Bor Power Farki

+ Yorum Gönder
Modifiye Bölümü ve Teknik Bilgiler Bölümünden Bor Power Farki ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  NesriN
  Usta Üye
  Reklam

  Bor Power Farki

  Reklam  Bor Power Farki

  Forum Alev
  Piyasadaki yağlayıcı malzemeler ve bunların katkıları, tamamen kimyasallardan oluşmakta, istenmeyen hallerde motorlarda bazı kimyasal reaksiyonların oluşmasına zemin hazırlamaktadır. Metal yüzeylerde ,hareketli parçalarda tahribatların oluşmasıyla da araç sahiplerine maddi külfetler getirmektedir.

  Örneğin ; Bu kimyasalların parçalar üzerinde oluşturdukları film tabakası ,yüksek ısı ve darbelere maruz kaldığında yanarak bulunduğu yüzeyde kül tabakasına dönüşmekte ve bu kül tabakası metallerin eskimesinde büyük rol oynamaktadır. Özellikle koruyucu yağ katkıları ,kimyasal olarak film tabaka oluşturduklarından ,bu tabaka toplu iğne ucu kadar bir metal parçacığı tarafından yırtılabilmekte ve işe yaramaz hale gelmektedir. Sonuç olarak kalıcı bir fayda sağlamamaktadır.

  BOR POWER için verilen rakamsal veriler ise diğer ürünlerle arasındaki net ve bilimsel optimum değer farkını ortaya koymaktadır.

  BOR POWER’in oluşturduğu koruyucu zırh hiçbir kuvvetli asit ve bazla reaksiyona girmez. Karboksil asitler ,MikroPitting asitleri ve oksitlenmeyle oluşan kısa karbon bazlı asitlerin oluşmasını önler. Günümüzde kullanılan yağlayıcı ve katkı maddelerinin tamamına yakını ,bu asitlenme ve oksitlenmelere katalizör görevi yaparak kullanıcının fark edemediği korozyonel sonuçlar doğurmaktadır. BOR POWER bu korozyonel sebepleri tamamen engelleyen bir yapıya sahip yeni nesil NANOTEKNOLOJİK yağlayıcıdır.


  BOR POWER'I DÜNYADAKİ TÜM KİMYASAL YAĞLAYICILARDAN AYIRAN
  ÜSTÜN ÖZELLİKLERİ VE KARŞILAŞTIRMASI;


  1- Dünyadaki tüm yağlayıcılar ve bunların katkıları kimyasal özellikler sergilerken,BOR POWER tamamen fiziksel özelliklere sahip bir Nanoteknolojik yağlayıcıdır.

  2- Pazardaki bütün konvansiyonel yağlayıcıların içerikleri mikron büyüklüğünde katı yağlayıcı tabir edilen parçacıklardan oluşmakta ve motor içerisindeki aşınan parçacıklarla birleşip moleküler kütle oluşturabilmektedirler.Bunun sonucu olarak ta filtreleri belirli oranda tıkayarak,yağ devir daimini önleyebilmekte , yağ pompasının zorlanması sonucu pompa arızalarına sebep oldukları gibi,yeterli yağlama yapılamadığı için ısınan metaller genleşerek,sekman kaynatma veya motorun bloke olmasına sebep olabilmektedirler. "BOR POWER" mikronun binde biri büyüklüğünde 0.5 ve 3-4 nanometre boyutunda monokristal BOR ve MCDP kristallerinden oluştuğu için, -Hiçbir kimyasal fazla birleşmez,moleküler kütle oluşturmaz. -Yağ filtresini tıkama riski sıfırdır,dolayısıyla pompa arızaları oluşmaz,motor ve makinelerin rahat yağlanmalarını sağlar.

  3- Dünyadaki tüm kimyasal katkılar zaman ve süreç içerisinde Karboksil asitlere,Mikropitting ve korozyonel asitlere dönüşüp metallerde dislokasyon tabir edilen katman (parçacık) kopma gibi zararlı bir süreci tetiklemektedirler

  BOR POWER suni kemik yapımında dahi kullanılan inert hammaddeler içermektedir.Hiçbir kuvvetli asit ve bazla reaksiyona girmez.


  4-Dünyadaki yağlayıcı katkı maddelerinin büyük çoğunluğu hiçbir teknolojik özellik arz etmeyen kayganlaştırıcı kimyasallardan oluşur ve Know-How özelliği taşımaz.

  BOR POWER günümüz ve geleceğin teknolojisi olan NANOTRİBOLOJİ ilminin modifiye edilemez bir buluşu olup ,yakın gelecekte tüm dünyada klasik yağlayıcıların yerini alacak olan Nanoteknolojik yağlayıcı ürünlerin ilkidir.

  5- Dünyanın bilinen ünlü tribolojik maddelerinden DuPont-Teflon(PTFE)'nin aşındırma Timken değerleri %0,04'tür.(on binde dört).

  BOR POWER'ın tribolojik ürün olarak aşındırma değeri %0,0001'dir (milyonda bir).
 2. 2
  AYSEVEN
  Bayan Üye

  Cevap: Bor Power Farki

  Reklam  hammeddesi bor madenidir dünya rezervinin yüzde yetmişini elinde bulunduran ve bir çok maddede kullanılan bor elementi ilk defa bu üründede kullanılmıştır+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi