Ya Devlet Başa Ya Kuzgun Leşe

+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Tiyatro Bölümünden Ya Devlet Başa Ya Kuzgun Leşe ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Mattet
  Usta Üye
  Reklam

  Ya Devlet Başa Ya Kuzgun Leşe

  Reklam  Ya Devlet Başa Ya Kuzgun Leşe

  Forum Alev
  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları 2007-2008 sezonunda yeni oyunlar sunmayı sürdürüyor. 2008 yılının ilk yeni oyunu Orhan Asena’nın yazdığı Ya Devlet Başa Ya Kuzgun Leşe. İlk temsil 16 Ocak 2008 Çarşamba saat 20.30’da Kadıköy Haldun Taner Sahnesi’nde başlayacak.

  Asena’nın “Taht ve Baht” adını verdiği dörtlemenin üçüncüsü olan YA DEVLET BAŞA YA KUZGUN LEŞE Nedret Denizhan tarafından yönetildi. Dekor Ayhan Doğan, kostüm Canan Göknil, müzik Bora Ayanoğlu, ışık Mustafa Türkoğlu, efekt Levent Akman tarafından tasarlandı.

  Oyuncular: Kemal Kocatürk, Selçuk Soğukçay, Ersin Sanver, Tarık Şerbetçioğlu, Hakan Güner, Mazlum Kiper, Dinçer Çekmez, Berrin Koper, Senan Kara, Rıdvan Çelebi, Sibel Topaloğlu, Yılmaz Meydaneri, Erhan Özçelik, Ergün Üğlü, Bora Ayanoğlu, Haşmet Zeybek, İbrahim Şirin, Caner Bilginer, Naci Taşdöğen, Selçuk Yüksel, Gökhan Eğilmez, Doğan Altınel, Aslı Narcı, Esra Karabaş, Güneş Han.

  Konu: Kanunî Sultan Süleyman’ın en güçlü olduğu dönemde, karısı Hürrem Sultan taht için kendi oğullarını öne çıkarma çabasındadır. Kanunî’nin başka bir hanımından olan oğlu Şehzade Mustafa’yı entrika ile ortadan kaldırmak ister… Oğlu Şehzade Bayazıt ile Şehzade Selim (II.Selim) karşı karşıya gelir… Ve Kanunî oğullarının hayatı hakkında karar vermeye zorlanır…

  Tarih: 9-10-11-12-13-16-17-18-19-20 Nisan 2008
  Yer: Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesi
  İstanbul
  Tel: 0 216 492 90 84
 2. 2
  AKBİLE
  Bayan Üye

  Cevap: Ya Devlet Başa Ya Kuzgun Leşe

  Reklam  devletin yerini hiçbirşeyin tutmayacağını, devletin var olmak için olmazsa olmaz koşul olduğunu ifade eden bir söylemdir+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi