Helena Paparizou Kimdir

+ Yorum Gönder
Biyografi ve Ünlü Bayan Sanatçı Biyografileri Bölümünden Helena Paparizou Kimdir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fatal
  Özel Üye
  Reklam

  Helena Paparizou Kimdir

  Reklam  Helena Paparizou Kimdir

  Forum Alev
  Helena Paparizou

  Helena Paparizou, 31 Ocak 1982'de İsveç'in Göteborg şehrinde doğdu ve büyüdü.Yunanlı bir ailenin kızı olan Helena'nın sanatsal yetenekleri kendini henüz çocukluk yaşlarında gösterdi.Sanatsal alandaki eğitimlerini sürdürme kararı alan Helena, okul yıllarında da sürekli bu konuda çalışmaya devam etti.

  Helena'nın hayatının dönüm noktası "Antique" adlı grup oldu.Helena bu grubu 17 yaşındayken çocukluk arkadaşı Nikos Panagiotidis ile kurdu. Grup kuruldukdan hemen sonra ilk sözleşmelerini, gene kendileri gibi yeni kurulmuş olan İsveç'li plak şirketi Bonnier ile imzaladılar.

  Helena 2003 yılında müzik yaşantısına yalnız devam etme kararı aldı ve bu kararla grup 2003 yılında dağıldı. Helena Paparizou, solo kariyeri başladıktan kısa süre sonra dünya devi Sony Music ile ilk sözleşmesini imzaladı. Aralık 2003'de solo artist olarak çıkardığı ilk albüm olan "Anapandeetes Klisis" ("Cevapsız Çağrılar") adlı single müzik marketlerde yerini aldı.Çalışma büyük ilgi gördü ve müzik listelerinde zirvede yer alarak "Altın Albüm" statüsüne ulaştı. 2004 baharında ilk albümünü tanıttı. Albümün başarısı onu daha da yukarılara taşıdı ve 2004-2005 kış sezonu'nda Sakis Rouvas ve Giorgos Mazonakis ile birlikte Fever gece klübü'nde sahne almaya başladı. Yunanistan'daki başarıları ve populeritesine birde çalışkanlığı eklenince ülkesi o'na bir kez daha şans veriyordu. Ukrayna'nın Kiev şehrinde yapılacak olan 2005 Eurovision Şarkı Yarışması'nda Yunanistanı birkez daha Helena temsil edecekti.

  Bunun için çok çalışan Helena, şarkılarının İngilizce versiyonlarını içeren yeni bir albüm çıkardı. Albümün adı "Euro Edition". 10 şarkılık albüm'ün ilk şarkısı olan "My Number One" ("Benim Bir Numaram") ile 21 Mayıs 2005 gecesi yapılan yarışmada büyük başarı yakaladı ve 230 puanla birinci olarak Yunanistan'a yarışma tarihindeki ilk birinciliğini kazandırdı.  Grubun ilk single'ı "Opa Opa" 1999 yılında müzik piyasalarına "Merhaba" dedi. Single kısa sürede hit oldu ve müzik listelerindede 1. sıraya kadar tırmandı. 2001' de Yunan kültürünü Eurovision Şarkı Yarışması'nda temsil etme şansı yakaladılar. Danimarka'nın Kopenhag kentinde düzenlenen 2001 Eurovision Şarkı Yarışması'na "I Would Die For You" adlı şarkı ile katıldılar ve yarışmada üçüncü oldular.Yarışmadaki başarılarının ardından albümler hazırladılar ve Avrupa turnesine çıktılar. Yunanistan başta olmak üzere birçok ülkenin ünlü sanatçılarıyla ortak projelere imza attılar.
 2. 2
  MÜCEN
  Bayan Üye

  Cevap: Helena Paparizou Kimdir

  Reklam  hepimizin bildiği Opa Opa şarkısı bir dönem dünya dünya listelerinin ilk sırasını almış yunan asıllı isveçli şarkıcıdır. yunanistan adına eurovision şarkı yarışmasına katılmış ve derece elde etmiştir+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi