Tiyatro Z'den 4 eksi 4

+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Tiyatro Bölümünden Tiyatro Z'den 4 eksi 4 ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Mattet
  Usta Üye
  Reklam

  Tiyatro Z'den 4 eksi 4

  Reklam  Tiyatro Z'den 4 eksi 4

  Forum Alev
  “4 eksi 4” bir ilişkinin anatomisini çıkarıyor. Bir ilişkinin cinsel yakınlaşma yaşanmadan öncesini ve sonrasını ana çatı olarak belirlerken olması ve olmaması gerekenler, kurgu ve gerçek, yalan ve samimiyet gibi kavramlar irdeleniyor. Bir dörtlemenin ikinci parçası olarak niteleyebileceğimiz oyunda iki çift, bir gece öncesini ve bir gece sonrasını canlandırıyor. “4 bölü 4” oyununda olduğu gibi, ana karakterimiz yine kadın... onun iç dünyasında katman katman hikayeleri soyup çıkarıyoruz. Kadının hayatını yavaş yavaş keşfediyoruz.

  Geçtiğimiz sezon “4 bölü 4” oyunu Lions Tiyatro Kurulu Jüri Özel Ödülünü almıştı. “4 eksi 4” ise bu oyunun devamı mahiyetinde dörtlemenin ikinci bölümü olarak nitelendirilebilir.
  Tiyatro Z kafe-tiyatro örneğinin ikincisini vereceği bu oyunda yeni bir oyunculuk arayışına girdi. Hareket, beden dili ve dansın ağarlıkta olduğu bu oyunu çayınızı yudumlarken yanıbaşınıza kadar gelen oyuncuların sıcak nefesini duyarak izleyeceksiniz.

  “4 eksi 4” oyunu 16 yaşından küçükler için sakıncalıdır.

  4 eksi 4
  Yazan: Cem Kenar
  Yöneten: Bengi Heval Öz
  Kostüm: Can Tuğcuoğlu
  Yönetmen Yardımcısı: Gülsevin Aydın

  Oyuncular
  Elif Sümbül Sert
  Derya Aslan
  Erkan K. Köstengil
  İstemihan Tuna
 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: Tiyatro Z'den 4 eksi 4

  Reklam  Bu tiyatro oyunu insanların daha doğrusu kadın erkek ilişkilerini konu alıyor.Cinsellikten önceki ve cinsellik sonrası ilşkilerdeki farklılıkları ortaya koyuyor.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi