İzmİr Ekonomİ Ünİversİtesİ

+ Yorum Gönder
Öğretim ve Üniversiteler Bölümünden İzmİr Ekonomİ Ünİversİtesİ ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  buyu_87
  Yeni Üye
  Reklam

  İzmİr Ekonomİ Ünİversİtesİ

  Reklam  İzmİr Ekonomİ Ünİversİtesİ

  Forum Alev
  Ekonomi Üniversitesi, T.C. Anayasası, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve Vakıf Yükseköğretim Kurumları Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda "İzmir Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı" tarafından kurulan Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, katılımcı, yaratıcı ve girişimci bireyler yetiştirmeyi amaçlayan bir yükseköğretim kurumudur. Üniversite 2001 yılında öğretime başlamış olup, hem İzmir hem de Ege Bölgesi'nin ilk vakıf üniversitesidir.

  Üniversitede, Bilgisayar Bilimleri Fakültesi'nde Bilgisayar Mühendisliği, Endüstri Sistemleri Mühendisliği ve Yazılım Mühendisliği bölümlerinde; Fen-Edebiyat Fakültesi'nde Matematik ve Psikoloji bölümlerinde; Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi'nde Moda Tasarımı, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı, Endüstriyel Tasarım, İletişim Tasarımı ve Mimarlık bölümlerinde; İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Ekonomi, İşletme, Lojistik Yönetimi, Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Birliği, Uluslararası Ticaret ve Finansman, bölümlerinde ve ABD - SUNY New Paltz ile müşterek “İşletme Uluslararası Ortak Lisans Programı" ile SUNY - Cortland ile müşterek "Ekonomi Uluslararası Ortak Lisans Programı"nda, İletişim Fakültesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Medya İletişim bölümlerinde; Yabancı Diller Yüksekokulu’nda Mütercim Tercümanlık (İngilizce) bölümünde lisans öğretimi verilmektedir.
  Lisansüstü öğretim verilen Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde Avrupa Çalışmaları, Finans Ekonomisi, İşletme (MBA), Lojistik Yönetimi ile Tasarım Çalışmaları programlarında tezli ve tezsiz yüksek lisans öğretimi verilmektedir. Ayrıca İşletme anabilim dalında doktora öğretimi de devam etmektedir. Fen Bilimleri Enstitüsünde ise Finansal Matematik, Uygulamalı İstatistik ve Bilişim Teknolojileri programlarında yüksek lisans eğitimi verilmektedir.


  www.ieu.edu.tr 2. 2
  AYSEN
  Bayan Üye

  Cevap: İzmİr Ekonomİ Ünİversİtesİ

  Reklam  yıl ikibin on altı ben ilk kez duydum ekonomi universitsini belki benim eksikliğim fakat 2001 yılından beri universite aktif olarak eğitim veriyor bir vakıf universitesi olarak+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi