Robinson Crusoe Kitap Özeti - Robinson Crusoe Kitap Tanıtımı

+ Yorum Gönder
Kültür-Sanat ve Ücretsiz E-Kitaplar Bölümünden Robinson Crusoe Kitap Özeti - Robinson Crusoe Kitap Tanıtımı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Hasan
  Özel Üye
  Reklam

  Robinson Crusoe Kitap Özeti - Robinson Crusoe Kitap Tanıtımı

  Reklam  Robinson Crusoe Kitap Özeti - Robinson Crusoe Kitap Tanıtımı

  Forum Alev
  Kitabın künyesi
  Robinson Crusoe
  Daniel Defoe

  Arunas Yayıncılık

  » Çizgi Roman
  » Dünya Klasikleri

  Fiyatı : 9,50 TL

  Mart 2010, 72 sayfa, ISBN: 9786055575366


  Kitap hakkında

  Robinson Crusoe İngiltere'deki hayatından mutlu değildir. Çok sıkılmıştır ve dünyanın farklı yerlerini de görmek istemektedir. Bu nedenle evini, memleketini ve tüm sevdiklerini terk ederek yurtdışına seyahat etmeye karar verir.

  Anne ve babasına haber vermeden, dünyayı keşfetmek hevesiyle, bir deniz yolculuğuna çıkar. İlerleyen yıllarda, sadece dünya hakkında değil, aynı zamanda kendi karakteri hakkında da epey bilgi sahibi olur. Birden fazla defa felaketle sonuçlanabilecek tehlikelerle yüz yüze geldiği deniz yolculukları sayesinde Robinson artık seyahatlerine son verip sakin bir hayat sürmek amacıyla karaya çıkıp yerleşmeyi düşünür. Fakat maceracı ruhu bu düşüncesini alt edecektir ve bir defa daha denize açılır.

  Bu defasında, gemisi okyanusun ortasında batma tehlikesi geçirdiği için tahliye edilir ve mürettebattan sadece Crusoe ıssız gibi görünen bir adaya çıkarak kurtulur.

  Yalnız bir adamın bu durumda hayatını sürdürebilmesi mümkün müdür? Robinson Cruose bu ıssız adada hayatta kalmayı başarabilecek midir? Ya da bu adadan kurtulabilecek midir? 2. 2
  Ziyaretçi

  Cevap: Robinson Crusoe Kitap Özeti - Robinson Crusoe Kitap Tanıtımı

  Reklam  harika bi kitap+ Yorum Gönder
robinson crusoe çok kısa özeti
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi