Kadir Has Üniversitesi

+ Yorum Gönder
Öğretim ve Üniversiteler Bölümünden Kadir Has Üniversitesi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Princess
  Üye
  Reklam

  Kadir Has Üniversitesi

  Reklam  Kadir Has Üniversitesi

  Forum Alev
  Genel Bilgiler
  Kadir Has Üniversitesi 25.08.1997 tarihinde kurulmuş. Nispeten yeni kurulmuş bir üniversite olmasına rağmen hızla gelişen bir üniversite. Üniversitede eğitimler Cibali merkez kampüsü başta olmak üzere Selimpaşa kampüsü ve Bahçelievler kampüsünde sürdürülüyor.
  Barınma
  Barınma konusunda öğrenciler başvuruları doğrultusunda Kadir Has Üniversitesi tarafından yönlendiriliyorlar. Üniversitenin tavsiye ettiği yurtlardan birisi Güngören Özel Konuş Yükseköğrenim Kız/Erkek Öğrenci Yurdu. Odalar bir, iki veya üç kişilik olarak tasarlanmış. Yurtta odalarda telefon, banyolar, çamaşırhane, ütü odası, ankesörlü telefon, lokanta, kütüphane, etüt odaları, internet kafe, masa tenisi, langırt, bilardo, özel güvenlik ve kameralı güvenlik sistemi gibi hizmetler bulunuyor.


  Burslar
  Üniversite tarafından ÖSYM Başarı Bursu, Giriş Başarı Bursu, Üstün Başarı Bursu adları ile burslar veriliyor. ÖSYM Başarı Bursu, üniversitenin burslu kontenjanına girebilecek puana sahip olunduğunda alınabilen bir burs. Bu burs ile eğitim-öğretim ücreti ödemiyorsun ve başarı durumuna bağlı olarak mezun olana dek bu burstan faydalanabiliyorsun. Giriş Başarı Bursu ise SAY, EA, SÖZ puanlarında ilk iki bine giren öğrencilere ilgili eğitim-öğretim biriminin kontenjanının % 20’si oranında veriliyor. Ayrıca bu öğrencilere kitap bursu da verilmekte. Üstün Başarı Bursu ile 4 üzerinden 3.80-4.00 ortalaması olanlara % 100; 3.60-3.79 olanlara % 50; 3.50-3.59 olanlara % 25 oranında, birer yıllık burs sağlanıyor. Öğrencinin başarı durumuna göre burslar devam ediyor.
  Ulaşım
  Cibali merkez kampusu şehir merkezinde yer alıyor. İstanbul’un her yerinden Cibali’ye ulaşmak mümkün. Ayrıca Anadolu ve Avrupa yakalarında kampüslere servisler bulunuyor. Merkez kampus Unkapanı’nı geçer geçmez Haliç kıyısında bulunuyor. 2. 2
  AYSEN
  Bayan Üye

  Cevap: Kadir Has Üniversitesi

  Reklam  kadir has deyince eskiden hep hayır sahibi bir adam aklımıza geliyor gerçi bu yaptığı hayırların ne kadarını devletten gerş alıyodur ne kadarını vergiden düşürmüştür allah bilir+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi