Aşk Sözleri'ni Duymaya Hazır mısınız?

+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Tiyatro Bölümünden Aşk Sözleri'ni Duymaya Hazır mısınız? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  gökçe34
  Özel Üye
  Reklam

  Aşk Sözleri'ni Duymaya Hazır mısınız?

  Reklam  Aşk Sözleri'ni Duymaya Hazır mısınız?

  Forum Alev


  Aşk, iki kişilik bir örgütlenme şekli midir? Yoksa aşk, hep tek kişilik midir? Bizim memlekette sıkça rastladığımız türden, yani hep karşılıksız çek gibi midir? Yoksa aşk, bir oyalanma, gözlerini dünyanın gerçeklerine kapama şekli midir? Kıskançlık bu işin tuzu-biberi mi yoksa denklerin çarpışması mıdır? Veya çiftleşmenin nedenselleştirilmesi, yani makinenin yağlanması mıdır aşk? Kimbilir belki de aşk, bir başkası tarafından benliğinizin ele geçirilmesidir? İşte “Aşk Sözleri” bu ve bunun gibi pek çok sorunun cevabını arayan bir oyun.

  AYsa Prodüksiyon Tiyatrosu yapımı olan “Aşk Sözleri” Ekim ayında seyirci karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Dünyanın en evrensel kavramlarından biri olan “aşk”ı tanıdık tiyatro kahramanları aracılığıyla irdeleyen “Aşk Sözleri” adlı oyunun provaları Eylül itibariyle başladı ve hızla devam ediyor. Oyunu W.Shakespeare’den uyarlayan ve yöneten Kemal Kocatürk. Dekor ve kostüm tasarımı Şirin Dağtekin’e, sözlerini Kemal Kocatürk’ün yazdığı şarkıların besteleri de Ayça Kocatürk’ e ait. Koreografi Salima Sökmen, ışık tasarımı ise yine Kemal Kocatürk imzası taşıyor. Oyunda Deniz Çakır, Mihrace Yekenkülüğ, Eren Balkan, Ali İl, Erkan Pekbay ve Kemal Kocatürk rol alıyor. “Aşk Sözleri” 9 Ekim Cuma günü Muammer Karaca Tiyatrosu’nda prömiyer yapacak.

  Yazan: W. Sheakspeare
  Uyarlayan ve Yöneten: Kemal Kocatürk
  Dekor ve Sahne Tasarımı: Şirin Dağtekin
  Işık Tasarımı: Kemal Kocatürk
  Koreografi: Salima Sökmen
  Müzik: Ayça Kocatürk
  Oyuncular: Deniz Çakır, Kemal Kocatürk, Mihrace Yekenkülüğ, Eren Balkan, Ali İl, Erkan Pekbay 2. 2
  AKBİLE
  Bayan Üye

  Cevap: Aşk Sözleri'ni Duymaya Hazır mısınız?

  Reklam  W. Sheakspeare'in yazarlığını Kemal Kocatürkün yönetmenliğini yaptığı oyunda aşkın etkileri inceleniyor+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi