Oyun Sahnesi'nde KADINCIKLAR

+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Tiyatro Bölümünden Oyun Sahnesi'nde KADINCIKLAR ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Mattet
  Usta Üye
  Reklam

  Oyun Sahnesi'nde KADINCIKLAR

  Reklam  Oyun Sahnesi'nde KADINCIKLAR

  Forum Alev
  İzmit'in tek özel tiyatrosu "Oyun Sahnesi", bu sene hazırladığı 4 yeni oyununun ilkini 21.Mart.2008 Cuma günü seyircisi ile buluşturuyor.

  Tuncer Cücenoğlu'nun yazdığı, A.Serdar Önür'ün yönettiği KADINCIKLAR oyunu, genelevde geçmekle kalmayıp, kadının bastırılmışlığını, kadına tek başına ayakta kalma şansı verilmeyişini; sosyal güvencesi olmayan kadınların yaşadığı zorluklar ve insanın insana etkilerini çarpıcı şekilde , 2 perde olarak kara güldürü biçiminde anlatmaktadır.

  Oyunda Seçil Sin, Melek Baysal, Özlem Önür, Erim Cebeci, Volkan Soykan, Aykut Kaba, Mahir Emre Hatunoğlu, Serhat Sancaktutan, Ataman Akfındık, Semih Sevinen, Ercan Aydın, Candoğan Gümüş, Harun Özek, Alican Altun, Hakan Sin, Ö.Zeynep Önür, A.Emrah Özdilek rol almakta olup, canlı müziklerini Cenk Şen, Ses ve Işığı Ö.Zeynep Önür' yapmaktadır.

  OYUN TARİHİ : 21.MART.2008 CUMA
  SAAT: 20.00
  YER: SABANCI KÜLTÜR SİTESİ (Sahil Yolu, Vilayet Karşısı İZMİT)

  Oyunun biletleri sabancı kültür sitesi gişesinden, Oyun Sahnesi ofisinden (Belediye İşhanı Kat:2 İzmit) ve ticketturk.com'dan temin edilmektedir. 2. 2
  AKBİLE
  Bayan Üye

  Cevap: Oyun Sahnesi'nde KADINCIKLAR

  Reklam  Kadıncıklar, Tuncer Cücenoğlu tarafından 1983 yılında kaleme alındı. Birçok ilde ve Türkiye dışında da sahnelenen oyunda, erkek egemen toplumda kadının metalaştırılması ele alınıyor.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi