Bihter Dinçel kimdir?

+ Yorum Gönder
Biyografi ve Ünlü Bayan Sanatçı Biyografileri Bölümünden Bihter Dinçel kimdir? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  seco00006
  Usta Üye
  Reklam

  Bihter Dinçel kimdir?

  Reklam  Bihter Dinçel kimdir?

  Forum Alev
  Bihter Dinçel kimdir?


  Bihter Özdemir (DİNÇEL)
  1982 senesinde dünyaya gelmiştir. Ege Üniversitesi Felsefe bölümü mezunudur. Gerçekte tiyatro kültüründen gelen Dinçel, ilk ününü Avrupa Yakası dizisiyle yakalamıştır.

  Çıraklık eğitimini Bkm Mutfak çatısı altında almıştır. Ayrıca Ülkü Erakalın’ın yazıp yönettiği “Dudaktan Kalbe” isimli filmde rol almıştır. İzmir Devlet Tiyatro’sunda 5 sene oyunculuk yapmıştır. “Hiç”, “Bak Bir Bulut Ağlıyor”, “Evcilik” ile “Ayna Ayna” adlı oyunlarda görev alan Bihter Dinçel’in “Hiç”, “Bak bir bulut ağlıyor” ve “Ayna Ayna” oyunlarını kendisi yazmıştır. “Ayna Ayna” tek kişilik ilk oyunudur. İzmir’de ve İstanbul’da pek çok kez perde almıştır.

  2007 senesinden beri Avrupa Yakası dizisinde “hacer zeynep” rolünde izlediğimiz Bihter Dinçel, 2008 senesinde oyuncu Savaş Dinçel’in sahne tasarımcısı olan oğlu Barış Dinçel ile hayatını birleştirmiştir. Çeşitli dergilerde deneme ve makaleleri yayımlanan Özdemir’in iki tane de reklam çalışması vardır.

  Son olarak Geniş Aile dizisinde Nazan karakterine hayat veren ünlü oyuncu, sevenlerinin gölünü yeni rolüyle tekrar kazanmaya çalışmaktadır.
 2. 2
  MÜCEN
  Bayan Üye

  Cevap: Bihter Dinçel kimdir?

  Reklam  avrupa yakası dizisinden gidelim gaffurun karekterinin kardeşi rolüyle tanında daha sonra geniş aile dizisinde başarılı şekilde rol alan Bihter Dinçel 12 mart 1982 doğumludur+ Yorum Gönder
bihter dincel kimdir,  bihter dinçel biyografi,  bihter dinçel
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi