geldikleri yöne doğru gidin. Buradakileri de öldürdükten sonra güneye gidin ve yukarı çıkın. Tepede yol ikiye ayrılıyor. Solunuzdaki yolu seçin ve Temple Exterior'a gidin. Buradaki yaratıkları öldürüp XP kazanabilirsiniz. Buna pek meyilli değilseniz sağdan yavaşça sıvışarak South Beach'e gidin. Düz devam edin. Burada bir Gizka hurda bir geminin çevresinde dolaşırken havaya uçacak. Bu demek oluyor ki burada mayınlar var dikkatli olun . Bu hurda yığınının altında Ebon Hawk'ın bozulan Hyperdrive Generator'ını tamir edebilecek parçalar var. Dikkatlice bu geminin altına girin ve Ship Parts'ı alın. Patikadan devam edin ve yaratıkları öldürün. Açıklığa gelince oradaki sütunlara doğru ilerleyin. Sütunlar arasındaki elektrik akımına deymeden aralarından geçin. Hologram açılınca ona Star Forge için geldiğinizi söyleyin. İçeri girmenize izin verince içeri girin.

 11. 11
  sinemacrazy
  Usta Üye

  --->: Star Wars: Knights Of The Old Republic Tam Çözüm

  Reklam  Elder Settlement

  İçeride Elder Konseyiyle konuşun. Size tapınağın kalkanını kaldırabileceklerini söyleyecekler. Ancak öncelikle güvenlerini kazanmanız gerekli. Bunun içinde Rakatan'ların rehin tuttuğu Elder'ları kurtarmanızı isteyecek. Kabul edin ve dışarı çıkın. Tapınağın bulunduğu yere gelin ve buradan kuzeye doğru giderek North Beach'e gidin. Buradaki açıklığa geldiğinizde Rakatanlar ve Ranchorlar saldıracaklar. Gelişmiş 3 Jedi olarak artık bunları halledersiniz. Bunları öldürünce Rakatan Settlement'tan içeri girin. İçeri girince tüm Rakatanlar saldıracak onları öldürün ve doğuya gidin buradaki köprüden geçin ve arena gibi olan alana gelin. Burada One geldiğinizi görünce kolu çekecek ve kafesteki tüm Ranchorlar saldıracak. Force Wave, Insanity veya Stasis kullanarak tutabildiğiniz kadarını kendinizden uzak tutun ve geri kalanlarla uğraşın. Bu zorlu savaştan sonra güneydoğudaki kafese gidip Ebon Hawk için gerekli diğer gemi parçalarını alın ve kuzeydoğudaki kafese gidip Elder'ı kurtarın. Şimdi Elder Settlement'a dönün ve Elder konseyiyle konuşun. Anlaşmanızı sorunca bunu tartışmak için biraz süre isteyecekler. Geri geldiklerinde bunu kabul edecekler. Ona tapınağa gitmeye hazır olduğunuzu söyleyince onlarla tapınağın önünde buluşmanızı isteyecekler. Tapınağın oraya gidin. Grubunuzdaki herkesi çıkarın ve Elder'larla konuşun. Tam içeri girecekken Jolee ve Juhani gelip oraya yalnız gitmemeniz gerektiğini söyleyip ve sizinle gelmek için ısrar edecekler. Elderlarda buna izin verince tapınağın içine artık girebilirsiniz.

  Temple Main Flor

  İçeri girince sola dönün ve uzun ve suyun bulunduğu koridora gelene kadar koridor boyunca devam edin. Bu koridordan ilerleyin ve öbür uzuna gelin. Buradan düz devam edin ve yandaki kapıyı es geçin. Önünüze diğer bir kapı çıkana kadar bir-iki koridor geçin. Bu kapıyı bulunca içeri girin. Eğer doğru geldiyseniz içeride 2 Droid olması lazım. Bu odanın diğer kapısından çıkın. Önünüzdeki koridordan ilerleyin ve sonundaki kapıdan Temple Catacombs'a girin. Girer girmez birkaç War Droid saldıracak onları yokedin ve yol ikiye ayrılana kadar düz devam edin.S ağdaki yoldan ilerleyip kapıdan geçin. Şimdi burada da bir puzzle var. Bu puzzle'ı çözmek için doğru sırayla bu karelerden geçmelisiniz. Sıra şöyle:

  1.adım) en sağ alt köşedeki kareye
  2.adım) 1.adımın önündeki kareye
  3.adım) 2.adımın önündeki kareye
  4.adım) 3.adımın önündeki kareye
  5.adım) 4.adımın altındaki kareye
  6.adım) 5.adımın solundaki kareye
  7.adım) 6.adımın solundaki kareye
  8.adım) 7.adımın altındaki kareye
  9.adım) 8.adımın önündeki kareye
  10.adım) 9.adımın önündeki kareye

  Eğer sırayı doğru takip ettiyseniz kapı açılacaktır. Şimdi içerideki bilgisayarla konuşun ve ona tapınağın üst katlarına nasıl çıkıldığını sorun.konuşma bitince ilk kata geri dönüp haritanızda Temple Exit yazan yere gidin. Burada Massive Door yazılı kapıdan girin ve yukarı çıkın.Bastilla'ya ulaşana kadar düz devam edin. Bastilla ile konuştuğunuzda onun Dark Side'a geçtiğini göreceksiniz. Eğer Dark Side bir karakter oynuyorsanız onu sizin Malak'tan daha güçlü olduğunuza inandırmanız gerekiyor. Ama biz Light Side adamı olduğumuz için bu işlere girmemeliyiz. Buraya kadar Light geldik bu noktadan sonra dönersek konu komşu ne der? Bastilla ile konuşun ve onu Light Side'a döndürmeye çalışın. Kabul etmeyecek ve size saldıracak.Bastilla'nın gücünün 1/3'ini harcayınca tekrar konuşma moduna geçeceksiniz. Onu tekrar Light Side'a döndürmeye çalışın ancak dönmeyecek ve gemisine atlayıp kaçacak. Şimdi sağ uzak köşedeki bilgisayara gidin ve Distruptor Field'i devredışı bırakın. Ebon Hawk'a dönün ve grubunuzla konuşun. Konuşmadan sonra Engine Room'a gidin ve Hyperdrive'ı bulduğunuz parçalarla tamir edin. Şimdi Star Forge doğru yola çıkabilirsiniz.

  STAR FORGE

  Deck 1

  Dark Jedi'ları hallettikten sonra güneydeki kapıdan girin. Koridordan ilerleyip sonundaki kapıdan girin. Buradaki Droidler'i yokedin ve batıdaki koridoru takip edin. Buranın sonundaki kapıyı Droidler havaya uçuracak. Patlamadan sonra içeri girip onları yokedin. Koridoru takip edip diğer kapıdan girin. İçerdeki Droidler'i de yokedin. Diğer uçtaki kapıdan girin. İçerideki Droidler'i yokedin. Biraz ilerleyince Dark ve Light Jedi'ların dövüşüne tanık olacaksınız. Dövüşü kazanan Dark Jedi'lar size saldıracak. Onları öldürün ve batıdaki platformdan ilerleyin. Biraz ilerde iki Dark Jedi daha saldıracak onları da öldürün ve arkalarındaki kapıdan girin

  Deck 2

  Evet şimdi oyunun en az Malak kadar zorlu bir yerine geldiniz. Burada Star Forge'da bulunan tüm Dark Jedi'lar ve Apprentice'ler size saldıracak. Düşmanlar dalga dalga gelecek. Size bunların sonu yokmuş gibi gelebilir ancak var merak etmeyin. Biraz sabır ve biraz zorlamayla bu bölgeyi geçebilirsiniz. Energy shieldlerinizi ve Force Power'larınızı hazır hale getirin ve tavsiyelerime uymaya çalışın.

  -Sık sık saveleyin.Özellikle her dalgayı atlattıktan sonra.
  -Grubunuzun diğer üyelerine dikkat edin. Siz farkında olmadan başka bir grup Dark Jedi ile dövüşmeye başlamış olabiliyorlar ve siz olmadan girdikleri bir dövüş hüsranla sonuçlanıyor.
  -Sith Grenader'lara dikkat edin. Her yeni saldırı yanında Sith grenader'larla geliyor. Öncelikle onları ortadan kaldırmaya çalışın.
  -Energy shield'lerinizi aktif tutmaya çalışın
  -Saldırılar arasındaki kısa zamanda medpaclerle veya force ile health'inizi düzeltin.

 12. 12
  sinemacrazy
  Usta Üye
  Koridor ikiye ayrılana kadar devam edin. Güneydeki koridoru seçin ve ilerleyin. Rampadan inin ve kapıdan geçerek büyük ve geniş bir alana gelin. Solunuzda bir kapı görene kadar doğuya gidin. Kapıdan girin,ilerleyip diğerinden de geçin. Burada gelen Dark Jedi'ları ve Apprenticeleri öldürün. Şimdi buradaki Computer Terminal'i kullanarak oyundaki en iyi Robe'u yapabilirsiniz (Star Forge Robe). Bu işi de hallettikten sonra geniş ve büyük alana geri dönüp doğuya gidin. Buradaki turretları yokedip kapıdan geçin ve Command Center'a girin.

  Command Center

  Önünüzdeki kapıdan geçin ve bir geniş alana daha gelin. Sola dönün ve platformdan inin. Tekrar sola dönüp koridordan ilerleyin ve yandaki kapıdan girin. Burada saldıranları öldürün. Platformdan yukarı çıkın ve kapıya ulaşana kadar ilerleyin. Kapıdan girip önünüze çıkanı öldürün. Bu sırada üç Dark Jedi arkalarındaki kapıyı Force ile kapatıp kilitleyecekler ama hiç şansları yok. Onları da öldürünce kapı açılacak. Bu arada içeri girmeden savelemeyi unutmayın.

  Bastila

  Evet Bastila ile bir kez daha karşı karşıyasınız. Konuşmalarınızda Bastila'yı hep Light Side'a döndürmeye çalışmalısınız. Ne yaparsanız yapın Bastila size 3 kere saldıracak. Bu saldırıları atlatmak için Force Lightning (eğer varsa) ve energy shieldlerinizi kullanın. Ayrıca konuşma biter bitmez medpaclerinizi kullanın. Her saldırı Bastila'nın gücü kritik düzeye indiğinde bitecek.4. ve son konuşmada eğer Persuade skill'iniz yeterli ise Bastila sizin aşkınıza da karşı koyamayıp Light Side'a dönecek ve Republic Filosuna yardım etmeye başlayacak. Eğer skill'iniz yeterli değilse "Senin aşkın beni buralara düşürdü zaten" tarzı bir cevap verip son kez saldıracak. Bu durumda onu öldürmek zorundasınız. Bastila konusunu her ne şekilde hallederseniz halledin bundan sonraki çözümde bir farklılık yaratmayacaktır. Güneydeki kapıdan girip güneydoğuya gidin. Buradaki kapıya gelince Malak karşınıza çıkacak. Konuşmanız bitince Malak sizi yoketmekle sonu gelmeyen Droidler'le başbaşa bırakacak. Bu Droidler'i yoketmenin yolu tekrar ortaya çıkmalarını terminalleri aktif hale getirerek önlemek bunu yapmak için her birine 8 adet Computer Spike gerekiyor. Eğer yeterli spike'ınız yoksa bu Droidleri yoketmek size o model Droid'in bağlı olduğu Terminal'in yanındaki kutudan alabileceğiniz spike kazandırıyor. A'dan F'ye kadar olan bu terminalleri aktif duruma getirene kadar bu işlemi tekrar edin. Bu son işinizi de bitirince Malak'ın bulunduğu kapının kilidi kalkacak. Kapıdan geçin ve son hesaplaşmanıza hazırlanın.


  ...ve Darth Malak

  Malak'ın yanına gidin. Konuşma sırasında ona hala Light Side'a dönebileceğini vs. söyleyin. Bu size Light Side puanları kazandırıyor. Bundan sonra dövüş başlayacak. Burada size verebileceğim genel bir iki taktik dışında fazla söyleyeceğim bir şey yok. Çünkü ayrıntılara ne kadar insem boş çünkü koskoca Sith Lord'u ne zaman ne yapacağı pek belli olmuyor. Yapmanız gerekenler energy shield'inizi sürekli açık tutmak ve medpaclerinizi hazır etmek. Ayrıca etraftaki Jedilar'ı herhangi bir Force Power'ınızı kullanarak yokedebiliyorsanız yokedin. Çoğu Force Power Malak'ın Force Shield'ı nedeniyle kullanılamıyor. Bu dövüşteki ana taktik ise Malak'a olabildiğince zarar verdikten sonra ondan kaçarak bir köşede veya kaçarken Health'i bir şekilde düzeltmek ve Shield'leri tekrar açmak. Bu kadar güçlü bir Sith Lord'unu zaten bir girişte öldürmek gibi bir durum olsaydı saçma olurdu. Malak gücünü her kritik düzeye getirdiğinizde çevredeki Jedi'lara giderek gücünü depolayacak. Malak bu kaynakları tüketince artık Allah ne verdiyse son gücünüzle girin ve oyunun sonunu zevkle seyredin.

  Evet oyun Darkside ve Lightside'a göre 4 farklı son içeriyor. Yani aslında oyun tamamen bitmiş değil. Bu oyun kim ne derse desin tam anlamıyla bir klasik. Gerek hikayesi gerek akışı ve atmosferiyle (karakterlerini de unutmayalım) insanı yakalıyor ve saatlerce başında tutuyor.(alıntıdır)

+ Yorum Gönder
star wars the old republic tam çözüm,  star wars the old republic rehber,  star wars kotor bölüm geçme,  star wars knights of the old republic 2 tam çözüm,  star wars kotor 1 bölüm geçme
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi