Akışı Olmayan Sular (Pınar Kür) Özeti

+ Yorum Gönder
Kültür-Sanat ve Ücretsiz E-Kitaplar Bölümünden Akışı Olmayan Sular (Pınar Kür) Özeti ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  xRockİnGirLx
  Süper Moderator
  Reklam

  Akışı Olmayan Sular (Pınar Kür) Özeti

  Reklam  Akışı Olmayan Sular (Pınar Kür) Özeti

  Forum Alev
  Akışı Olmayan Sular (Pınar Kür) Özeti,Konusu,Karakteri ve Yorumları


  1984 Sait Faik Öykü ödülünü kazanan Akışı Olmayan Sular’da, romanda adı geçen kişiler, geçmiş zaman ile bugünlerini kıyaslamakta, yaşanan acı- tatlı olaylarla hayatın zorluklarından bahsetmektedir. Bir çeşit erişilemeyen duygulardan yola çıkılarak öyküler anlatılmıştır. “Su gibi akıp gitti ömrüm” sözüne inat, bütün akan sular, öykülerde duraksama dönemine giriyor.

  Pınar Kür, öykülerini bir yapı ustasının dikkatiyle kuran yazarlarımızdan. Edebiyatın her şeyden önce bir yapı sorunu olduğunu bilen, dağınık anlık izlenimlerin kolay şiirselliğine kendini kaptırmayan bir kurgu ustası. Akışı Olmayan Sular adlı bu kitabındaki öykülerinde Pınar Kür' ün getirdiği şiirsellik, özellikle öyküler okunup bitirildikten sonra tadına varılan bir kusursuzluktan kaynaklanır. Pınar Kür' ün öykülerini okuduğunuzda yalnızca belli öykü kişilerinin aşklarına, acılarına, yaşamlarına değil, iyi edebiyat alanına giren bir yazarlık çabasına tanık olursunuz. Onun öykülerinin en belirgin özelliklerinden biri de zamana karşı dayanıklılıktır.


  [U]Kitaptan ALıntılar:


  "Sise içinde ırmağa atılmıs bir mektup gibiyim. Hem ırmağın içindeyim, hem ona bir katkım yok. Hem diyeceğim bir seyler var sisenin içinde kapanmıs, hem ırmağın bunlardan haberi yok ve olmayacak. Hem ırmak beni bir yerden bir yere götürüyor, hem gittiğimiz yönü ben saptayamıyorum. Hem ırmak bana dokunmuyor, hem ben ırmağa dokunamıyorum. Birbirimize değmiyoruz."


  "İnsan çocukken ne istediğini bilse bile ne yapacağını kolayca bilemiyor."
 2. 2
  AYSEVEN
  Bayan Üye

  Cevap: Akışı Olmayan Sular (Pınar Kür) Özeti

  Reklam  Akışı olmayan sular: öyküler Pınar Kür tarafından yazılan kitaptır İlk Yayınlanma Tarihi: 1983 yılıdır 1984 yılında sait faik abası yanığın ödülünü almıştır+ Yorum Gönder
akışı olmayan sular özeti,  pınar kür akışı olmayan sular kitap özeti,  akışı olmayan sular kitap özeti,  akışı olmayan sular kitabının özeti,  Akisi olmayan sular özeti
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi