Resident Evil 3 : Nemesis (PC) Bilgiler

+ Yorum Gönder
Tanıtım ve Tam Çözüm ve İncelemeler Bölümünden Resident Evil 3 : Nemesis (PC) Bilgiler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  InKusTe
  Usta Üye
  Reklam

  Resident Evil 3 : Nemesis (PC) Bilgiler

  Reklam  Resident Evil 3 : Nemesis (PC) Bilgiler

  Forum Alev
  Evet, zombi dostlarımız yine iş başında... Bu sefer eskiye göre daha hızlı hareket edebiliyorlar ve hatta koşabiliyorlar bile ama yine de aynı cahiller. Maceramız boyunca ansızın kapıları camları indirip üstümüze atlıyorlar, kolumuzu bacağımızı kapıyorlar, bir tecavüz etmedikleri kalıyor kıza. Bu arada kahramanımızın ismi de Irmak Akın... Şey, pardon Jill Valentine. Oyun zaman dilimi olarak ilk 24 saatini Resident Evil 2'den önce ve diğer 24 saatini de Resident Evil 2'den sonra olacak şekilde alıyor. Diğer serilerden farklı olarak bu oyunda eğer bir zombi çok yakınımızdaysa ateş etme tuşlarına bastığımızda onu itekleyebiliyoruz. Yeni eklenen değişik bir özellik de oyun boyunca etrafta silahlarımız için bulabileceğimiz barutları işleyip normal ya da gelişmiş mermiler oluşturabilmemiz.
  Ben de Capcom'un bu gerilim ve heyecan dolu oyununu IBM uyumlu PC ve UEFA Şampiyonlar Ligi resmî sponsoru PlayStation sahibi dostlarımla beraber bitirebilmek için gece gündüz demedim, bir deri bir kemik kaldım, saçımı süpürge ettim, sevdiğim kıza açılamadım ve size bu rehberi hazırladım. Oyun boyunca başınıza gelebilecek hemen her olayı açıkladım, yine de bazı küçük farklılıklar olabilir. Tavsiyelerime uyun ve gerisini bana bırakın.
  Öncelikle daima meraklı olun. Girdiğiniz odaları, geçtiğiniz koridorları, gördüğünüz masaları, bulduğunuz dolapları, kısacası her yeri iyice araştırın. Yarım saattir açamadığınız bir kapının anahtarı ya da hayatınızı kurtaracak bir ilk yardım spreyi hiç ummadığınız bir yerde sizi bekliyor olabilir. Bulduğunuz anahtarlarla açabileceğiniz kapıları açtıktan, topladığınız nesnelerle yapabileceklerinizi yaptıktan sonra artık oyunda hiçbir işinize yaramayacaklarsa atın gitsin, boşuna kalabalık yapmasınlar. Bir süre sonra oyunun konsolvari save sisteminin olaydan soğumanıza yol açmaması için mürekkeplerinizi idareli kullanın. Barutlarınızı akıllıca birleştirin ve şarjörlerinizin her zaman tam dolu olduğundan emin olun. Şimdi sıkı tutunun. Güzel bir giriş filminin ardından oyunumuza başlıyoruz.
  RESIDENT EVIL 2'DEN ÖNCE...
  A Night On The Uptown
  Oyuna başlar başlar kendimizi büyük bir patlamanın ardından alevler arasında ve etrafımız zombilerle çevrili bir şekilde buluyoruz. Arkamızdan yaklaşan zombilerle hiç uğraşmadan dar yoldan dümdüz koşalım. Bir an önce önümüzdeki tek zombiyi yere serip sandığın üzerinden atlayalım. Burada bir demo devreye girecek ve kendimizi şimdilik yaratıklardan uzak ve sakin bir yer olan depoda bulacağız. Görünüşe bakılırsa tombul dostumuz Dario kızını kaybetmiş olmanın acısıyla bizimle gelmek istemiyor ve kendini konteynere kilitliyor. Sonra çok pişman olacak ama... Bu alanda raflarda bir ilk yardım spreyi ve handgun mermileri var. Arkamızdaki merdivenlerden dolaşıp oyundaki ilk sandığın ve daktilonun yer aldığı ofise gelelim. Bu odada açık dolaptan A tipi barutları, masadan mürekkebi alalım ve sandığın içinde ne var ne yok bir göz attıktan sonra giriş kapısının hemen yanındaki duvarda asılı duran, deponun az önce kilitli olan arka kapısının anahtarını almayı unutmadan daktiloyla oyunumuzu kaydedelim. Şimdi yeşil çıkış kapısını anahtarımızla açıp depodan dışarı çıkmaya hazırız.
  Dar koridoru geçelim burada herhangi birşey yok. Dışarı çıktığımızda ekranın üst köşesinde solda yer alan kapıdan girelim. Yürümeye devam ederken yanıbaşımızda bir kapı beliriverecek. Kapının dibine geldiğimizde bir grup zombi tarafından kovalanan Resident Evil 1'den dostumuz Brad Vickers kapıyı açıp dışarı fırlayacak. Eğer kapı kendiliğinden açılmazsa siz açın. Brad gitti, zombiler bize kaldı. Üzerimize gelenleri öldürelim ve bodrum katındaki depoya inelim. Bu kattaki zombileri de indirelim ve ölü muhafızın üzerinden Benelli M39 Shotgun'ı, masadan da çakmak gazını alalım. Şimdi az önce Brad'in kaçtığı koridordan gidelim, yerden yeşil bitkileri alalım ve kapıdan çıkalım. Sokak boyunca ilerleyelim. Sağdaki barın ana giriş kapısı kilitli, arkadan girmek zorundayız. Barın yanında bir butik var. Boutique Key'i alınca buradan Jill'in elbiselerini değiştirebilirsiniz. Çığlığı duydunuz mu?! Zombiler bir kişiyi daha katlediyorlar. İleride yan yana duran iki sandığın üstüne çıkalım ve duvardan Uptown haritasını alalım. Yangın çıkış merdivenlerinin üst kısmında yeşil bitkiler var. Aşağı inelim, zombileri öldürüp uzaktaki kapıdan çöplük alanına geçelim. Bu alanda yine zombilerce kovalanan Brad'in silah seslerini duyuyoruz. Merdivenlerden inip zombileri öldürelim. Hep de bu herif kaçıyor zombiler bizim başımıza kalıyor. Kalleş Brad! Neyse, merdivenlerin yanından mürekekkebi aldıktan sonra Brad'in peşinden bara girelim. İçeride Brad'i bir zombinin saldırısına uğrarken buluyoruz. Siz boşuna mermi harcamayın bırakın kendisi öldürsün zombiyi. 2. 2
  InKusTe
  Usta Üye

  --->: Resident Evil 3 : Nemesis (PC) Bilgiler

  Reklam  Artık ciddi bir şekilde yaralanan Brad; bize kaçış şansımızın olmadığını ve hepimizin öleceğini söylüyor, sonra da kapıyı çekip çıkıyor. Terbiyesiz herif. Bu odada masalardan çakmağı ve saat kulesi kartpostalını ve raflardan handgun mermilerini alalım. Envanter ekranında çakmak ve gazı birleştirelim. Artık bizim de işe yarar bir çakmağımız oldu. Şimdi geldiğimiz yerden çöplük alanına geri dönelim ve merdivenlerden dönüp sol taraftaki kapıdan girelim. Seslerden de anlaşıldığı gibi yakınlarda bir zombi sürüsü bizi bekliyor. Yavaşça bariyere yaklaşalım ve zombiler bariyeri yıkar yıkmaz geri çekilelim. Gaz tanklarını patlatıp ayakta kalanların da icabına baktıktan sonra ileride ölü adamın cesedinden Fotoğraf A'yı ve yerden kırmızı bitkileri alalım. Ortadaki kapı halatla bağlanmış ve yağla ıslanmış. Şimdi çakmağımız bir işe yarayacak ve halatı yakacağız. Artık kapıyı açıp bir sonraki alana geçebiliriz. Sokaktan geçerken ateşlerin arasından bir köpek atlayacak. Geçirin bir tane. Bir diğeri de ön taraftan gelecek. Onu da öldürdükten sonra soldaki kapıdan girelim. İkinci save odamıza ulaştık. Raflardan A ve B tipi barutları almayı unutmadan envanterimizi düzenleyelim ve oyunumuzu kaydedelim. Şimdi dış kapıdan çıkmaya hazırız.
  Sokak boyunca soldan ilerleyelim ve R.P.D (Raccoon Police Department) ofisinin kapısından girelim. Şu aşamada devreye giren demoda; Brad bizi yaratık konusunda uyarmaya çalışıyor ve Nemesis tarafından öldürülüyor. Aslında fena çocuk değildi. Nemesis üzerimize gelirken oyunun ilk dönüm noktasında canlı seçim yapma hakkımız doğuyor.
  1. Fight With The Monster
  2. Enter The Police Station
  Bizim burada esas yapmamız gereken şey Brad'in cesedinden cüzdanını almak. İlk seçenekte canavarla savaşabilir, onu öldürüp daha sonra Brad'in üstünden cüzdanını alabiliriz. Mermi israfı ve riske rağmen Nemesis'i Hard modda öldürenler Eagle Parts A'ya sahip olabilecekler. İkinci seçenekte ise kaçmayı seçip otomatik olarak polis istasyonuna girebiliriz. Şimdi Brad'in cüzdanını alamasak da daha sonra aynı işi görebilecek Jill'in S.T.A.R.S. kartını bulabilme imkanımız var. Ama biz burada bir adilik yapacağız ve uyarı işareti kırmızıya dönene kadar yaratığın üstümüze gelmesini bekleyeceğiz. Fight With The Monster opsiyonunu seçtiğimizde Jill otomatik olarak yana kayacak ve yaratık boşa atlamış olacak. Hemen Brad'in üzerine gidelim ve cüzdanını alalım. Şimdi hemen polis istasyonuna girelim.
  The Police Station
  Şimdi Resident Evil serilerinin meşhur ve olmazsa olmaz polis karakolundayız. Arkamızdan kapıyı tekmeleyen Nemesis'e aldırmayın. Nah girer içeri. Girişin hemen yanındaki yeşil bitkileri alalım. Ana holün sonundaki resepsiyon masasına gidelim. Polis istasyonunun haritası ve Handgun mermilerini alalım. İsteyenler daktiloda oyunlarını kaydedebilirler ama bence az daha sıkın dişinizi. Şimdi eğer Brad'in cüzdanını aldıysanız envanterinizde Brad'in S.T.A.R.S. kartını göreceksiniz. Bu kart ile bilgisayara giriş yaptığımızda günün şifresini öğreniyoruz. Olası şifreler 0131, 0513, 4011, 4312. Sol duvardaki açılabilir tek kapıdan girelim. Ofisteki zombileri öldürelim. Yandaki küçük ofiste Resident Evil 2'den hatırlayacağınız polis memuru Marvin Branagh'ın raporu ve Shotgun mermileri bulunuyor. Beyaz kapıdan delil odasına geçelim. Kırmızı ışıklı çekmeceden safir mücevheri alalım. Odanın diğer tarafındaki kilitli kasayı da az önce öğrendiğimiz şifreyle açalım ve S.T.A.R.S. amblemli ofis anahtarını alalım. Soldaki kapıdan diğer alana geçelim. Zombileri öldürelim. Merdivenlerin alt yanında bulunan save odasına girelim. Dolaptan A tipi barutu, masadan mürekkebi ve David'in notlarını alalım. Şimdi oyunumuzu kaydedelim. Soldaki ikili kapıdan geçip konferans odasından Jill'in S.T.A.R.S. kartını alabilirsiniz. Koridorun sonunda ise kırmızı bitkilerden var. Merdivenlerden yukarı kata çıkalım. Biraz daha güçlenmiş zombileri öldürelim ve kapıdan girelim. Anahtarımızı kullanarak S.T.A.R.S. ofisine girelim. Chris'in masasından maymuncuğu, duvardan ilk yardım spreyini, Barry'nin masasından Handgun mermilerini, gömme dolaptan oyuna göre değişen HK-P Grenade Launcher ya da S&W M629C Magnum'dan birini ve faks cihazından Resident Evil 2'de dükkanında zombilerce öldürülen Kendo Gun Shop'un sahibi Robert Kendo'nun faksını alalım. Odadan çıkmak üzereyken ismi Carlos olan bir adamdan kasabayı derhal terketmemizi bildiren bir mesaj gelecek. Merdivenlerden alt kata inerken bir cam kırılması sesi duyuyoruz ve müzik değişiyor. Aşağı indiğimizde ise Nemesis pencereyi kırıp üstümüze atlıyor. Bu sefer eline geçirdiği bazukayla "STAAARS!" diye bağırarak kafamızı uçurmaya kararlı görünüyor. Nereden bulmuş bu hayvan o bazukayı? Kimsenin kalıp canavarla savaşacağını sanmıyorum. Hard modda Nemesis'i ikinci kez öldürenler Eagle Parts B'yi de alıp bunu önceden aldıkları Eagle Parts A ile birleştirip Deset Eagle 6.0 sahibi olacaklar. Bir an önce karakoldan dışarı çıkmaya bakalım ve geldiğimiz yol boyunca koşalım! Kendimizi dışarı atalım ve böylece Nemesis de peşimizi bırakmış olacak. 3. 3
  InKusTe
  Usta Üye
  Sokak boyunca sağdan gidelim, ateşlerin yanındaki kapıyı maymuncuk ile açarak geçelim. Koridor boyunca ilerleyelim ve ölü askerin üzerinden Handgun mermilerini ve günlüğü alalım. Kapıdan diğer koridora geçelim. Sağdaki alanda henüz yapacak birşeyimiz yok, mavi bitkileri alalım ve metal kapıdan girelim. Bir adamın silah seslerini duyuyoruz. Sokağın başında üzerimize gelen iki köpeği yere serelim. İlerleyelim ve başka bir köpeği daha gebertelim. Az önceki çatışmadan sağ çıkamayan adamın üzerinden B tipi barutu alalım. Sağdaki kapıdan girelim ve gördüğümüz iki köpeği öldürelim. Arabanın motorundan güç kablosunu alalım. İlerleyelim ve güzelim save odamıza ulaşalım. Masadan Handgun mermilerini ve mürekkebi alalım, oyunumuzu kaydedelim. Diğer alana geçtiğimizde köpeklerden kurtulup sağdaki kapıdan girmeye bakalım. Girişin hemen yanındaki duvarda bulunan Downtown haritasını alalım. Birkaç adım attığımızda yukarıdan kırmızı yaratıkların indiğini görüyoruz. Tercihen Shotgun ile onları öldürelim ve ölü adamın üstünden A tipi barutu alalım. Merdivenlerden yukarı çıktığımızda asansör bataryası olmadığı için çalışmıyor. Güneyde yer alan kapıdan çıkalım. Bu sokakta Carlos'u bir zombiye ateş ederken görüyoruz. Sağdan gidelim ve yerdeki yeşil bitkileri alalım. Şimdi soldan geri dönelim ve kapıdan girelim. Zombileri Shotgun ile indirelim ve koridorun solundan dönüp sağda yer alan save odamıza girelim. Shotgun mermileri ve paslı demir kolu alalım. Sandıktan da maymuncuğu üzerimize alalım. İsteyenler oyunu kaydedebilirler.
  Şu aşamada Carlos'u gördüğümüz yere geri dönebilir ve restoranın ana giriş kapısına ulaşabiliriz. İçeri girdiğimizde masadan şehir rehberini alalım. Soldan mutfağa doğru gidelim. Bodrum katına giriş için bir tünel kapağı var. Arka çıkış kapısının yanında küçük bir dolap göreceğiz. Maymuncukla açalım ve levyeyi alalım. Levyeyle tünel kapağını kaldırdığımızda bir ses duyuyoruz ve polis istasyonunda bizi çağıran Umbrella askeri Carlos Oliviera ile karşılaşıyoruz. Kısa süren bir konuşmanın ardından başımızın belası Nemesis geliyor. Önümüzde iki canlı seçim hakkı var.
  1. Run Into The Basement
  2. Hide In The Kitchen
  İlk seçeneği seçersek Jill ve Carlos bodrum katına inecekler. Ne yazık ki borulardan biri patlıyor ve içerisi suyla dolmaya başlıyor. Burada ikinci bir çıkmaza düşüyoruz. Biz ikinci seçeneği seçelim ve mutfağın arkasında saklanalım. Jill'in fırlattığı patlayıcı Nemesis'i geçici olarak yere seriyor. Nemesis'in üzerinden 3 adet spreyle dolu ilk yardım çantasını alalım ve mutfağın arka kapısından çıkalım. Bu arada Nemesis de ayağa kalkıyor. Kalıp onu öldürmek isteyenler olabilir. Carlos da elindeki M4A1 Assault Rifle ile size yardım edecektir ama Carlos ölürse sizin oyununuz da biter ona göre. Hiç gerek yok zaten. Dışarıda geçen konuşmada Carlos bize onun ekibine katılmamızı teklif ediyor ve gidiyor. Save odasına gidelim ve kendimize bir çeki düzen verelim. Nemesis ölmediyse peşinizden gelecektir haberiniz olsun.
  Sağdaki patikadan gidelim ve gazete binasına girelim. Bu odada ilk yardım spreyi, Fotoğraf B ve mürekkebi alalım. Merdiveni itelim ve yukarıdaki kırmızı düğmeye basalım. Sonra da aşağı inip yeşil düğmeye basalım. Kapı ve pencereler patlarken biz de yukarı çıkalım ve yeşil kapıdan girelim. Koridorun sonundaki zombiyi öldürüp ofise girelim. Bu odadaki zombileri de gebertip masadan yeşil safiri, Fotoğraf C ve ekranın sağ üst köşesinden muhabirin notlarını alalım. Artık Raccoon City Hall'un kapısını açmak için gerekli mücevherlere sahibiz. Save odamıza gidelim, maymuncuğu sandığa koyalım, güç kablosu ve paslı demir kolu alalım. Mürekkebiniz varsa oyunu kaydetmenizi tavsiye ederim. Mavi ve yeşil mücevherleri paneldeki yerlerine koyup 12 parçayı da tamamlayalım ve ana kapıdan girelim.
  Eğer önce restorana gitmek yerine gazete binasına giderseniz Carlos ve Nemesis ile orada karşılaşacaksınız. Carlos ile konuşurken Nemesis içeri girdiği sırada yine iki tane canlı seçim hakkımız bulunuyor.
  1. Jump Out Of The Window
  2. Hide In The Back
  İlk seçenekte Carlos ve Jill pencereden çöplük alanına atlayacaklar. Nemesis gelmeden binadan dışarı çıkmak zorundasınız. Bunun yerine arkada saklanmayı seçin. Büyük bir patlama sonucu Nemesis geçici olarak yere serilecek. Üzerini yoklayın ve binayı terkedin. Bu şekilde oynadığınızda esas hedefimiz olan yeşil safir restoranın bodrum katında ölü bir adamın üstünde bulunuyor. 4. 4
  InKusTe
  Usta Üye
  Dümdüz ilerleyip yol ayrımında sağdan gidelim. Garaja gelelim ve paslı kolu kapının yanındaki bölmeye yerleştirelim. Etrafta köpekler olabilir dikkat. Jill çevirirken kırılan kolu döndürmek için başka bir araca gerek duyuyoruz. Böyle şansın içine. Geri dönelim ve yol ayrımından bu kez sol patikayı takip edelim. Kapıdan girelim ve önce yerde sürünen zombileri, sonra bir adamı parçalayan zombiyi ve ardından arkada hareketsiz dikilen zombiyi öldürelim. Kapıdan geçip avludan yerdeki yeşil bitkileri alalım. Bir sonraki alanda kapının hemen yanındaki cesedin üzerinden Shotgun mermilerini alalım. Üzerimize gelen zombilerin gaz fıçısına yaklaşmasını bekleyelim ve fıçıyı patlatalım. Ayakta kalan olursa indirelim ve ilerideki metal sandığın üzerinden diğer tarafa geçelim. Sağa döner dönmez yine bir gaz fıçısına ateş edip patlatalım. İlerleyip trenin ikinci kapısından girelim. Girişten makinistin notlarını alalım ve güç kablosunu yerine koyalım. Burada Umbrella paralı askerlerinden Nicholai Ginovaef ile karşılaşıyoruz. Kısa bir konuşmanın ardından sağda bir diğer asker Mikhail Victor'u bankta yaralı ve baygın bir şekilde yatarken görüyoruz. Trenin diğer bölmesine geçtiğimizde Carlos ve Nicholai ile bir görüşme yapıyoruz. Carlos'un da araya girmesiyle Nicholai Jill'i de aralarına almayı kabul ediyor. Geliştirilen strateji saat kulesine gidip çanı çalmak ve helikopterin gelip bizi kurtarmasını sağlamak. Saat kulesine yayan gitmek imkansız olduğu için trenle gitme kararı alıyoruz. Konuşma bittikten sonra Carlos Jill'e bir kemer veriyor ve bunu giydiğimizde yaşasın artık üstümüzde iki eşya daha taşıyabiliyoruz! Şimdi trenden İngiliz anahtarını alalım ve garaja geri dönelim. Demir kolu İngiliz anahtarıyla çevirelim ve kepenkleri kaldırıp benzin istasyonunun kapısından girelim. Burada Carlos ya da Nicholai ile tekrar karşılaşacağız. Masadan A tipi barutları alalım ve bir iki adım attığımızda demo devreye giriyor.
  1. Carlos ve Jill zombilerin seslerini duyuyorlar. Zombiler binaya yaklaşırken Carlos'un erkekliği tutuyor ve tüfeğini doldurup dışarı fırlıyor. Jill endişe içerisinde "Carlos!" diye seslenirken oyunun kontrolünü ele alıyoruz. Dolabın önünden ilk yardım spreyini alalım. Hemen yan tarafta bulunan elektronik kilidi çalıştıralım. Şimdi küçük bir bulmacayla karşı karşıyayız. A, B, C, D harleri yanıp sönerken doğru tuş kombinasyonunu girmeliyiz. Olası kombinasyonlarda ise;
  A tuşu için, A ve B harflerine basın.
  B tuşu için, A, B ve C harflerine basın.
  C tuşu için, B, C ve D harflerine basın.
  D tuşu için, C ve D harflerine basın.
  Şimdi makine yağını alalım. Odadan çıkmak üzereyken demoda gaz pompalarının damlattığı yerler alev alıyor. Kızcağız kendini zar zor ateşlerin içinden kurtarıyor. Binadan çıktığımızda girişin hemen yanıbaşında Carlos'u hareketsiz yatarken görüyoruz. Önce yüreğimizi ağzımıza getiren Carlos sonra "Şaka yaptım ölmedim" diyerek ayağa kalkıyor ve elimizin tersini hakediyor. Geldiğimiz yol boyunca ilerlerken benzin istasyonunun havaya uçtuğunu görüyoruz. Jill ve Carlos kulakları sağır eden bir patlamanın ardından yine ayrılıyorlar.
  2. Nicholai içeri giriyor ve makine odasına geçiyor. Makine yağını aldıktan sonra oluşan patlamada orada bulunan Nicholai'den haber alamıyoruz ve bu alanı terk ederken aklımıza "Acaba Nicholai öldü mü?" sorusu takılıyor.
  Geldiğimiz yoldan geri dönerken yeşil koridorun başındaki kilitli kapı zombiler tarafından kırılıyor. Hepsini öldürelim ve içeriden yeşil bitkileri alalım. Raccoon City Belediye Başkanı Michael Waren'in heykeline doğru ilerleyelim ve yeşil tuşa basıp bronz kitabı alalım. Şimdi restorana giden patikaya yönelelim. Carlos'u zombilerden kaçarken görüyoruz. Sağ tarafta yer alan sarı panelde sağdaki boşluğa bronz kitabı yerleştirelim ve sol bölmeden bronz pusulayı alalım. Şimdi belediye başkanının heykeline geri dönelim ve bronz pusulayı verip bataryayı alalım. Heykellerle alış veriş yapıyoruz ne iş ya. Save odamıza geri dönelim, gereksiz eşyaları bırakalım, batarya ve İngiliz anahtarını almayı unutmayalım ve oyunumuzu kaydedelim.

 5. 5
  InKusTe
  Usta Üye
  Şimdi Carlos'u zombilere ateş ederken gördüğümüz sokağa geri dönelim ve ortadaki kapıdan girelim. Kırmızı yaratıkları önceden yaptığımız gibi yine tercihen Shotgun ile öldürelim ve merdivenlerden asansöre ulaşalım. Bataryayı yerleştirelim ve artık çalışan asansörümüzle aşağı inelim. Biraz ilerleyip cesedin üzerinden Handgun mermilerini alalım. Yaklaşan zombileri yine fıçı patlatma yöntemiyle temizleyelim. İlerleyip soldaki zombiyi de öldürüp sağdaki kapıdan girelim. Bu odada yerdeki kırmızı bitkileri alalım ve kapıdan diğer odaya girelim. Bu alanda ekranın aşağısında masanın üzerinden B tipi barutları alalım. Ortadaki panelden elektrik düğmesini elle ayarlayıp aktive edelim. Sol üst köşedeki panele gelelim ve kepenkleri indirmek için yine minik bir bulmacayla karşı karşıyayız. A kapısı 15-25 V elektrik ile açılıyor. Devre kırmızı, mavi, mavi, mavi diziniyle tamamlanıyor. İçeri girip fünyeyi alalım. B kapısı 115-125 V elektrik ile açılıyor. Devre mavi, kırmızı, mavi, kırmızı diziniyle tamamlanıyor. İçeri girip S&W M629C Magnum ya da HK-P Grenade Launcher'dan birini alalım. Eğer önce A kapısını açarsanız voltaj düzeni bozulduğundan B kapısını açmak için mavi, mavi, kırmızı, kırmızı dizinini kullanmalısınız. Ansızın kapının ardında bir sürü zombinin bizi beklediğini görüyoruz. Zombiler kapıyı kırmaya yeltenirken bir diğer canlı seçim yapma hakkımız doğuyor.
  1. Head To The Emergency Exit
  2. Increase Electricity Output
  İlk seçenekte Jill acil çıkış kapısını kırarak dışarı kaçıyor. Dışarısı zombi kaynarken, Nemesis beliriyor ve zombileri öldürdükten sonra aşağı atlayıp üzerimize doğru geliyor. İkinci seçenekte ise Jill jeneratörü kullanarak metal kapıya yüksek voltajda elektrik veriyor ve bütün zombiler ölüyorlar. Bu seçenekte ayrıca Nemesis tehlikesi de olmadığından rahat rahat hareket edebiliriz.
  Uptown (Tekrar)
  Asansöre geri dönüp yukarı çıkalım, merdivenlerden aşağı inelim ve kasabanın yukarı kısmına gidelim. Sokakta gezen zombileri öldürelim ve geldiğimiz yol boyunca ilerleyelim, otobüs kazasının olduğu yere gelelim. Metal kapıyı açalım ve sağdaki kırmızı yangın musluğundan İngiliz anahtarımız yardımıyla beyaz yangın hortumunu çıkaralım. İngiliz anahtarına ihtiyacımız kalmadı artık, atın gitsin. Ortadaki kapıdan girelim ve köpeklerle ilk karşılaştığımız sokaktan gidelim. Etrafta yine köpekler ve zombiler olabilir. Save odasının olduğu yere gelelim, yangın musluğuna hortumu takıp ateşleri söndürelim. Açılan yeni koridora girmeden önce save odasına bir uğramakta fayda var.
  Kodidor boyunca ilerlerken yerdeki mavi bitkileri alalım. Kapıdan girelim ve hemen yandaki demir kolu alalım. Bu demir kol ile Brad'in bulunduğu barın arkasındaki çöplük alanında bulunan kepengi ve oyunun en başında Dario'nun kendini kapattığı konteyneri açabilir ve biraz cephane toplayabilirsiniz. Shotgun ile yeşil yaratıkları öldürelim ve satış ofisine girelim. Burada yine iki değişik sahneden biri ile karşılaşıyoruz.
  1. Nicholai takım arkadaşlarından birini zombiye dönüştüğü gerekçesiyle öldürüyor ve bilgisayarıyla ceset üzerinde incelemelerde bulunuyor. Şüpheli bir durum.
  2. Takım arkadaşlarından biri virüs kaptığı için çok geç olmadan Carlos'a onu öldürmesi için yalvarıyor. Carlos arkadaşını öldürmekte dirense de sonra acı gerçeğin farkına varıyor ve tetiği çekiyor.
  Soldaki dolaptan ilk yardım spreyini ve iş faksını, masadan yöneticinin raporunu alalım. Parlayan düğmeye basalım ve televizyonda gördüğümüz ürün adını ortadaki bilgisayara şifre olarak girelim. Olası şifreler SAFSPRIN, AQUACURE, ADRAVIL. Elektronik kilidi açılan kapıdan girelim, raflardan yağ karışımı ve barutları alalım. Makine yağı ile bu karışımı birleştirdiğimizde istediğimiz yağ karışımını elde ediyoruz. Odadan çıkmaya çalışırken zombilerin camları kırıp içeri girdiklerini ve bulunduğumuz odanın kapısını kırıp üzerimize geldiklerini görüyoruz. İki dakika rahat yok şu zombilerden. Hemen Shotgun'ımızı çıkaralım ve ateş edelim. Attığımız mermiler bu arada zombilerin yanısıra duvardaki buhar borusuna da isabet ediyor ve biz de mermi israfından kurtuluyoruz. Ofise geçtğimizde gezinen zombileri öldürelim ve geldiğimiz yoldan geri dönelim. Bu sırada Nemesis ile karşılaşmaya hazırlıklı olun.
  Kasabanın aşağı ve yukarı kısmını birbirine bağlayan garaj alanına geldiğimizde bir deprem oluyor ve altımızda bulunan zemin çöküyor. Jill aşağı düşmemek için kenarlara tutunurken ilerideki arabanın bagaj kapısı açılıyor ve iki tane kutu üstümüze yuvarlanıyor. Şansa bakın. Bu aşamada durum vahim olduğundan canlı seçim yapma hakkımız doğuyor.
  1. Climb Off
  2. Jump Off
  İlk seçenekte Jill yukarı tırmanarak kutulardan paçayı sıyıracak. İkinci seçenekte ise kutulardan kurtulmak için aşağı atlayacak. Batıya doğru yürüyün ve merdivenden yukarı tırmanın. Otobüs kazasının olduğu alana çıkacak ve beyaz solucanlarla savaşacaksınız. Hiç gerek yok.

 6. 6
  InKusTe
  Usta Üye
  Trene doğru yol alırken Nemesis ile bir kez de City Hall alanında karşılaşıyoruz. Ondan kurtulup soldaki kapıdan avluya geçelim. Bir adım atıyoruz ve yer sallanıyor. İlerlediğimizde ise korktuğumuz başımıza geliyor ve bir deprem daha oluyor. Kendimizi yerin dibinde buluyoruz. O da ne? Dev bir solucan duvarı yıkıp üstümüze geliyor. Şimdi Nemesis'i adam yerine koymazsak oyunun ilk canavarıyla karşı karşıyayız. Bu hayvanı öldürmek imkansız ve gerek de yok zaten. Hemen biraz ileri gidip sağdaki düğmeye basalım. Sonra aşağı gelip sağdaki diğer düğmeye basalım. Şimdi ortada solda yer alan düğme yeşil ışığa döndü ve aktif konumda. Hemen düğmeye basalım ve aşağı inen acil çıkış merdiveninden kendimizi dışarı atalım. Merkezî istasyona çıktığımızda yeni bir demoda Mikhail'in trene yaklaşan bir zombi grubuyla savaşını görüyoruz. Trene girip fünyeyi ve yağ karışımını panelde kullanalım. Carlos yanımıza geliyor ve gitmek için hazır olup olmadığımızı soruyor. Nicholai bizimle gelemiyor. Burada Carlos zaman zaman Jill'e biraz cephane verebilir. Trenin diğer vagonuna geçtiğimizde Carlos treni çalıştırıyor ve nihayet yol almaya başlıyoruz. Ansızın arkadan Mikhail'in çığlığını duyuyoruz. Carlos bizden arkaya gidip neler olduğuna bakmamızı istiyor. Bir de erkek olacak! Arkadaki vagona geçtiğimizde Nemesis'in trene girdiğini görüyoruz. Burada hiçbirşey yapmadan yaslandığınız kapıdan Carlos'un yanına geri dönün. Mikhail senaryo gereği eninde sonunda ölmek zorunda o yüzden onu kurtarmak için uğraşmayın. Devreye giren demoda Mikhail son gücüyle tüfeğinde kalan son mermilerle Nemesis'e ateş ediyor. Şarjörü boşalınca oracıkta öleceğini anlayan Mikhail, bir kahramanlık örneği sergileyerek hayatı pahasına belindeki el bombasını çıkarıyor. Patlama sonucu Nemesis trenden dışarı uçarken, trenin dengesi de bozuluyor ve bir diğer canlı seçim yapma ekranı beliriyor. 1. Jump Out Of The Window
  2. Use The Emergency Break
  İlk seçenekte Jill treni durdurmak için yapacak birşey olmadığını anlıyor ve Carlos'u kaderine terk ederek camdan dışarı atlıyor. İkinci seçenekte ise acil fren tuşuna bassa da treni kaza yapmaktan kurtaramıyor.
  The Clock Tower
  Eğer trenden atlamayı seçtiyseniz maceramıza saat kulesinin içerisinden devam etmeye başlayacaksınız. İlerleyelim ve sağda duvarda yamuk bir şekilde asılı duran tablonun ardından saat kulesi anahtarını alalım. Arkada ateşlerin arasından zombilerin belirdiğini görüyoruz. Hiç muhatap olmadan kapıdan girelim. Bu oturma odasının bir özelliği de oyunumuzu kaydedebilmemiz! Kuzeydeki kapıyı açalım. Burada Carlos ile karşılaşıyoruz. Bize biraz cephane verdikten sonra ayrılıyor. Köşeden resimli kartpostalı ve mürekkebi alalım. Batıda kalan kapıdan çıkalım. Ana holde yerde yatan cesedi yoklayıp operasyon bilgilerini ve Shotgun mermilerini ya da zor seviyede ortaya çıkan Mine Layer silahını alalım. Köşedeki müzik kutusundan melodiyi dinleyelim. Merdivenler ikinci kata çıkıyor, şimdilik orasıyla işimiz yok. Batıdan bahçeye çıkabilirsiniz, zaten treni durdurmaya çalışanlar kazadan sonra oyuna bahçede devam edecekler. Dışarıda gördüğünüz bitkileri almayı unutmayın. Biz ise dümdüz gidelim ve ikili kapıdan girelim. Bu oturma odasında zombiler ya da yeşil yaratıklar olabilir. Etrafa göz attıktan sonra kilisenin piyano odasına geçelim. Yandaki siyah kapı bahçeye açılıyor, şimdilik içeriden kilidini açalım ki başımız sıkıştığında içeri kaçabilelim. İlerleyip save odasına girelim. Sağlı sollu barutları cebe indirirken sunaktan da bir diğer saat kulesi anahtarını alalım. Oyunumuzu kaydedip ana hole geri dönelim. Bu sırada camları kırıp içeri giren bir grup zombinin saldırısına uğrayabiliriz.
  Merdivenlerden ikinci kata geçelim. Bu esnada Nemesis'in böğürmesini duyuyoruz. Tavanda gezinen örümceklere dikkat ederek ilerleyelim. Kapıdan girelim ve balkona çıkalım. Kenardan yerdeki kırmızı bitkileri alalım. Saat kulesi anahtarını ortadaki yeşil bölmede kullanalım ve aşağı inen merdivenden üçüncü kata tırmanalım. Sağda dolaptan A tipi barutları ve gümüş dişliyi alalım. Soldaki müzik aletine gidelim ve aşağıda dinlediğimiz melodinin notalarını girelim. Olası kombinasyonlar;
  1. A aşağı, B yukarı, C aşağı, D aşağı, E yukarı, F aşağı
  2. A yukarı, B aşağı, C yukarı, D yukarı, E aşağı, F yukarı
  3. A aşağı, B aşağı, C aşağı, D yukarı, E yukarı, F aşağı
  Melodiyi çalalım ve açılan bölmeden zincirli anahtarı alalım. Bunu saat kulesi anahtarıyla birleştirdiğimizde farklı bir anahtar elde ediyoruz. İsteyenler oyunlarını sağdaki daktilodan kaydedebilirler. Merdivenlerden aşağı inip ikinci katın balkonuna ulaştığımızda sadık yol arkadaşımız Nemesis'in ziyaretimize geldiğini görüyoruz. Bu beklenmedik durum karşısında hemen acil bir karar almalıyız.
  1. Use The Light
  2. Use The Cord
  İlk seçenekte Jill duvardaki ışığı açarak Nemesis'e tutuyor ve afallayan Nemesis'i balkondan aşağı itiyor. Bunu seçin bu çok zevkli! İkinci seçenekte ise Jill eline geçirdiği elektrik kablosunu yerdeki suya tutuyor ve şoka maruz kalan Nemesis geçici olarak yere seriliyor. Kapıdan çıktığımızda hemen arkamızdan geleceğinden etkisiz bir yöntem olsa da Nemesis'in üstünden birşeyler aşırabilmek açısından tercih edilebilir.
  Şimdi Carlos ile karşılaştığımız odadaki açılmayan yeşil kapıya yönelelim. Az önce oluşturduğumuz anahtarla kapıyı açalım ve koridor boyunca yaratıklara dikkat ederek ilerleyelim. Köşedeki cesedin üzerinden bombaları alalım. Uçtaki kapıdan diğer odaya girelim. Yandaki askerin cep defterini alalım. Ortadaki heykellerin üstünden kristal, siyah, sarı topları alalım. Yan duvardaki saatlere bu topları doğru şekilde yerleştirerek ortadaki saatin 12:00 olmasını sağlamalıyız. Olası kombinasyonlar;
  Eğer saat 5:00 ise soldaki saate sarı, ortadaki saate kristal, sağdaki saate siyah topu yerleştirin.
  Eğer saat 7:00 ise soldaki saate siyah, ortadaki saate sarı, sağdaki saate kristal topu yerleştirin.
  Eğer saat 9:00 ise soldaki saate sarı, ortadaki saate siyah, sağdaki saate kristal topu yerleştirin.
  Eğer saat 11:00 ise soldaki saate kristal, ortadaki saate sarı, sağdaki saate siyah topu yerleştirin.
  Açılan bölmeden altın dişliyi alalım ve bunu gümüş dişliyle birleştirelim. Şimdi oluşturduğumuz bu yeni dişliyi saat kulesinin üçüncü katında sandığın yanındaki makineye yerleştirelim. Yaşasın saat kulesinin çanları çalmaya başladı! Burada elimize güçlü bir silah ve üstümüze de bolca şifalı bitki alalım ve aşağı inmeden önce oyunumuzu kaydedelim.
  Devreye giren demoda helikopterin bizi almak için geldiğini ve o kadar sıkıntıdan sonra Jill'in yüzündeki sevinçle gülümsemeyi görüyoruz. Tabii bu mutluluğumuz fazla uzun sürmüyor, eline geçirdiği bazukayla helikopteri düşüren Nemesis, tüm bunlar yetmiyormuş gibi zavallı kıza bir de virüs bulaştırıyor. Şu aşamada yaralı bir şekilde Nemesis ile savaşmak zorundayız, bu sefer kaçma şansımız yok. Bahçenin etrafında tur atarak bazukadan kurtulabilirsiniz, mümkün olduğunca ilk yardım spreylerinizi kullanın. Yeterli zararı verdikten sonra Nemesis kendini ateşlere atıyor, bu sırada Jill de enfeksiyondan baygın düşüyor. Ardından Carlos beliriyor, Jill'i en yakın save odasına taşıyor ve Jill'e onu iyileştirecek olan aşıyı bulacağını söylüyor. Bize de burada Uğur Aksüt'ün, evet Carlos Oliviera'nın kontrolünü ele almak düşüyor.

 7. 7
  InKusTe
  Usta Üye
  Nedir bu kızlardan çektiğimiz? Delikanlı adamın erkek karakteri olur. Hem Carlos Jill'den daha güçlü. Evet şimdi altın dişliyi aldığımız odaya gidelim. Yol boyunca her odada pek çok zombi bulunuyor. Arkadaki büyük çanı yana itelim ve kapıdan geçerek saat kulesinin dışına çıkalım. İlerleyip zombileri öldürelim ve sol taraftan hasteneye ulaşalım. The Hospital
  Bir iki adım öne gittiğimizde Carlos yaklaşan bir zombinin sesini duyuyor, ardından hemen önümüzde beliren zombi ansızın değişik kırmızı bir yaratık tarafından kafası koparılarak indiriliyor. Hemen iki yaratığı da tarayalım ve odanın ilerisinden kırmızı bitkileri alalım. Sağdaki ahşap kapıdan save odasına girelim, ilk yardım spreyini ve mürekkebi alalım. İsteyenler oyunlarını kaydedebilirler. Çıkış kapısından bir sonraki odaya geçelim. Girişin yanından mavi bitkiyi, yerdeki cesetten yöneticinin günlüğünü, açık dolaptan Handgun mermilerini ve hemen yandaki duvarda asılı duran hastane haritasını ve parlayan kaseti alalım. Asansöre yönelelim ve düğmeye bastıktan sonra kaseti kullanarak kapıyı açalım. Asansöre binelim. Gideceğimiz ilk kat 4F.
  4F
  Ekranın aşağısında yer alan veri odasına girelim. Burada hain Nicholai'yi takım arkadaşlarından birini öldürmeye çalışırken enseliyoruz. Hayatta kalan tek asker olmak isteyen Nicholai silahını üstümüze doğrulturken ölmek üzere olan takım arkadaşımız (yanılmıyorsam adının İsmet olması lazım) el bombasını çıkarıyor ve kendini öldürürken Nicholai de camdan dışarı uçuyor. Bu odadan Fotoğraf D'yi ve hasta odasının anahtarını alıp çıkalım. Koridordan ilerleyip 401 numaralı odaya girelim. Beyaz solucanları tabancayla öldürelim ve ölü doktorun üstünden şifreyi öğrenelim. Olası şifreler 104, 253, 325, 531. Çekmeceli dolabın konumuna dikkat ettikten sonra bu odadan çıkıp 402 numaralı odaya anahtarımızı kullanarak girelim. Bu odada bulunan çekmeceli dolabı az önceki odadaki konuma göre köşelerden birine itelim. Doğru şekilde dolabı yerleştirdiğimizde duvarda yer alan tablo açılacak ve bir kasa belirecek. Öğrendiğimiz şifreyle kapağı açalım ve aşının temel sıvısını alalım. Şimdi asansöre binip B3 katına gidelim.
  B3
  Koridoru takip ederek sondaki kapıdan girelim. Kırmızı yaratıkları öldürelim ve sağ üst köşeden yeşil bitkileri alalım. Ortadaki kapıdan diğer odaya geçelim. Raftan aşının orta seviye karışım sıvısını ve masadan tıbbî talimatlar kılavuzunu alalım. Kırmızı ışıklı cihazın düğmesine basalım ve mavi ışıklı konuma geçirelim. Büyük cam tüplerdeki yaratıkların suyunu da boşaltmış olduk. Panele az önce aldığımız orta seviye karışım sıvısını yerleştirelim ve minik bulmacada düğmeleri ayarlayalım. 1. düğme aşağı, 2. düğme düz, 3. düğme aşağı, A düğmesi aşağı, B düğmesi düz konumda olacak. Ortaya çıkan orta seviye aşıyı elimizdeki temel aşı sıvısıyla karıştırdığımızda Jill'in ilacını elde ediyoruz. Odadan çıkmak üzereyken yaratıklar cam tüpleri kırıyor ve üzerimize saldırıyorlar. İkisini de tarayalım ve lobiye (1F) inelim. Hastane girişine ulaştığımızda saatli bir bomba aktive oluyor, bina başımıza yıkılmadan dışarı çıkmak zorundayız. Aynen benzin istasyonu gibi hastane de yerle bir oluyor.
  Saat kulesine geri dönelim, Jill'in bulunduğu odaya doğru yol alırken Nemesis'in yukarıda tepindiğini fark ediyoruz. Ana holdeyken Nemesis geliyor. Burada bence kaçmak yerine Carlos ile Nemesis'i öldürmeye çalışın. Tüfeğinizle tarayarak bunu yapmak zor değil. Şimdi Jill'in yanına gidelim ve uyanmasını bekleyelim. Tekrar Jill'in kontrolünü ele alıyoruz. Sandıktan maymuncuğu alalım ve odadan çıkalım. Nemesis bizim için bekliyor tabii. Eğer Carlos ile öldürdüyseniz bu kez epey güçsüz olacak ve birkaç Shotgun mermisi ile yıkılacak. Artık saat kulesini terk edelim ve hastaneye giden yol ayrımında ortadaki kilitli kapıyı maymuncukla açarak içeri girelim. Dolaptan ve masadan bombaları alalım, duvarda asılı parlayan şehir parkınına giriş kapsının anahtarını alalım, oyunumuzu kaydedip çıkalım. Sağ taraftan merdivenleri çıkalım ve anahtarımızı kullanarak kapıdan girelim.

 8. 8
  InKusTe
  Usta Üye
  Shotgun gibi bir silahla zombileri ya da yaratıkları katledelim ve sağdan ilerleyip merdivenlerden aşağı inelim. Yine zombileri ya da yaratıkları öldürüp tek kapıdan girelim. Hemen nişan alıp kırmızı yaratıkları öldürelim. Biraz ilerleyip bir diğer kırmızı yaratığı gaz bidonunu patlatarak temizledikten sonra biraz ötedeki cesetten mezarlığın anahtarını ve yazılı emirler kağıdını alalım. Şimdi ana bahçeye geri dönelim ve soldaki kapıdan diğer alana geçelim. İlerleyip yeşil ve mavi bitkileri alalım. Sağa gidip fıskıyenin kontrol kapağını açalım. Şimdi havuzdaki suyu boşaltmak için dişlileri uygun şekilde dizmemiz gerekiyor. Aynen yandaki duvarda olduğu gibi sırayla önce birinci siyah dişliyi, sonra birinci beyaz dişliyi, ikinci siyah dişliyi, ikinci beyaz dişliyi, sonra birinci ve ikinci siyah dişlileri itelim. Dişlileri bu şekilde dizdikten sonra sol alt köşedeki başlat düğmesine basalım. Havuza atlayıp merdivenden aşağı inelim. Bir kaç ekran boyunca sürekli aşağı düşen beyaz solucanlardan kaçarak bir diğer merdivenden yukarı çıkalım. Şimdi mezarlığa gelmiş bulunuyoruz. Labirent boyunca topraktan yükselen zombilere dikkat ederek ilerleyelim, kırmızı bitkileri alalım ve anahtarımızla mezarlık evine girelim. Kapının yanından demir boruyu, masadan A ve B tipi barutları aldıktan sonra tek kapıdan save odamıza girelim. Kenardan ilk yardım spreyini, sandıktan çakmağı alalım. Bir önceki odaya dönüp şöminedeki odunları çakmakla ateşe verelim. Görünen tuğlaları demir boruyla sökelim ve diğer tarafa geçelim. Burada masadan müfettişin raporunu, mürekkebi, parkın arka kapısının anahtarını, merkezden gelen faksı ve dolaptan bombaları alalım. Odadan çıkmaya çalışırken çağrı cihazı aktive oluyor ve tüm ajanlara geri dönmeleri söyleniyor. Odadan çıkalım ve karşımızda Nicholai. Jill'in yardım isteğini reddeden Nicholai kısa bir konuşmanın ardından oluşan sarsıntı sonucu korkup gidiyor. Save odasına gidelim, en güçlü silahımızı ve ilk yardım spreylerini alıp oyunumuzu kaydedelim. Evden dışarı çıktığımızda yer sallanıyor ve biraz daha ilerlediğimizde oluşan depremden sonra karşımıza başka bir dev solucan çıkıyor. Seri bir şekilde ateş edip kaçarak yaratığın icabına bakmaya çalışalım. İşimizi bitirdikten sonra ilerleyelim ve yere düşen merdivenden tırmanalım. Bu alanda örümcekleri ya da beyaz solucanları öldürüp ilerideki merdivenden yukarı çıkalım. Ana bahçeye dönelim, zombileri ya da beyaz solucanları temizleyip mezarlığın anahtarını aldığımız cesedin bulunduğu yere gidelim. Arka kapıya doğru ilerleyelim, köşedeki cesetten Magnum mermilerini aldıktan sonra anahtarımızı kullanarak dışarı çıkalım. Merdivenleri çıkalım ve bir iki adım attığımızda uzun süredir ortalıkta gözükmeyen Nemesis beliriyor. İyi oldu gördüğümüz, acaba başına birşey mi geldi diye merak etmeye başlamıştım. Şu aşamada oyunun sonunu etkileyecek önemli bir karar vermek durumundayız.
  1. Push Him Off
  2. Jump Off
  İlk seçenekte Jill Nemesis'in saldırısından kurtuluyor ve onu köprüden aşağı itiyor. Sonra da ölü fabrikaya giriyor. İkinci seçenekte ise Jill bu kez köprüden atlıyor fakat bu arada Nemesis'den de bir güzel dayak yiyor. O yüzden ilk seçenek daha elverişli.
  The Dead Plant
  Koridorun sonundaki açılabilir tek kapıdan girelim. Bu save odasında Carlos ile karşılaşıyoruz. Rengi atmış Carlos bize bir ajandan şehrin ordu tarafından füzeyle yerle bir edileceğini öğrendiğini ve fazla zamanımızın olmadığını söyleyip gidiyor. Dur şurada iki dakika be kardeşim. Daktilonun yanından yüneticinin günlüğünü, mürekkebi, ilk yardım spreyini ve parlayan anahtarı alalım. Fazla strese gelemeyenler oyunlarını kaydedebilirler. Dİğer kapıdan buhar odasına geçelim. Odanın sonundaki bilgisayara ulaşana kadar buhar düğmelerine basarak ilerleyelim. Bilgisayarda düğmeye basarak elektronik kapılara güç verelim. Şimdi odadan çıkıp fabrikanın ana girişine dönelim. Kırmızı yaratıkları öldürelim ve bir sonraki kapıyı anahtarımızla açıp girelim. Soldaki duvardan fabrika haritasını alalım, zombileri öldürdükten sonra da ekranın alt kısmından sistem diskini ve yeşil bitkileri alalım. Asansöre binelim ve bir sonraki ekrana geçelim. Aşağıdan gelen zombileri ya da kırmızı yaratıkları öldürelim, solda makinanın yanından Shotgun mermilerini alalım ve merdivenlerden aşağı inip kapıdan kanalizasyona geçelim. Beyaz solucanlara dikkat ederek aşağı ve sonra da sol taraftan giderek bir diğer save odasına ulaşalım. Sağdan mürekkebi, makinadan su örneğini ve masadan güvenlik kılavuzunu alalım. Oyunumuzu kaydedip çıkalım.

 9. 9
  InKusTe
  Usta Üye
  Merdivenlerden inelim, ilk yardım spreyini alalım ve su örneğini makinede kullanalım. Şimdi küçük bir bulmaca ile dalgaları ayarlayıp su örneğini test etmemiz gerekiyor. Olası kombinasyonlarda;
  1. A dört kere sağa, B iki kere sağa, C iki kere sola
  2. A bir kere sağa, B bir kere sağa, C iki kere sola
  3. A bir kere sola, B iki kere sola, C iki kere sağa
  4. A bir kere sağa, B üç kere sağa, C dört kere sola
  olacak şekilde ayarladıktan sonra su örneğini test edelim. Sağdaki makineye anahtarımızı yerleştirerek upgrade edelim. Şimdi sistem diskini ve yeşil bitkileri aldığımız yere gidelim, asansörden inelim ve açılan yeşil ışıklı kapıdan girelim. İlerlerken bize ateş eden Nicholai ile karşılaşıyoruz. İsabetsiz atışlarıyla bizi öldürmeye çalışan Nicholai az sonra Nemesis tarafından katlediliyor. Sistem diskini kırmızı ışıklı kapıda kullanalım ve diğer alana geçelim. Burada Nemesis geliyor ve Jill'e saldırıyor. Jill'in kaçtığı bir saldırı sonucu Nemesis vanalardan birine vuruyor ve kolunu kırıyor. Burada Nemesis'i yenmek için boruları siper olarak kullanabilir ya da güçlü silahlarımızla karşılık verebiliriz. Öldükten sonra Nemesis'in üstünden bir kart anahtar düşüyor. Onu yerden alalım ve girişte kullanalım. Nemesis ve diğer cesetler asitli bir sıvının içine düşüyorlar. Şimdi buhar odasına geri dönelim ve kart anahtarı kullanarak asansörden aşağı inelim. Kenardan bombaları alalım ve ilerideki kasayı anahtarımızla açarak M66 Rocket Launcher sahibi olalım. Buhar odasından çıkarak save odasına girelim, üstümüze artık en güçlü silahlarımızı, mermilerimizi ve bolca ilk yardım spreylerinden aldıktan sonra burada oyundaki son kaydımızı yapalım. Evim güzel evim.
  Fabrikanın girişine gidelim ve elektronik olarak kilitli kapıyı kart anahtarımızla açalım. Yaklaşan birkaç zombiyi indirelim, yeşil bitkileri alalım ve kapıdan geçelim. Carlos telsizle asla vazgeçmememiz gerektiğini, mutlaka hayatta kalacağımızı ve oraya gelmemizi söylüyor. Kolaysa sen gel. Jill panelden roket radarını alıyor.
  Eğer fabrikaya girmeden önce köprüden atlamayı seçmişseniz burada odadan çıkmaya çalışırken Nicholai helikopterle geliyor ve bu şaşırtıcı durum karşısında ne yapacağımıza karar vermek zorunda kalıyoruz.
  1. Negotiate With Nicholai
  2. Return Fire To The Chopper
  İlk seçenekte Jill Nicholai ile anlaşmaya çalışıyor, ama hain Nicholai kısa bir konuşmanın ardından uçup gidiyor. İkinci seçenekte ise eğer M66 Rocket Launcher sahibiyseniz Nicholai'yi havaya uçurabilirsiniz. Roket atarınız varsa bu seçenek ideal.
  Monitör odasında sol üst köşeden ilk yardım spreyini ve görülmesi güç olan Magnum mermilerini alalım. Mazgalın kapağını açarken otomatik konuşmada tüm personelin binayı boşaltmasını ve füzenin şehri yok edeceğinin doğrulandığını duyuyoruz. Merdivenden inelim ve duvardan çöp yakma aletinin kılavuzunu alıp iki zombiye dikkat ederek ilerdeki kapıdan geçelim. Burada az sonra Nemesis ile karşılaşmaya hazır olalım. Bilgisayarı çalıştıralım ve girişin oradaki bataryayı içeri itelim. Artık samimî olduğumuz can düşmanımız Nemesis tüm görkemiyle yanımızda beliriyor. Artık bu son kapışmamız, o yüzden Allah ne verdiyse dalın. Bir süre sonra zayıflayacak ve köşeye kapaklanacak. Odanın etrafındaki diğer iki bataryayı da yerlerine ittikten sonra dev silah iki kere ateş edene kadar bekleyelim. Tam bu cehennemi terk etmek üzereyken aşkımızdan yanıp tutuşan Nemesis sürünerek bize onu terk etmememiz için yalvarırken şu aşamada ilişkimizin geleceği hakkında ciddi bir karar almak durumundayız.
  1. Exterminate With The Monster
  2. Ignore It And Evacuate
  İlk seçenekte Jill yere düşen Magnum'u kapıp bu Brad için, bu S.T.A.R.S. için, bu da Carlos ve benim için diyerek Nemesis'in canına okuyor. İkinci seçenek ise korkak tavşanlar için, kaçma seçeneği. Ne kaçıyorsunuz kardeşim, o kadar oynamışız işte öldürün gudubet hayvanı.
  Artık kırmızı kapıdan çıkabilir ve asansöre binerek burayı terk edebiliriz. Ve işte son demoda Carlos ile helikoptere bindikten az sonra, bir zamanların güzelim Raccoon City şehri yerle bir oluyor, biz de monitörün başında terlerimizi siliyoruz. Bilmiyorum ben korkuyorum...

+ Yorum Gönder
resident evil 3 kontrol tuşları
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi