Güneş sistemine çok benzeyen bir gezegen sistemi bulundu

+ Yorum Gönder
Her Telden ve Uzay Bölümünden Güneş sistemine çok benzeyen bir gezegen sistemi bulundu ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  zafer123
  Özel Üye
  Reklam

  Güneş sistemine çok benzeyen bir gezegen sistemi bulundu

  Reklam  Güneş sistemine çok benzeyen bir gezegen sistemi bulundu

  Forum Alev
  İngiliz bilim insanlarının buldukları sistemde, Jüpiter ve Satürn büyüklüğünde iki gezegen, bizim Güneş'in yarısı büyüklüğünde bir yıldızın yörüngesinde dönüyor.

  Gökbilimciler, Güneş Sistemi'nin benzeri olan ve uzak bir yıldızın etrafında dönen gezegen sistemi keşfettiler.

  Keşfi yapan İngiltere'nin St Andrews Üniversitesi'nden Martin Dominik, keşfettikleri sistemin, düşündüklerinden daha çok Güneş Sistemi ile ortak yönleri bulunabileceğini belirterek, ayrıca gökbilimcilerin başka güneş sistemleri keşfetmenin eşiğinde olduklarını söyledi.

  Dominik, ''Keşfettiğimiz sistemde bizim Güneş Sistemimizdeki Jüpiter ve Satürn'ün rollerini üstlenen iki gezegen bulunuyor. Bunlar, Jüpiter ve Satürn ile neredeyse aynı kütle ile yörünge uzaklığı ve yörünge dönemine sahipler. Bu sistem bizim Güneş Sistemimize benzer şekilde oluşmuş gibi görünüyor. Bu açıdan bakıldığında Güneş Sistemimiz Evren'de tekmiş gibi durmuyor. Dünya'ya benzer gezegenlere sahip başka sistemler de olmalı'' diye konuştu.
 2. 2
  İLKİN
  Bayan Üye

  Cevap: Güneş sistemine çok benzeyen bir gezegen sistemi bulundu

  Reklam  yıllar geçtikçe bu böyle sürüp gidecek milyarlarca galaksi var milyarlarca sistem hep bulunacak keşfedilecek ama uzaklardakiler keşfedildikçe yakınlardakiler hakkında daha kıymetli veriler elde edilecek+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi