Ankara yeni bir tiyatro sahnesi kazanıyor!

+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Tiyatro Bölümünden Ankara yeni bir tiyatro sahnesi kazanıyor! ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  rengigül
  Usta Üye
  Reklam

  Ankara yeni bir tiyatro sahnesi kazanıyor!

  Reklam  Ankara yeni bir tiyatro sahnesi kazanıyor!

  Forum Alev
  Ankara yeni bir tiyatro sahnesi kazanıyor!

  SANATIN RENGİ ŞİMDİ MAVİ….

  Dans, tiyatro, resim ve müzik dallarının hepsini bünyesinde barındıran, bu alanlarda kurslar veren, üretim yapan ve etkinlikler düzenleyen Mavi Sahne, Ankara'ya yeni bir tiyatro sahnesi kazandırdı!

  Dokuz yıldır, Tunalı Hilmi cd. 106/ 9 adresinde varlığını sürdüren kurum, şimdi de, aynı katta bir başka daireyi de tiyatro salonu olarak restore etti. Akşamları yetişkin oyunlarının oynanacağı bu yeni sahne, yine bir Mavi Sahne geleneği olarak, kafe - tiyatro işlevini sürdürecek. Ayrıca, artık sıcak - soğuk içeceklerin yanısıra yemek ve aperatif seçeneği de sunulacak. Tiyatro oyunlarının dışında dans geceleri de düzenlenecek olan bu yeni salonda, hafta sonları gündüz saatlerinde çocuk oyunları oynanacak. Tabii ki yine Mavi Sahne farkıyla…

  Yeni sahnesinde bu sezon Mavi Sahne, profesyonel tiyatro ekibiyle, ''Herşey doğaçlama komik gösteri: Tuluatmasyon'', ''Alemin En Güzel Hikayesi'', ''Bir Delinin Hatıra Defteri'', ''Kaştanka'', ''Cinfikir'' ve daha pek çok oyunla seyircisiyle buluşacak.

  Tiyatro oyunlarıyla, kurslarıyla ve etkinlikleriyle her zaman farklı işler çıkartan Mavi Sahnede diğer yeniliklerse eski mekanda yapıldı. Tamamen kurs eğitimlerine ayrılan mekan, baştanbaşa yenilendi ve dekore edildi. Böylece Tunalı Hilmi cd. 106 no'lu binanın 5. Katı tamamen Mavi Sahne oldu.

  Yeni sezonu, yeni tiyatro sahnesi ve yenilenen kurs salonlarıyla karşılayan Mavi Sahne Sanat Merkezi, açılışını 21 Kasım 2008 Cuma 19.00 da dans, tiyatro, müzik etkinlikleriyle yapıyor. Ve Mavi Sahneli olmak isteyenleri açılışa davet ediyor.

  Mavi Sahne yöneticilerinden, tiyatro oyuncusu Ziver Armağan Açıl yeni sahnenin açılışıyla ilgili:
  '' Önce hayalle başladı her şey, düşledik ve Ankara'ya yeni bir tiyatro sahnesi kazandırdık. Şimdi açılışını yapacağız. Açılışımızda Mavi Sahneliler, Mavi Sahne dostları ve Mavi Sahneli olmak isteyenlerle birlikte olacağız '' dedi. Yeni sezonda Mavi Sahne'de tiyatro etkinlikleri ve kurslarla ilgili olarak da:
  '' Mavi Sahne olarak Ankara'da başlattığımız kafe - tiyatro tarzını, şimdi de yeni tiyatro salonumuzda sürdüreceğiz. Bu sezon doğaçlama tiyatro ve tek kişilik oyunlar repertuarımızda ağırlıklı olarak yer alıyor. Kurslara gelince: Mavi Sahne'de Latin dansları, salsa, Arjantin tango, flamenko dans derslerinin yanı sıra Roman dansı kursları da başladı. Şan, solfej, yanflüt, piyano, bateri, perküsyon, keman, resim ve tiyatro kursları sürüyor. Yaratıcı drama, doğaçlama komedi ve yaratıcı yazarlık kurslarına kayıtlar başlayacak. '' dedi.
  Mavi renginin özel bir renk olduğunu söyleyen tiyatro oyuncusu Açıl ''Yaptığımız sanatta ve işlerde Mavi kalmaya çalışıyoruz'' dedi. Ve sloganımız ''Sanatın rengi şimdi Mavi'' diye ekledi.

  Açılış Tarihi: 21 Kasım 2008 Cuma
  Saat: 19.00
  Adres: Tunalı Hilmi Cd. 106/ 9 - 10
  Ankara
  İletişim Tel: 0533 76 242 76,
  0312 426 26 29 2. 2
  navruz
  Üye

  --->: Ankara yeni bir tiyatro sahnesi kazanıyor!

  Reklam  tiyatro bence halkımızın kanayan yaralarından birisi hangi birimiz tiyatroya gidiyoruz ki ben bile tiyatro kurslarına giderken gidip seyrediyordum oyunları emin olun salonda maksimum 50 kişi oluyorduen çok rabet evler evler isimli oyunda yaşandı yani aldanmayın rağbet dediğime 85ila 100 kişi aralığındaydı bu yoğunlukta tamam güzel kültür hareketleri ama bence bu dönemde tiyatroya yapılan yatırım milli servete zarar verir bu gün en kötü tiyatronun halka maliyeti yaklaşık 4-6 milyon ytl.dir ha gönül isterki herkez gitsin ama giden yok en basiti bizler gitmiyoruz:(:(:(+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi