Sunny Yazılım Yükleme Programları ve Sık Sorulan Sorular

Konu Kapatılmıştır
Elektronik ve Uydu Alıcıları Frekanslar Bölümünden Sunny Yazılım Yükleme Programları ve Sık Sorulan Sorular ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  ROBİN
  Usta Üye
  Reklam

  Sunny Yazılım Yükleme Programları ve Sık Sorulan Sorular

  Reklam  Sunny Yazılım Yükleme Programları ve Sık Sorulan Sorular

  Forum Alev
  Loader Versiyonları

  Displayde açılırken görünür, cihazınızdaki loader versiyonu düşük ise yüklemekte fayda vardır. Diğer son yazılımların uyumlu çalışması içindir.

  Bl212 loader dosyası :Bu dosya loader versiyonu 2.1.2 den düşük cihazlara direk yüklenebilir. Eğer loader versiyonunuz 2.1.2 den yüksekse kesinlikle yüklemeyiniz.

  Loaderleri Kup 230ep ile enginer modunda yükleyiniz. Loaderin kullanımından ve yüklenmesinden doğacak arızalar tamamen kullanıcıyı bağlar ve cihaz garanti kapsamı dışında kalır.

  Her loader yüklemesinden sonra cihazınızı resetlemeniz önerilir.

  Son BTM yazılımlarda loader versiyonu 219 olmaktadır. Herhangi bir zararı olmadığı gibi en son loader versiyonudur.. Gereksiz yere 619, 618 vs loader yüklemeyiniz. 2. 2
  ROBİN
  Usta Üye

  2.19 Loaderının Çözüm Anlatımı Ve Dosyası

  Reklam  BTM uzantılı yazılımlarda Loader versiyonu 219v3 olur. 219v3 Loaderli cihaza başka marka yazılım yüklenemez! Aşağıda Dune hoca başka marka yazılımın yüklenmesi için gereken Loader 219v4 hakkında açıklama yapmıştır.

  Yazılımların geri Dönüşüm İşlemini Sıra ile Anlatacağım Bu yüzden Lütfen Aynı Uygulamayı Yapınız.Yükleme Dönüşüm işleminden sonra zaman 619 atıldığında veya 618 atıldığında flashlarına zarar veren arkadaşlar olduğu bilgileri gelmiş olup bu durumda oluşacak zarardan tamamen kullanıcı sorumludur.Gereksiz yere loadrınızı zırt pırt değiştirmeyiniz.Ben şahsen 219 olarak devam ediyorum
  1) cihazınızı Arka anahtardan kapatınız Cihaz ile Bilgisyarın kablosunu Taktıktan sonra Aşağıda Ve Kaon Bölümünde Zipli olan Geri Dönüşüm BL219v4 Açınız.
  2)Açılan Bu dosyanın içine giriniz Karşınıza kurukafa şeklinde bir yükleyici çıkacaktır.Bu kurukafaya çift tıklayarak açılmasını sağlayınız.
  3)Karşınıza çıkan pencereden com seçimini yaptıktan sonra hiç bir dosya seçmeden direkt makinanızı arka anahtardan açınız ve yükleme işlemi başlıyacaktır.Yükleme işlemi bitene kadar cihaza müdahle etmeyiniz.
  4)Yükleme işlemi bittiğinde makinanızın yazılım sunny ilk emusuz yazılımına dönmüş olacaktır(sarı menu).Makinanız halen 219 olarak açılacaktır.
  5)kuplardan birini açarak direkt 619 lodarını yüklediğiniz anda makinanız artık 219dan kurtulmuş olacaktır.
  5)Daha sonra Herhangi bir engineer kup ile (ben 230 spr ile yükledim) Aşağıda aralık 2004 başlığında bulunan emu dosyasını yükleyiniz.7011 ve diğer seriler için kup ile yüklenen emu yazılımını attıktan sonra atmup ile loaderınızı 219 dönüştürmek istemiyorsanız Ağustos yazılımını atınız.
  Ancak Eylül yazılımını Attığınız Anda loaderınız 219 olacaktır.Diğer marka cihazların yazılımndan dönüşte aynı uygulama yapılacaktır.219 döndüğü anda benim gördüğüm kanal kildinin açılmayışı resetin tam olmadığı şeklinde çünkü kanal kilidi açılana kadar halen yüksek loaderda açılıyor makina load default yapıp tekrar resetlendiğinde yani ile ikinci resetlemede artık cihazınız loader 219 olarak açılıyor.

  BL219v4 kanal kilit aktif iin.zip (596.7 KB)
 3. 3
  ROBİN
  Usta Üye
  [CENTER]Yazılım Yüklemede Kullanacağınız Programlar.

  KUPATSKY:Sadece ATSKY 1030 embedit cihazlar ve Emsali olanlarda Modül kısmının yazılımını güncelleştirmek için kullanılır.Versiyon yenileme işinde kullanılmaz.

  KUP230EP: Bin uzantılı yazılımları ve Loader yüklemek için kullanılır.

  KUP240 : Sky Embedit dosyaları için,
  Bl (bootloader) dosyaları için,
  Çapraz dönüşüm yazılımları için,(sunny>next>kaon>hemco>goldmaster>digiçağ>dig iline….vb)
  Bin uzantılı kurtarma ve modifiye yazılımlar için kullanılır.

  WinAppSD Upgrade Tool : At-9000VR ve At-9010 için Yükleme Programıdır.

  KUP208 : Yazılım yükleme programı BL212 yüklemede kullanılır.

  KUP216spr : Tüm orjinal yazılım (supervisor modede) yüklemelerde kullanılır.

  KUP230usr : Yazılım yükleme programı BL618.v1 yüklemede kullanılır. Gerektiğinde kullanınız.

  atmUP110usr : Orjinal BTM yazılımlarını yüklemede kullanılır.Konu Kapatılmıştır
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi