Jojo Kimdir?

+ Yorum Gönder
Biyografi ve Ünlü Bayan Sanatçı Biyografileri Bölümünden Jojo Kimdir? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fatal
  Özel Üye
  Reklam

  Jojo Kimdir?

  Reklam  Jojo Kimdir?

  Forum Alev
  _JOJO_
  jojo kimdir.jpg
  Çıtır furyasının en miniği
  Boston doğumlu teenage şarkıcı Jojo'yu duymadık, görmedik demeyin sakın. Bu yaşta bu yetenek, pes doğrusu dedirten Jojo, daha bebekken (şimdi ne ki diyenlerinize hak vermiyor değiliz) Aretha Franklin, Ella Fitzgerald, Etta James, Whitney Houston dinlemeye alışmış. İşin canlı performans tarafını ise kilise şarkıcısı olan annesinin çalışmalarını dinleye dinleye kapmış. Haliyle, bu müzik dolu evde kaçınılmaz olan şey gerçekleşmiş ve daha iki yaşında çocuk şarkıları söylemeye başlamış.

  Daha okula başlamadan, CBS kanalındaki "Kids Say Darnets Things" programında şarkı söylemiş. 2001 yılında, Gospelfest'de Whitney Houston'un hit şarkısı "I Believe In You and Me"yi beklenmedik bir başarıyla seslendirmiş. Hatta Whitney'in annesi Cissy Houston tarafından tebrik bile edilmiş. Hayatında dönüm noktası sayılabilecek "Amerika'nın En Yetenekli Çocukları" programında, ünlü prodüktör Vincent Herbert tarafından keşfedilmiş; her ne kadar birinciliği başkasına kaptırmış olsa da...

  Albüm çıkartana kadar geçirdiği rengarenk 7 yıl içinde irili ufaklı birçok televizyon şovunda ve yarışmada yer kapmış. İki kere albüm teklifi de almış ama annesi yaşı nedeniyle bunu uygun bulmamış, Jojo da iyi bir kız olarak annesini dinleyip teklifleri reddetmiş. 13 yaşına geldiğinde annesinin de onayıyla nihayet stüdyoya girmiş. Dört ay boyunca Soulshock & Karlin (Whitney Houston, Craig David), Vincent Herbert (Destiny's Child, Toni Braxton), Mike City (Brandy) gibi ünlü prodüktörlerle çalışmış ve albümünün kayıtlarını tamamlamış. Bu kayıtlar sırasında yalnızca sesini değil, hissettiklerini ve düşündüklerini de ortaya koymak isteyen Jojo, üç şarkının (Keep on, Keepin' On, Yes or No ve Sunshine) sözlerini de yazmış.

  Albüm içinde en sevdiği şarkı, sözlerini kendisinin yazdığı "Keep on, Keepin' On". Bu şarkı için küçüklüğünde çektiği (evet, küçüklüğünde, yani daha da küçükken!) zorluklardan yola çıktığını söylüyor: "Annemle o tek odalı küçük dairede yaşıyorduk. Geçinmeye çalıştığımız para çok azdı. Bu şarkıyı yazdım çünkü zor dönemler yaşayanın sadece ben olmadığımı biliyorum."

  Jojo, kısa sürede sesiyle, yeteneğiyle ve ne yalan söyleyelim güzelliğiyle ilgi çekti. Özellikle kendi yaşıtı erkekler arasında geniş bir hayran kitlesi edindi. Şimdiden her yerde tanınıyor, radyolarda şarkıları sıkça çalınıyor. Tabii küçük yaşta büyük paralar kazanmak, çok yabancı bir dünyaya adım atmak, olduğundan büyük gözükmeye çalışmak, Jojo, Ashlee Simpson gibi çocukların psikolojisini nasıl etkiliyor, bu konuda pek konuşulmuyor. Bu yetenekli kız, umarız eğlence dünyasının kısa süreli bir malzemesi olarak kalmaz ve büyüdüğünde de şarkılarını hala dinliyor olabiliriz.
  jojo-resimleri-0.jpgYouTube - JoJo - Too Little Too Late (Full music video)
  JoJo - Too Little Too Late


  YouTube - Jojo - How To Touch A Girl
  Jojo - How To Touch A Girl


  YouTube - jojo and lil bow wow-baby it's you
  jojo and lil bow wow-baby it's you


  YouTube - Jojo - Not that kinda girl
  Jojo - Not that kinda girl


  YouTube - Jojo - Like That
  Jojo - Like That


  YouTube - Coming For You - JoJo Slideshow w/ lyrics
  Coming For You - JoJo Slideshow w/ lyrics


  YouTube - Jojo - Secret Love
  Jojo - Secret Love


  YouTube - jojo slideshow - Let it rain
  jojo slideshow - Let it rain

  jojo resimleri.jpg
 2. 2
  MÜCEN
  Bayan Üye

  Cevap: Jojo Kimdir?

  Reklam  oldukça güzel ve şirinliği ile ön plana çıkan Jojo 25 yaşındadır albümleri arasında oJo, The High Road, Can't Take That Away from Me gibi albümler gösterilebilir+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi