Ukrayna KIRIM da Sınavsız Üniversite Eğitimi

+ Yorum Gönder
Öğretim ve Üniversiteler Bölümünden Ukrayna KIRIM da Sınavsız Üniversite Eğitimi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  AdjuNn
  Yeni Üye
  Reklam

  Ukrayna KIRIM da Sınavsız Üniversite Eğitimi

  Reklam  Ukrayna KIRIM da Sınavsız Üniversite Eğitimi

  Forum Alev
  Merhaba arkadaşlar. Ben 5 yıldır Ukrayna-Kırım'da Simferopol şehrinde Üniversite Eğitimi almaktayım. Bu sene de kendim Ukraynaya gelmek isteyen arkadaşlar merak ettiği konuları buradan bana sora bilirler. Aynı zamanda detaylı bilgi almak bire bir görüşmek isteyen arkadaşlar varsada gerek skype gerekse cep telden benimle görüşe bilir bandırmayakınında isenizde yüz yüzede görüşe biliriz!

  Neden Ukrayna?
  Çünki Ukrayna da yabancı öğrenciler için Üniversite sınavı bulunmamaktadır. Eğitimi avrupa düzeinde ve daha çok pratiğe yönelik eğitim vermekte ve maddi anlamda da Türkiyede ki üniversitelerden de oldukça ekonomik!
  Ve aslında en iyi yönlerinden biride Ukrayna'da istediğiniz bölüme kaydolabiliyorsunuz. TIP-MÜHENDİSLİK-MİMARLIK-UÇAK MÜH.-ASTRANOMİ-YÖNETİCİLİK vb...

  Üniversite ücretleri YILLIK 2000-4000$ arası değişmektedir.(Okuyacağınız Bölüm ve Üniversiteye Göre bu fiyatlar değişmektedir)
  İlk yıl ki Hazırlık sınıfı ücreti de 1500$'dır.

  Peki Neden Kırım'a Gelmeliyim?

  Çünki Kırım öncelikle Kırım Tatarlarının olduğu bir bölge ve aynı zamanda Türklerin(Türk Öğrencilerin,İş adamlarının, Mağaza sahiplerinin(giyim vb.) Türk Restoranlarının) çok olduğu bir gölge ve Kırımda ki Üniversitelerin bir çoğu avrupada ve rusya da geçerliliği olan üniversiteler!

  Ukraynada Yabancı öğrenciler için ilk sene HAZIRLIK eğitimi verilmekte ve daha sonra istediğiniz bölüme kayıt olabilmektesiniz! Bir yıllık hazırlık sınıfında sizlere Rusça Dil bilgisi eğitimi verilmekte ce sizlere Rus Dili öğretilmektedir.
  Hiç rusça bilmesenizde Kırımda ilk yılınızda fazla zorlanmazsınız. Çünki Türklerin ve kırım tatarlarının bol olduğu bir bölge ve aynı zamanda da ben sizlere 1 yıl boyunca(hazırlık sınıfı sürecinde) Danışmanlık hizmeti sunacağım.

  Ukrayna'da ki giderleriniz;
  Ukraynada ekonomik giderlerinizin başında Elbetteki EV KİRALARINIZ gelecektir. Maalesef ukraynada ev kiraları çok yüksek fiyatlarda. Mesala Şehir merkezine yakın yerlerde ev ücretleri 300 dolardan başlamaktadır(bu evler 1+1 odalı yada 1 odalı evlerdir). Ancak yurtda kalırsanız YILLIK yurt ücretiniz (oda, yatak,duş-wc, su + elektrik faturası olarak) 400$ dır.

  Bunların haricinde Ders Kitaplarınızı okulun Kütüphanesinden ÜCRETSİZ olarak tedarik edebilmektesiniz.

  Ukraynada 3 ayrı dilde eğitim ala bilmektesiniz. Bunlar; Ukraynaca-İngilizce ve Rusça'dır!

  Şimdilik aklıma gelen detaylar bunlardır arkadaşlar. Başka sorusu olanınız var ise sorusunu yazsın cevaplayacağımıdır en kısa sürede sorularınızı!


  Birde NEDEN ukraynayı düşünmeliyim diye düşünenleriniz için bir açıklama yapmak istiyorum,
  Ukraynada yukarıda da belirttiğim gibi ilk yıl 1 senelik HAZIRLIK SINIFI okuyorsunuz, Türkiye de ise Lise'den sonra öss'yi kazanamazsanız dershanelere gidiyorsunu ve günümüzde de 1500TL den aşağı fazla dershane de kalmadı!
  Ukrayna da 1 yıllık Hazırlık Sınıfını burada gideceğiniz 1 yıllık Dershane ile bir düşüne bilirsiniz, ANCAK arada bir fark bulunmakta buda, Dershanelerin sizlere %100 kayıt garantisi veremez iken Ukraynada ki hazılrık sınıfı sonrasında %100 bir bölüme kaydola bilirsiniz.

  Bu sebebden de Ukraynayı düşüne bilirsiniz, en azından 1 yıl gidip Hazırlık Sınıfına kaydolup Farklı bir kültürü, Rusça Dilini öğrene bilirsiniz. Daha sonra Ünivrsite eğitiminize ister orada kalarak devam eder isterseni(alışamazsanız) Türkiyeye dönerek öss'yi tekrar deneye bilirsiniz!

  Ayrıca Ukraynada Hazırlık Sınıfını nerede okuduğunuzun bir önemi bulunmamaktadır. Ukrayna da Hazırlık Okuduğunuz üniversite ile Bölüm okuyacağınız Üniversite farklı olabilmektedir! Bu sebebden ilk yıl alışmak amaçlı Kırımı seçip, aha sonra Lisan eğitiminiz için istediğiniz şehir(yada Rusya da) Üniversiteye kaydola bilir orada Eğitiminizi (4yıllık) tamamlaya bilirsiniz.
 2. 2
  AdjuNn
  Yeni Üye

  Cevap: Ukrayna KIRIM da Sınavsız Üniversite Eğitimi

  Reklam  Websitemizden, iletişim adreslerimizi, kayıt işlemleri için gereken belgeleri, danışmanlık hizmetlerimizi ve resim galerimizden ukrayna ile ilgili resimleri göre bilirsiniz...

  www.novmad.com

  Ayrıca Nova Danışmanlık sizleri Ukrayna'da yanlız Ubırakmıyor! Hazırlık sınıfı boyunca, 1 yıl danışmanlık hizmetimiz de bulunmaktadır!... detaylı bilgi için lütfen web sitemize bakınız... 3. 3
  AdjuNn
  Yeni Üye
  msn: acun_1907@hotmail.com+ Yorum Gönder
kırımda üniversite okumak,  ukrayna kırım üniversitesi
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi