Denemeler (Michel de Montaigne) Özeti

+ Yorum Gönder
Kültür-Sanat ve Ücretsiz E-Kitaplar Bölümünden Denemeler (Michel de Montaigne) Özeti ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  xRockİnGirLx
  Süper Moderator
  Reklam

  Denemeler (Michel de Montaigne) Özeti

  Reklam  Denemeler (Michel de Montaigne) Özeti

  Forum Alev
  Denemeler - Michel de Montaigne


  Yazarı : Michel de Montaigne
  Yayınevi : Cem Yayınevi
  Çevirmen : Sabahattin Eyüboğlu
  Basım Yeri / Tarihi : Haziran/1999
  Sayfa Sayısı : 304


  KİTAP HAKKINDA
  Montaigne, Denemeleri'ne 1572'de başladı. 1581'de Bordeaux Belediye Reisi oldu. Zamanını dini mücadelesinde taassuba kaçmaksızın kralı destekliyordu. İtidali ve bilgeliğinden dolayı herkesten saygı görüyordu. Büyük bir eser olan Denemeler'ini önceleri defterler şeklinde yazdı.
  Montaigne, kütüphanelerde eski yazarların eserlerinde beğendiği yerleri, vecizeleri bi deftere kaydederdi. Kendi de bunların üstüne düşündüklerini yazardı. Yazıları, tarih sırasına göre incelenecek olursa düşücesinde bir evrim görülür.

  YAZAR HAKKINDA
  (1533-1592)
  28 Şubat 1533 tarihinde périgord'da doğdu, 13 eylül 1592 tarihinde aynı kentte öldü. katolik inançlarına bağlı varlıklı ve soylu bir ailenin çocuğudur. babasının etkisiyle çok küçük yaşta öğrenim görmeye başladı. 1546 yılında collége de guinne'yi bitirdi. toulouse Üniversitesi'nde hukuk okudu. bir süre bordeaux parlamentosunda danışmanlık, sonra belediye başkanlığı, etat généraux'da milletvekilliği yaptı. almanya ve İtalya'yı gezdi. daha sonra şatosuna çekilerek kendini bütünüyle felsefe ve edebiyata verdi.
  Felsefede us ilkelerine dayalı kuşkucu bir yöntemi benimsedi. montaigne biricik yapıtı denemeler (essais) için "ben kitabımı yaptığım kadar da kitabım beni yaptı" der
 2. 2
  AYSEVEN
  Bayan Üye

  Cevap: Denemeler (Michel de Montaigne) Özeti

  Reklam  107 denemeden oluşan eserler yani denemeler , 16. yüzyıl Fransız deneme yazarı Michel de Montaigne'nin ilk kez 1580 tarihinde yayımlanan deneme türünden eseridir.+ Yorum Gönder
michel de montaigne denemeler özeti
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi