Ege üniversitesi

+ Yorum Gönder
Öğretim ve Üniversiteler Bölümünden Ege üniversitesi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Princess
  Üye
  Reklam

  Ege üniversitesi

  Reklam  Ege üniversitesi

  Forum Alev
  Genel Bilgiler
  Ege’nin incisi İzmir’de bulunan Ege Üniversitesi 1955 yılında Bornova’da kuruldu. Kampüs 3700 dekar alanı olan; eğitim, kültür, spor ve sosyal hizmetler amaçlı binalardan oluşuyor. Ege Üniversitesi Ankara, İstanbul, İzmir kavşağında, bu yüzden şehirler arası ulaşımda hiçbir sıkıntı yaşanmıyorsunuz.
  Ege Üniversitesi eğitim-öğretimi oturmuş üniversitelerden bir tanesi. Ege üniversitesi olanakları ve hizmetleri ile çağdaş bir üniversite. Aynı zamanda araştırma etkinlikleri ve topluma yönelik hizmetler de yürütülmekte. Akademik ortamda üretilen teorik bilgilere uygulamalı bir nitelik kazandırılması üniversitenin belli başlı hedefleri arasında.
  Ege Üniversitesi bir kampüs üniversitesi ve içerisinde çeşitli imkanları barındırıyor. Büyük bir çarşısı, kafeteryaları, bankaları, postanesi, kitapevi, terzi, bayan ve erkek kuaförü, yurtlar, konferans salonları, laboratuarlar, araştırma merkezleri, merkez kütüphanesi öğrencilerin hizmetinde.


  Barınma

  Kampüs içerisinde Kredi ve Yurtlar kurumuna bağlı kız ve erkek öğrenci yurtları bulunuyor. Bu yurtlarda 6000 öğrencinin barınma olanağı var. Ayrıca kampüste 100 yatak kapasiteli bir uygulama oteli bulunuyor. Beslenme
  Ege Üniversitesi’nde üniversite bütçesinden yapılan katkılarla öğrencilerin ucuz yemek yemeleri sağlanmış. Üniversitede 10 bin öğrenci kapasiteli 3 yemekhane ile 5 öğrenci kantini bulunuyor. Bunun dışında yap - işlet - devret modeli ile işletilen sekiz kantin ve üniversite güçlendirme vakfına bağlı olarak da 10 kantin bulunuyor.
  Teknoloji
  Ege Üniversitesinde öğrenciler 24 saat 365 gün internet erişiminden faydalanabiliyor. Ayrıca internet hizmetleri çeşitli bilgisayar kursları veriyor.
  Sağlık
  Sağlık hizmetleri Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından yürütülüyor. Üniversiteye kayıt yaptıran tüm öğrenciler bir sağlık taramasından geçirilir ve veriler buraya kaydedilir. Tedavisi burada yapılamayacak kişiler Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi veya Diş Hekimliği Fakültesi’ne sevk edilir. Üniversitede şu birimler mevcut: Dahiliye, KBB, İntaniye, Dermatoloji, Psikiyatri, Göğüs, Gastroentoroloji, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Göz, Çocuk, Diş Polikliniği.
  Ulaşım
  Ege Üniversitesinin Ankara, İstanbul, İzmir kavşağında bulunması çok büyük bir avantaj. Ayrıca belediye otobüsleri ve metro ile İzmir’in her tarafına ulaşım sağlanabiliyor.
  Burslar
  Gereksinimi olan öğrencilere rektörlük, bölüm, yüksekokul bursları gibi karşılıksız burslar verilebiliyor. Ayrıca ÖSS’de üniversitenin herhangi bir programını ilk üç sırada tercih edip sınavda ilk 1000 öğrenci arasına girenlere ve milli sporculara öğrenimleri boyunca burslar sağlanıyor. 2. 2
  AZADE
  Bayan Üye

  Cevap: ege üniversitesi

  Reklam  Ege bölgesinin en güzel yerlerinden olan İzmir ilinde olan üniversite ülkemizin sayılı üniversiteleri arsında yer almaktadır.Bir çok öğrencinin hayallerini süslemektedir.+ Yorum Gönder
ege üniversitesi barınma
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi