Teori 4:USA 193 ajan uydusu

+ Yorum Gönder
Her Telden ve Uzay Bölümünden Teori 4:USA 193 ajan uydusu ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  aybuke
  Usta Üye
  Reklam

  Teori 4:USA 193 ajan uydusu

  Reklam  Teori 4:USA 193 ajan uydusu

  Forum Alev
  14 Aralık 2006 yılında Amerika USA 193 adlı bir uyduyu uzaya yolladı. Bu uydu aynı zamanda bir ajan uydu olarak kabul ediliyordu. 2007 yılının sonlarına doğru ise uydunun yörüngesini korumakta zorlandığı belirtildi ve 2008 Şubat ayında Amerika tarafından düşürüldü.
  Uydu aslında neden düşürüldü? Hükümetin dediğine göre uydunun deposunda hidrazin adlı zehirli bir madde vardı. Eğer uydu düşürülmeseydi, insanların bulunduğu bir alana düşerek insan hayatını tehdit edebilirdi. Fakat bazı kişiler ise hükümetin asıl nedeni açıklamadığını iddia ediyorlar. Bunun nedeni ise uydunun başka bir ülkenin toprağına düşme ihtimali. Ya da bazılarının dediği gibi Amerikanın herkese uzayda bulunan bir uyduyu vurabileceğini göstermek istemesidir. 2007 yılında Çin işe düzgün çalışmayan bir hava uydusunu vurmuştu ve bunun bir test olduğunu belirtmişti. Fakat Çin’in bu uyduyu vurması ortaya çıkan kalıntıların o bölgede bulunan uydular için bir tehdit oluşturmuştu. Bunun yanında Amerika USA 193’ü vururken minimum tehlike oluşturacak bir nokta seçildi ve imha başarı ile gerçekleştirildi. Ve Amerika bu sayede Çin’e bir gönderme yaparak, biz bu işi sizden daha iyi yapıyoruz demeye getirdi olayı.
 2. 2
  İLKİN
  Bayan Üye

  Cevap: Teori 4:USA 193 ajan uydusu

  Reklam  büyük itimalle bu tip vurulan yada düşürülen uydular diğer devletlerin uydularını ileride düşürebilirmiyim yada vurabilirmiyim test etmek için bilinçli yapılmış uygulamalar+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi