Modül Nedir ? Ne İşe Yarar ? (CI's veya CAM's)

+ Yorum Gönder
Elektronik ve Uydu Alıcıları Frekanslar Bölümünden Modül Nedir ? Ne İşe Yarar ? (CI's veya CAM's) ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Informed®
  Usta Üye
  Reklam

  Modül Nedir ? Ne İşe Yarar ? (CI's veya CAM's)

  Reklam  Modül Nedir ? Ne İşe Yarar ? (CI's veya CAM's)

  Forum Alev
  modul ornegi.jpg

  CI-modüller belirli bir kodlama sistemini çözmek (dekode etmek) için kullanılır. Bir Irdeto-CI ile, sadece Irdeto kod sistemi çözülür. Eğer Seca türü bir yayınsa, Seca-CI kullanılır.
  Şunu unutmamak gerek, kodlanmış (ve ayrıca şifrelenmiş) bir yayını seyredebilmek için CI den hariç bir de geçerli karta ihtiyacınız vardır.

  Nasıl çalışırlar: Kodlanmamış sinyaller bütün (uygun) uydu alıcıları ile alınabilirler ve televizyon sinyaline çevirilirler.

  Kodlanmış ama şifrelenmemiş sinyaller ise, bu sistemi decode edebilecek uydu cihazları ile seyredilebilir. Şöyle bir örnek verelim, eğer bir yayıncı Seca kod sistemini kullanıyorsa ve şifrelenmemiş bir sinyal gönderirse ve uydu alıcınız seca kod sistemini çözebiliyorsa görüntü alırsınız. Ama uydu alıcınız Irdeto kod sistemi uyumlu ise sinyal şifrelenmese bile Seca kod sistemi oldugu için görüntüyü alamazsınız.

  Eğer bir sinyal seca kod sistemi ile geliyorsa ve ayrıca yayıncının şifrelemesi de varsa, sadece Seca çözebilen bir uydu alıcısından hariç geçerli bir akıllı (smart) karta da ihtiyacınız olacaktır.
 2. 2
  Ziyaretçi

  Cevap: Modül Nedir ? Ne İşe Yarar ? (CI's veya CAM's)

  Reklam  Yha Bizde Televizyon Var Kanal Aramasını Yapıyorum ama CI modülü yok dior ne yapmam lazım ??+ Yorum Gönder
cı modülü nedir,  ci modül nedir,  general module nedir,  ci modülü yok,  ci modülü yok ne demek
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi