Siyah Kan(Kitap Özeti)

+ Yorum Gönder
Kültür-Sanat ve Ücretsiz E-Kitaplar Bölümünden Siyah Kan(Kitap Özeti) ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  xRockİnGirLx
  Süper Moderator
  Reklam

  Siyah Kan(Kitap Özeti)

  Reklam  Siyah Kan(Kitap Özeti)

  Forum Alev
  Güneydoğu Asya’da, Yengeç Dönencesi ile Ekvator çizgisi arasında bir yerlerde bir yol vardır.

  Siyah kanla çizilmiş bir yol.

  Korkunun ve ölümün hakim olduğu bir yol.

  PARİS. İlk temas. KUALA LUMPUR. Hayat Yolu. Uçuşan ve Çoğalan. Sonsuzluğun İşaretleri. KAMBOÇYA. Bal ve Fresk. TAYLAND. Arınma Odası. Dünyadan soyutlanmış bu mekanda neler olduğunu anlayacaksınız! BANGKOK. Gerçeğin Rengi aynı zamanda Yalanın da Rengi’dir! Ve PARİS. Her şey sona ermedi, yeni başlıyor.

  ÇABUK SAKLAN, BABA GELİYOR!

  Jean-Christophe Grangé
  1961’de Fransa’da doğdu. Çeşitli haber ajansları ve gazeteler için çalıştı. Paris-Match için gezi-macera röportajları, Figaro Magazine için bilimsel röportajlar hazırladı. Bütün dünyada ve Türkiye’de aylarca çok satanlar listesinden inmeyen Kızıl Nehirler, Taş Meclisi, Leyleklerin Uçuşu ve Kurtlar İmparatorluğu’ndan sonra Siyah Kan, yazarın Türkçe’de çıkan beşinci romanı.

  Kitabın içinden
  Aynada kendine baktı. Her zaman olduğu gibi neye benzediğine karar veremedi: piyanist, Sorbonne’lu, röportajcı, paparazzi, polis muhabiri? Aslında bu rollerin hiçbiri haydut gibi görünüşüne göre değildi. Bodur, kızıl saçlı, bıyıklı bir adam; bir İngiliz veya İrlanda takımında oynayan minyatür bir ragbiciyi andırıyordu. Bu görüntüsünü biraz düzeltmek için giyimine dikkat ediyordu: tam beline oturan, belli belirsiz desenli, krem rengi ve kahverengi ceketler ile manşetleri ceketin kolundan dışarı çıkan İngiliz yakalı beyaz gömleklerden başkasını giymiyordu. Sonucun etkili olduğundan emin değildi. Keyifli olduğu günlerde, kendini şık, çok “İngiliz” bulurdu. Keyifsiz olduğunda da, üzerinde kahve yansımaları bulunan çikolata rengi ceketiyle tam tersini hisseder, kendini pastane vitrinine benzetirdi. (sayfa 29)

  Kitabın Künyesi

  Yazarı: Jean-Christophe Grangé
  Yayınevi: Doğan Kitap
  Çeviren: Şevket Deniz
  Türü: Roman
  Sayfa Sayısı: 458
  ISBN: 975-293-333-5
  Basım Tarihi: Mayıs 2005


 2. 2
  AYSEVEN
  Bayan Üye

  Cevap: Siyah Kan(Kitap Özeti)

  Reklam  Siyah Kan Jean-Christophe Grange tarafından yazılan kitaptır İlk Yayınlanma Tarihi: 2004 yılıdır yazarın Leyleklerin Uçuşu adlı ilk romanı 1994'te yayımlanmıştır+ Yorum Gönder
siyah kan kitap özeti
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi