Uzaydan dünyaya ışık bombardımanı

+ Yorum Gönder
Her Telden ve Uzay Bölümünden Uzaydan dünyaya ışık bombardımanı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  xRockİnGirLx
  Süper Moderator
  Reklam

  Uzaydan dünyaya ışık bombardımanı

  Reklam  Uzaydan dünyaya ışık bombardımanı

  Forum Alev

  NASA kaynağı bilinmeyen artan miktarda yüksek enerjili elektronlarn dünyaya gönderildiğini açıkladı.Kozmik ışıkların DNA’ya çarpmasının ciddi hasarlara neden olabileceği belirtiliyor.
  Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi’nin (NASA) resmi internet sitesinde yer alan habere göre dünya güneş sisteminin dışında farklı bir kaynaktan gelen kozmik ışınların bombardımanı altında.
  NASA’nın resmi internet sitesinden verilen habere göre farklı uluslara mensup üyelerden oluşan bir araştırma grubu şaşırtıcı bir şekilde artan miktarlarda yüksek enerjili elektronların uzaydan dünyayı bombardımana tuttuğunu keşfetti. Daha önce dünya kozmik ışınlara maruz kalsa da bu kez ışınların güneş sisteminin dışında bir kaynaktan dünyaya ulaşması bilim insanları tarafından heyecanla karşılandı. Habere göre bu kozmik ışınların kaynağı bilinmiyor ancak bu kaynağın güneş sistemine yakın olduğu ve karanlık maddeden oluşabileceği olasılığı üzerinde duruluyor.

  Bunu büyük bir keşif olarak nitelendiren Louisiana Üniversitesi’nden John Wefel ise "Kozmik ışınların farklı bir kaynaktan gelişine ilk kez tanık oluyoruz” diyor.

  Galaktik kozmik ışınlar ışık hızına yakın bir süratte yol alan ve uzak süpernova patlamalarından meydana gelen atom altı parçacıklarından oluşuyor. Bu ışınlar yüksek enerji parçacıklarından meydana gelen ince bir sis oluşturarak Samanyolu boyunca toplanıyorlar ve her yönden güneş sistemine giriyorlar. Kozmik ışınların büyük bir bölümünü protonlar ve ağır atom çekirdekleri ve az bir kısmını da elektron ve foton karışımı oluşturuyor.

  DNA’YA ÇARPMASI CİDDİ HASAR DEMEK

  Kozmik ışınların DNA’ya çarpmasının ise ciddi hasarlara neden olacağı söyleniyor. Yüksek enerjili bir kozmik ışın parçacığının canlı hücrenin yapısını bozacak hatta genetik malzemeyi (DNA) olumsuz yönde değiştirecek etkileri olduğu belirtilirken ışınların bir başka etkisinin de uyduları ve yeryüzündeki elektrik interkonnekte hatlarını bozması olduğu kaydediliyor.
 2. 2
  İLKİN
  Bayan Üye

  Cevap: Uzaydan dünyaya ışık bombardımanı

  Reklam  uzaydan dünyaya gelen ışıklar patlayıp ölen yıldızların yaydığı ışınlardır dünyaya ulaşmaları halinde insan dna yapısına ciddi zararlar verebileceği bilimadamları tarafından söylenmektedir+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi