Kar Kurdu (Glenn Meade) Özeti

+ Yorum Gönder
Kültür-Sanat ve Ücretsiz E-Kitaplar Bölümünden Kar Kurdu (Glenn Meade) Özeti ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  xRockİnGirLx
  Süper Moderator
  Reklam

  Kar Kurdu (Glenn Meade) Özeti

  Reklam  Kar Kurdu (Glenn Meade) Özeti

  Forum Alev


  Orijinal adı ve dili:
  Snow Wolf - İngilizce

  Kar Kurdu
  Glenn Meade

  Ocak 1953. Soğuk Savaş'ın en gergin dönemi. Başkan Eisenhower, Stalin'in akli dengesinin bozulmakta olduğu yolunda ürkütücü bilgiler alır. SSCB'nin korkunç temizlik operasyonlarına yeniden başlayacağını ve dünyayı üçüncü bir savaşın eşiğine getirecek nükleer bomba programının tamamlanmakta olduğunu öğrenir. Böylece yemin töreninden birkaç saat sonra hiçbir Amerikan başkanının cüret edemeyeceği bir karar alacak ve "Kar Kurdu" operasyonıunu başlatacaktır.

  Glenn Meade

  Eski gazeteci ve uluslararası üne sahip yazar Glenn Meade, 1957 yılında İrlanda’nın başkenti Dublin’in Finglas kasabasında doğdu. "Irish Times" ve "Irish Independent" gazetelerinde yazdı. İlk romanı "Kar Kurdu"yla şöhreti yakalayan Glenn Meade’in romanları, yirmiden fazla dile çevrildi. Yazarlığının yanı sıra eğitim pilotu olarak da çalışan Meade, 1980’lerin ortalarından, ilk romanını yazana kadar (1994) Dublin’deki Strand Tiyatrosu’nda kendi yazdığı bir dizi oyunun yönetmenliğini de yaptı. Uzun yıllar pilot eğitmeni olarak çalışan Glenn Meade, artık sadece yazarlık yapıyor.
  Eleştirmenler, Glenn Meade’in romanlarını, olay ve kurgu bakımından, Frederick Forsythe, John le Carre ve Tom Clancy’nin heyecanlı bir karışımı olarak niteliyor. Uluslararası başarı kazanan romanları, olayların geçtiği Rusya, Mısır, Avrupa ve ABD’de kılı kırk yaran araştırma ve incelemelerin ürünüdür.
 2. 2
  AYSEVEN
  Bayan Üye

  Cevap: Kar Kurdu (Glenn Meade) Özeti

  Reklam  Kar Kurdu Glenn Meade nin özel bir kitabıdır .kitapları ilk bakışta ansiklopedi gibi gözükse de çok akıcı olduğu için insan okurken hiç sıkılmıyor+ Yorum Gönder
kar kurdu kitap ozeti
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi