Minton Yazılım Yukleme resimli Talimatı

+ Yorum Gönder
Elektronik ve Uydu Alıcıları Frekanslar Bölümünden Minton Yazılım Yukleme resimli Talimatı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Federal Ajan
  Üye
  Reklam

  Minton Yazılım Yukleme resimli Talimatı

  Reklam  Minton Yazılım Yukleme resimli Talimatı

  Forum Alev

  Adım Adım Yazılım Güncellenmesi


  Gerekli Cihazlar

  1. Aktarım kablosu (Standart RS232 kablo olmamaktadır.)
  2. Uydu alıcısı
  3. Bilgisayar
  4. Uydu alıcınızın modeline göre uygun yazılım  1. Aktarım kablosunun uygun ucunu resimdeki gibi bilgisayarın seri portuna (RS-232) takınız. Seri port bios tan aktif edilmiş olmalıdır.Seri portu kullanan başka bir cihaz (fax/modem v.b.) olmamalıdır.  2. Aktarım kablosunun diğer ucunu resimdeki gibi uydu alıcısının arka tarafındaki RS-232 portuna takınız. Bu işlem sırasında uydu alıcısı kapalı durumda ve elektrik fişi prizden çekili konumda olmalıdır.  3. Uydu alıcısını yazılım yükleme duruma getirmek için aşağıdaki işlemleri yapınız. Önce elektrik fişini prize tekrar takınız.

  MSR 5821 Ön paneldeki "OK" tuşu basılı tutularak "Power" tuşuna basılmalıdır.


  MSR 5860AC
  MSR 5860 BC Ön paneldeki "OK" ve "Power" tuşları basılı tutularak arka paneldeki "on/off" düğmesi "on" konumuna getirilir.


  MSR 5860 C
  MSR 5860 D
  MSR 5860 E Ön paneldeki "Power" ve "ch" tuşları basılı tutularak arka paneldeki "on/off" düğmesi "on" konumuna getirilir.


  MSR 5860 F
  MSR 5860 G Arka paneldeki "on/off" düğmesi "on" konumuna getirilir.  4. Uydu alıcısının ekranında resimdeki gibi " LOAD " yazısını gördüğünüzde, uydu alıcısı yazılım yükleme için hazır konuma gelmiş demektir.  5. Bilgisayar üzerinde, yüklemiş olduğunuz todvb programını çalıştırınız. Program zip dosya formatındadır. Bu formatı açabilmek için sisteminizde winzip [ www.winzip.com ] v.b. programların yüklü olması gereklidir. Microsoft Windows XP' ye sahipseniz bu özellik hazır olarak gelmektedir. todvb programını herhangi bir klasöre açıp, çalıştırınız.  6. todvb programındaki " HEX " butonuna basınız .Uydu alıcınızın modeline göre, uygun yazılımı yüklemiş olduğunuz klasörden, resimdeki gibi bulup, resimdeki gibi " OPEN " butonuna basınız. Yazılım dosyasının uzantısı mutlaka " .hex " formatında olmalıdır, dikkat ediniz.  7 todvb programı üzerinde seri port seçim ekranından, arabirim kablosunu takmış olduğunuz seri port numarasını seçiniz.  8. todvb programında resimdeki gibi "sağa doğru ok" butonuna basınız. Bu işlem sonrasında yeni yazılım aktarılmaya başlanacaktır .  9. Aktarma sonucunda bilgisayarınızda bir uyarı mesajı çıkacaktır.  10. Aktarma sonucunda uydu alıcısının ekranında da resimdeki gibi " OK " yazısı olmalıdır . Uydu alıcısının ekranında "OK" yazısını görmeden 11. adıma geçmeyiniz.  11. Bu mesaj sonrasında uydu alıcınızı power düğmesinden açıp - kapatarak yeni yazılımı kullanmaya başlayabilirsiniz
 2. 2
  realboy
  Yeni Üye

  --->: Minton Yazılım Yukleme resimli Talimatı

  Reklam  çok sağol.sana bi sorum olacak minton hakkında.bizim mintonda sadece bi kanal kaldı.fabrika ayarlarına giremiyorum.şifre istiyo.koyduğumuz şifreyide kabul etmiyo (yanlış şifre) diyo.ne yapmam gerekir.yardımcı olursan sevinirim.şimdiden teşekkürler. 3. 3
  ciwan
  Usta Üye
  Alıntı realboy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  çok sağol.sana bi sorum olacak minton hakkında.bizim mintonda sadece bi kanal kaldı.fabrika ayarlarına giremiyorum.şifre istiyo.koyduğumuz şifreyide kabul etmiyo (yanlış şifre) diyo.ne yapmam gerekir.yardımcı olursan sevinirim.şimdiden teşekkürler.
  master şifresi 0786 bunu dene 4. 4
  realboy
  Yeni Üye
  çol teşekkür ederim.işe yaradı.eline sağlık

 5. 5
  lasko
  Yeni Üye
  arkadaşlar bendeki mintonun kartlı modeli lig tv yi bir türlü çözmüyor.takılma yapıyor.fabrikasında yazılım attırdım yinede sorun çözülmedi.Bana yardımcı olurmusunuz.Şimdiden teşekkürler.

+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi