Maltepe Unıversıtesı

+ Yorum Gönder
Öğretim ve Üniversiteler Bölümünden Maltepe Unıversıtesı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  HARBİKIZ
  Bayan Üye
  Reklam

  Maltepe Unıversıtesı

  Reklam  Maltepe Unıversıtesı

  Forum Alev
  Tarihçe

  Maltepe Üniversitesi, 1991 yılında, "Anaokulundan Üniversiteye" sloganıyla eğitim hizmetine başlayan Marmara Eğitim Kurumlarının başarılı eğitim geçmişinin son halkasıdır. İstanbul Marmara Eğitim Vakfı (İMEV) tarafından 9 Temmuz 1997 tarih ve 4282 sayılı kanunla kurulan Üniversite, 2547 sayılı kanunun vakıf ve yükseköğretim kurumlarına ilişkin yasa ve yönetmelik hükümlerine tabi bir kamu tüzel kişiliğidir.

  Maltepe Üniversitesi, Maltepe’de Feyzullah Caddesindeki tarihi köşkte yönetim birimini kurup 1997 yılında ek kontenjandan öğrenci alarak öğretime başlamıştır.

  Bugün Üniversitemiz, 9 fakülte, 2 enstitü, 1 meslek yüksekokulu ile eğitim-öğretim hizmeti vermekte, bilimsel araştırma ve yayınlarıyla Türk ve dünya bilimine katkıda bulunmaya çalışmaktadır.


  Üniversitemiz, seçkin ve deneyimli akademik ve idari kadrosuyla kurumsallaşmasını büyük ölçüde tamamlamış olarak Türk Üniversite Sistemi içindeki seçkin yerini almıştır. 2. 2
  Ziyaretçi

  Cevap: Maltepe Unıversıtesı

  Reklam  Hiç iyi eğitimi olmayan sınıf ayrımının hat safhada yaşandığı bir okuldur.Eğitim sisitemi tamamen insiyatife dayaylıdır.siz geçmek için canınızı dişinize takarsınız bir de bakarsınız ki imtiyazlı sınıf derse gelmese de yerine imza attırılır hatta bunu bizzat kendileri yaparlar sonra aniden öğrenirsiniz ki parasını basıp okula hiç gelmeden sadece sınavlara girenler vardır.Ayakta kalmanız için yanınızda sürekli birileri olmalıdır ki o birileri de okula verilen paraları sizden çıkarmaya çalışır.Buna hiç şaşırmazsınız çünkü öyle eğitim verilen okulda yetişen öğrenci de kaçınlımaz olarak böyle olacaktır. Çocuğunuzun ve sizin psikolojinizin sağlıklı kalmasını isteyenler için asla tercih edilmemesi gereken bir okul zira kendisini sonsuza dek kaybetmek istemiyorsanız.+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi