Suyun Serüveni

+ Yorum Gönder
Kültür-Sanat ve Ücretsiz E-Kitaplar Bölümünden Suyun Serüveni ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  xRockİnGirLx
  Süper Moderator
  Reklam

  Suyun Serüveni

  Reklam  Suyun Serüveni

  Forum Alev
  WWF Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı), küresel iklim değişikliğinin de etkileriyle her geçen gün azalan su kaynaklarına dikkat çekmek için “Su: Suyun Yeryüzündeki Serüveni” kitabını hazırladı.
  Yakında piyasaya çıkacak olan kitap, Garanti Bankası’nın katkılarıyla hazırlandı. Kitap, insanın su ile olan ilişkisini, suyun uygarlıkları nasıl şekillendirdiğini ve insanlık tarihinde devirler başlatıp devirler sona erdirdiğini, eşsiz fotoğraflarla anlatıyor.

  232 sayfalık büyük boy kitapta “Yaşamın özü ve gezegenimizin simgesi”, “Su ve insanlık”, “Bozulan su döngüsü”, “Su krizi” ve “Rakamlarla su” başlıkları yer alıyor.
  Su kaynaklarıyla ilgili bilimsel araştırmaların yanısıra somut alan uygulamalarıyla çözüm önerileri getiren WWF Türkiye, kamuoyunda su konusunda farkındalık yaratmaya çalışıyor. Kitapta, suyun öncelikli ortak değer olması gerektiğinin altı çiziliyor:
  SU: ORTAK DEĞER
  Yeryüzündeki toplam su varlığının yüzde birinden az olan tatlı su kaynakları, küresel ısınma ve kuraklık tehdidi dünyanın gündemine oturmasından çok daha önce, hızlı nüfus artışıyla beraber ihtiyaçları karşılamanın ve kalkınmanın ötesine geçen aşırı ve hatalı kullanımlarla yanlış yönetilmiştir. Bugün, yeryüzünde yaşamın sürdürülmesi için vazgeçilmez ve insanın onurlu bir yaşam sürmesinin ayrılmaz bir parçası olan su, herkesin önceliğinde olması gereken ortak bir değerdir.  Kıtap'ın fiyatı 80 tl


 2. 2
  AYSEVEN
  Bayan Üye

  Cevap: Suyun Serüveni

  Reklam  kitap azımsanmayacak sayfada 232 sayfa suyun dünyadaki değeri durumu geçmişten geleceğe durumu küresel ısınma ile durumu ve israfı ele alınmış+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi