Badem Yağının Ve Bademin Faydaları

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Vitaminler Bölümünden Badem Yağının Ve Bademin Faydaları ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ensar
  Özel Üye
  Reklam

  Badem Yağının Ve Bademin Faydaları

  Reklam  Badem Yağının Ve Bademin Faydaları

  Forum Alev
  Badem Yağının Ve Bademin Faydaları nelerdir?


  Badem Yağının Faydaları
  Tatlı Badem Yağının Faydaları Neler
  Badem Yağının,Bademin Yararları
  BADEM ve BADEM YAĞI
  Pembe ve beyaz renklerde çiçekler açan Badem Ağacının meyvesi, olgunlaştıktan sonra sert bir kabukla kaplanır. Acıbadem ve Tatlı badem olmak üzere başlıca iki çeşidi vardır. Bademin, diğer kabuklu yemişler gibi, besin değerleri son derece yüksektir. İçerisinde bol miktarda E Vitamini, kalsiyum, magnezyum, potasyum ve fosfor bulunmaktadır. Bademin ezilerek yağı elde edilir.
  Bademin Faydaları:
  Vücuda, beyne ve göze kuvvet verir. Yüksek kalori değeriyle kilo almaya yardımcı olur. Baş ve böbrek ağrılarını hafifletir. Soğuk algınlığı ve bronşite iyi gelir. Badem Yağı, pek çok şifayı içinde barındıran özel bir yağdır. Badem Yağı kabızlığı giderir. Acıbadem Yağı böbrekleri temizler, böbrek iltihabını gidermeye ve böbrek kumunu dökmeye yardımcı olur. Basur olan yere sürülürse ağrı ve yanmaları giderir. Egzama kaşıntılarını azaltır. Tatlı Badem Yağı en eski bakım ürünlerinden biridir. Hassas ve kuru ciltlere sürülürse cildi besler ve pürüzleri giderir.

  Badem ve Badem Yağı Nasıl Kullanılır?
  Badem taze olarak yenebileceği gibi olgunlaştıktan sonra çekirdeği de yenebilir. Badem, yemeklere ve tatlılara ayrı bir lezzet katmanın yanında besin değerlerini de arttırır. Badem Yağı makyaj çıkarıcı, cilt temizleyici ve yumuşatıcı olarak kullanılabilir. Özellikle hamilelerin cilt çatlaklarının oluşumunu ve iz bırakmasını önlemek için kullanılır.

  badem-yagi.jpg 2. 2
  AZADE
  Bayan Üye

  Cevap: Badem Yağının Ve Bademin Faydaları

  Reklam  Bademin bilinen en önemli özelliği beyin fonksiyonlarına iyi gelmesidir.Bunun yanında enerji vermekte ve bağışıklık sistemini güçlendirmektedir.Ayrıca kolay hastalanma riskine karşı bağışıklık güçlendirici özelliği de bulunmaktadır.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi