Vanessa Hudgens Kimdir?

+ Yorum Gönder
Biyografi ve Ünlü Bayan Sanatçı Biyografileri Bölümünden Vanessa Hudgens Kimdir? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fatal
  Özel Üye
  Reklam

  Vanessa Hudgens Kimdir?

  Reklam  Vanessa Hudgens Kimdir?

  Forum Alev  Vanessa Anne Hudgens.14 Aralık 1988'de Greg ve Gina Hudgens'ın kızı olarak doğdu. Salinas, California'da küçük kız kardeşi Stella ile bir aktris gibi büyütüldü. Babasının soyu İrlandalı, Annesinin soyu Filipinli. Kariyeri bir reklam filmiyle başladı. Aslında arkadaşının olan bir rol, o gidemediği için Vanessa'ya soruldu. Bu şekilde kariyerindeki ilk basamakları tırmandı. Daha sonra tiyatroyla devam etti. Evita, Carousel, The Wizard of Oz, The King & I, The Music Man, Cinderella, and Damn Yankees oynadıklarından birkaçı. Sinema filmlerine ise TrunderBirds ve ThirTeen ile başladı. TV dizileri ise "Quintuplets", "Brothers Garcia" gibileri.
  2006'da kariyerinin en büyük çıkışını yaptı. "High School Musical" filminde, daha sonra sevgilisi olacak olan Zac Efron ile baş rolü paylaştı. Filmde zeki ve tatlı Gabriella Montez'i oynadı. Filmde sadece oyunculuk yeteneğini değil., dans ve şarkıcılık yeteneğini de gösterdi. Şu ana dek sayılamayacak kadar çok dizide konul oyunculuk yaptı. Arada bir "The Suite Life of Zack and Cody"de başrol oyuncularıyla(Ashley Tisdale) oynadı. 2006'da Hollywood Records'dan ilk albümü "V" yi çıkardı. Albüm 500,000'den fazla sattı. Hatta albümünden "Say Ok" adlı şarkının klibinde Zac Efron ile birlikte oynadı. 17 Ağustos'ta filmin 2. serisinde gene Gabriella Montez'i canlandırdı.
  Ayrıca "Let's Dance" adlı şarkısı ile Hollywood Records listesine girdi.
 2. 2
  MÜCEN
  Bayan Üye

  Cevap: Vanessa Hudgens Kimdir?

  Reklam  amerika birleşik devletlerinden aktris ve şarkıcıdır Thirteen filmindeki Noel rolleriyle tanınıyor son yer aldı film Mart 2011'de vizyona girecek Sucker Punch filmidir+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi