Devrim Erden Kimdir

+ Yorum Gönder
Biyografi ve Ünlü Bayan Sanatçı Biyografileri Bölümünden Devrim Erden Kimdir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fatal
  Özel Üye
  Reklam

  Devrim Erden Kimdir

  Reklam  Devrim Erden Kimdir

  Forum Alev
  devrim erden


  Onu ilk 1998 yılında "Yaşamak Seni" ve 2001 yılında çıkarttığı "Yüreğinin Götürdüğü Yere Git" isimli albümleriyle tanıdık. Ankara doğumlu olan Devrim Erden çocukluğundan bu yana müziğe olan, ilgisi onu 1992-1995 yılları arasında Ankara Radyosun da kadrolu sanatçı olmasını sağladı.
  Prodüktörlüğünü Şahin Özer'in, aranjörlüğünü Suat Sakarya ve İlker Tekyaygilin yaptığı bu yeni albümünde, sanatçı Devrim Erden kendisini de yenileyerek iddialı bir albümle karşımıza çıkıyor.
  Sanatçı Kürşat 'ın desteğiyle almış olduğu modern Dans figürleriyle, kıpır kıpır bir albüm sizleri bekliyor. Özellikle bu yıla damgasını vuran sözü ve müziği Yalçın Polat'a ait "Gecenin Kaçı" ve "Kurudu Canım" şarkılarından sonra Sözü Gül Dinç Müziği İlker Tekyaygil'e ait olan albümün iddialı slow parçalarından "Günahkar" da inanıyoruz ki aynı başarıyı gösterecektir.
  Yalçın Polat, Hasan Işakkut ve Sanatçı Reha gibi tanınmış isimlerin de imzası bulunan bu albümde, resimlerde Zeynel Abidin Ağgül imzasını taşıyor. "Gecenin Kaçı" adlı parçasına çekilen klibin yönetmenliğini ise Hakan Yonat yaptı. Son klibi ise Yönetmen Kemal Başbuğ tarafınd "Günahkar" isimli parçasına çekildi.
 2. 2
  MÜCEN
  Bayan Üye

  Cevap: Devrim Erden Kimdir

  Reklam  eski devlet radyosu sanatçısıdır devrim erdem 2000 lerde çıkardığı albümlerle sesini duyuran sanatçı günahkar,kurudu canım ve gecenin kaçı seslendidiği parçalardan bir kaçıdır.+ Yorum Gönder
devrim erden kimdir,  devrim erdem kimdir
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi