Stresle baş etmenin yolları

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Vitaminler Bölümünden Stresle baş etmenin yolları ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ensar
  Özel Üye
  Reklam

  Stresle baş etmenin yolları

  Reklam  Stresle baş etmenin yolları

  Forum Alev
  Stresle baş etme yolları

  Stresle bas etme yollari.jpg
  Stresle baş etmenin yolları
  Stresle Baş Etmenin Pratik Yolları

  Hayatımızda neredeyse hergün bizleri strese sokacak bir çok olay yaşarız.Bunların içinde şehir kalabalığı, gürültü, iş stresi, aile stresi, mutsuzluk ve monotonluk gibi.. Peki yaşamımızı daha sakin stressiz için geçirmek için neler yapabiliriz ya da stresle nasıl başedebiliriz? İşte Stresle baş etmenin yolları;
  • Spor Yapın

  Bisiklete binin. Spor yapmayı aksatmayın. Amerika ’da yapılan bir araştırmaya göre günlük 33 dakika yoğun spor programı stres düzeyinde gözle görülür azalmayı sağlıyor ve kişilerin ruh sağlığı spor yapmayanlara oranla çok daha iyi durumda.
  • İş Yerinde Müzik Dinleyin!

  Sizi rahatlatan, dinlediğinizde huzur bulduğunuz müzikler dinleyin. Müzik dinlemek yoğun bir stresin bulunduğu iş ortamında bireylerin daha sakin ve konsantre bir şekilde çalışabilmesini sağlıyor. Sevdiğiniz şarkıların bulunduğu bir liste sizi günün stresinden uzaklaştıracak ve çalışırken bile kafanızı dinlemenizi sağlayacaktır.
  • C Vitamini Vazgeçilmeziniz Olsun

  Günde 2 kez 200 mg civarında alınan C vitamini stres hormonunun salgılanmasını neredeyse durduruyor. Günlük 2-3 bardak portakal suyu özellikle kışın yaklaşmasıyla hem hastalıklara karşı direncinizi artıracak hem de sizi stresten uzak tutacaktır.
  • Gülümseyin :)

  Sizi fazlasıyla sinirlendiren bir konuşmanın içerisindesiniz. Kendinizi serbest bırakın. Bir iki saniyeliğine derin nefes alın ve gülümseyin. Gülümsemek sadece size çok yakışmayacak aynı zamanda da stresiniz azalacak ve rahatlayacaksınız. Eğer bir sunumda iseniz sizi dinleyenler sizin bu tavrınız sayesinde kendilerini daha güvende hissedecek ve söylediklerinize dikkatle odaklanacaklar.

  Çiçeklerle İlgilenin


  Güzel renkleri ve muhteşem kokularıyla sadece evinizin güzel görünmesini sağlamıyorlar aynı zamanda ad günde sadece 10 saniyenizi ayırmanızın karşılığında sizi rahatlatıyorlar. Botanikçiler bazı bitkilerin kokularının evin içerisinde yaşayanları rahatlattığını ve gözlerinin önünde büyüyen bir bitkinin kişilerde stresi azalttığını söylüyor.
  • Bir Düzeniniz Olsun

  Hayatınızda her şeyi bir düzene oturmayı başarabilirseniz, üstesinden gelemeyeceğiniz sorun ve iş olmayacaktır. Planlı ve programlı bir hayatta her türlü aktiviteye bolca zaman ayırabileceğinizi unutmayın. Verimli geçen bu zaman size rahatlama ve verimlilik duygusu aşılayacaktır. 2. 2
  AZADE
  Bayan Üye

  Cevap: Stresle baş etmenin yolları

  Reklam  İnsanların gün içindeki sorunları büyüyerek artmaktadır.Bu da insanlarda psikolojik rahatsızlıklara neden olmaktadır.İnsanların yaşam kaliteleri düşmekte ve belli bir zaman sonra çalışmaz hale gelmektedir.Burada beslenme büyük önem taşımaktadır.+ Yorum Gönder
stresle baş etmenin yolları
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi