Ve düşman kelimesinin anlamını arkadaş sıfatını taşıyanlardan öğrendim!..

+ Yorum Gönder
Müzik Köşesi ve Türkçe Şarkı Sözleri Bölümünden Ve düşman kelimesinin anlamını arkadaş sıfatını taşıyanlardan öğrendim!.. ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  YapRock
  Forumun Herşeyi
  Reklam

  Ve düşman kelimesinin anlamını arkadaş sıfatını taşıyanlardan öğrendim!..

  Reklam  Ve düşman kelimesinin anlamını arkadaş sıfatını taşıyanlardan öğrendim!..

  Forum Alev
  Pesimist Anlarıma Denk Geliyo Sagopa dinleyişlerim.. Her dinlediğimi Sizle Paylaşmak istercesine Yazıyorum.. Ben bunları yazarken dinliyorum , yazarken yaşayabilmek adına... Bazen Hiç Bilmediğiniz Bişeyin içinde Bulursunuz benliğinizi , benimsediklerinizi.. Daha ne kadar kurucam ben bu cümleyi ne kadar bilmediğim bişeyin içinde daha bulucam..

  Yalnızlığımı , yalnızlıklarımızı , yalnızlıklarınızı ne de güzel anlatmış..

  Maskeli Balo..

  maskeli-balo.jpg
  Nesine göre ki kıymetin değeri, yüreğin çömelir eğilir boynun, değeri biçilir kenara atılır, kıymetin de çıkarı varsa çıkarı yerinde dilenir, her duada tanrı bin nazarladı, ve bendim her nazarda pay kapandım zarlarım düşeşti, esti madem bu matem bedeldi tanrı her dem, bu deprem çökertti onca yonca bunca yıkıcı darbe harbe motive etti gözümün önüne serdi derdi ferdi çıkarın alevi sardı vardı her temelde tek emel, yalancı dostu aldı karayel ardına ve herkes maske takmış, suratı sarkmış, yüzünü asmış, kaç kurtul balonun kahramanı şeytan, bulamacın içindeki tüm rhymelar isyanda ve değerin değeri kalmamış, ve her yarışta çikarin adımı önde, adımı koyarım, adımı saklarım derinde, adımız hangi kelime, anamız nerede hangi cehennemde yanıyor, yanımız hep mi boştu kanımız kardeş de oldu neyse.


  Yanıma aldım kendimi ve yürüdüm ince çizgisinde yolumun ortalıkta görünen herkesin adı yabancı, herkes kendi maskesiyle dolaşır oldu yanıbaşımda, tanımaz oldum yüzleri ve keskelerle avunur oldum, düşlerimde gördüğüm yüzüm benim mi, düşünür oldum, onca maske gözümün içine bakıyor sorgularcasına ve burası hep yabancı, hep yalancı doldu, çıkmak istiyorum artık dışarı, bırakın gideyim kendimi alıp.

  Yaratan beni dünya arenasına soktuğunda tektim, her nefesi soluduğumda hep Yektim bu ücralarda ben beni mi kaybettim ve düşman kelimesinin anlamını arkadas sıfatını taşıyanlardan öğrendim, insan insanlığın hocası durumunda eli maşalı, hergün başka derslerde karşımda bambaşka bir hoca abide, her sınavda farklı notlar almanın piskolojisine adım attığımda sanırım ilk okuldaydım, yani çocuktum, yola çıkmış yeni yolcuydum, ben bu yolda çok mola verdim, muhabbete daldım, yolumu uzattım, çok sima tanıdım, ima aldım yüzleri aklıma kazıdım, adı anıldığında işte dostum dedim, adım anıldığında tanımam dedi taktı maskesini yüzünü çevirdi ve sildi kalıcı tüm izleri, geri getiremediği zaman eskide kalan anı defterimi, her sayfada düştü maskesi, şimdilerde gözümün içine bakan herkes çıkar peşinde takma ifadeler ardına gizlenmiş tüm fesatlar, hesaplar egoist sevgilerinde saklı rüyalarının sayılarını maskelerinde gizlenmiş tüm yüz hatları, bir zaman selamladı bu adamı ve adımı unutmadı.


  Yanıma aldım kendimi ve yürüdüm ince çizgisinde yolumun ortalıkta görünen herkesin adı yabancı, herkes kendi maskesiyle dolaşır oldu yanıbaşımda, tanımaz oldum yüzleri ve keşkelerle avunur oldum, düşlerimde gördüğüm yüzüm benim mi? düşünür oldum, onca maske gözümün içine bakıyor sorgularcasına ve burası hep yabancı, hep yalancı doldu, çıkmak istiyorum artık dışarı, bırakın gideyim kendimi alıp.


  Sagopa Kajmer.
 2. 2
  m-jordan
  Emekli

  --->: ve düşman kelimesinin anlamını arkadaş sıfatını taşıyanlardan öğrendim!..

  Reklam  emegıne saglık tesekkurler guzel paylasım 3. 3
  ALONE_WOLFm
  Yeni Üye
  Fazla söze hacet yok...EMEGİNE SAGLIK...Saygılar... A e ol 4. 4
  cihatcin
  Yeni Üye
  emeğine sağlık çok güzel olmuş...

 5. 5
  dolma
  Yeni Üye
  güzel anlatım olmu7ş sağlol

+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi