Sid Meier's Railroads! (PC) Ön İnceleme

+ Yorum Gönder
Tanıtım ve Tam Çözüm ve İncelemeler Bölümünden Sid Meier's Railroads! (PC) Ön İnceleme ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  InKusTe
  Usta Üye
  Reklam

  Sid Meier's Railroads! (PC) Ön İnceleme

  Reklam  Sid Meier's Railroads! (PC) Ön İnceleme

  Forum Alev
  Bilmeyenler için Railroads bir tren yolu imparatorluğu kurma stratejisi. Hayallerinizdeki TCDD'yi kurup onu işletiyoruz. Zaman geçtikçe çıkan daha teknolojik trenleri filomuza katacağız. Tabi yine bozulan kaza yapan trenlerle uğraşmamız da gerekecek. İstasyonlarımızı kurup içine her türlü binayı kuracağız. Yolcularımızın memnuniyeti için gerekirse hayatımızdaki birkaç saatten feragat edeceğiz. Yine Amerikanın dağlarını, bayırlarını aşıp haritamızın dört bir yanına tren ulaştırmaya çalışacağız. Bunu yaparken trenlerin gelişimine tanık olacağız. Buharlılar, kömürlüler, elektrikliler� Yıllar geçtikçe kendimizi zaman tünelinde ilerliyormuş gibi hissedeceğiz.

  Tren kaptı kalbimi

  Sid Meier's Railroads aynen Railroad Tycoon serisinin özelliklerini almış olacak. Tek fark ise artık 3 boyutlu grafiklere sahip olması. Tüm eski nesil oyunlar gibi bu seri de üçüncü boyuta geçiş yaptı. Yeni grafik yapısı ile tut-bırak ray döşeme, lokomotiflerin oyuncular tarafından özelleştirilmesi ve ayrıntılı yer şekilleri bizi bekliyor olacak. Artık iki boyutlu grafiklerdeki gibi düz, engelsiz yer şekilleri yok. Bunların yerine çok daha zorlu ve karmaşık yer şekilleri var. Dağlar, tepeler minik göller� Her biri benzersiz olarak tasarlanmış ve demiryolu kurmak zorlaştırılmış.

  Tıpkı serinin eski oyunlarındaki gibi görevler bizi bekliyor. Bizim şehrimize yol bağlayın para ödeyelim ya da şu istasyondan şu istasyona bu kadar yolcu taşıyın sizi ödüllendirelim diyen valiler. Railroad Tycoon 3'ün özlediğimiz tüm özellikleri mevcut olacak. Rakiplerimiz ile amansız mücadelelere girişip onların işlerini baltalayacağız. Gerektiğinde borsaya el rakiplerin hisselerini toplayacağız. Uğraşmamız gereken o kadar çok ayrıntı var ki bazen insanın başını döndürebiliyor. Bu kadar ayrıntının bir de zorluk seviyelerine göre değişimleri de var. Zorluk arttıkça ekonomideki üstünlüğümüzü kaybedeceğiz. Rakiplerimiz daha zorlu ve işimizi baltalayıcı rolde olacaklar. 2. 2
  InKusTe
  Usta Üye

  --->: Sid Meier's Railroads! (PC) Ön İnceleme

  Reklam  Yeni üç boyutlu grafiklerin nimetlerinden biri de editör olacak. Oyuna eklenen editör ile yeni lokomotifler tasarlanabilecek. Renk, logo ve bunun gibi özelliklerini kolayca değiştirebileceğiz. Bunun yanında yine editör ile kendi senaryolarımızı ve haritalarımızı oluşturabileceğiz. Bu kadar ayrıntılı bir editörü yapılmasının seriye yeni bir soluk getireceği kesin. Editörün yanında hiç olmadığı kadar fazla hammadde ve endüstri katılacak. Çok fazla endüstrinin olması ile demiryollarında trafik artacak gibi gözüküyor.

  Vermez geri yârimi

  Serinin önceki versiyonlarına göre bir tren çıktığında tüm firmaların kullanımına açılmayacak. Yeni teknoloji bir lokomotif çıktığında patent hakkı açık arttırması olacak. Sadece açık arttırmayı kazanan firma, ilk 20 yıl boyunca o lokomotifi kullanma hakkına sahip olacak. Diğer firmalar ise bu sürenin bitiminde onu kullanabilecekler.

  Serinin eski oyunlarından pek alışık olmadığımız halde multiplayer modu da bulunacak. İster LAN'dan ister internetten arkadaşlarımızla yarışa girebileceğiz. Eğer bana sanal rakipler yaramaz ben kanlı canlı rakipler isterim derseniz bu oyun sizi çok sevindirecek.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi