Kasların Ölçüleri Nerelerden Alınmalı

+ Yorum Gönder
Erkeklere Özel ve Vücut Geliştirme Bölümünden Kasların Ölçüleri Nerelerden Alınmalı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  RüzgarGülü
  Bayan Üye
  Reklam

  Kasların Ölçüleri Nerelerden Alınmalı

  Reklam  Kasların Ölçüleri Nerelerden Alınmalı

  Forum Alev
  Kasların Ölçüleri Nerelerden Alınmalı

  ÖLÇÜ ALMA KURALLARI
  Bütün ölçüler soğuk ölçü olarak alınır. Mezronun olçülen yeri ve en yüksek bulunduğu noktayı tam sarması ne bol ne de çok sıkı olmaması gereklidir.

  Sıcak ölçü antrenman yapılırken kasların kanla dolduğu anda alınan ölçüdür ve soğuk ölçüye nazaran 12 cm. daha yüksek çıkar.
  Biceps Ölçüsü: Kol soğukken yani çalıştırılmamış ve normal durumda iyice kasılarak alınır. Ancak Biceps'in en uç noktasından ve tricepsin en alttaki bombe yapmış kısmından mezronun kolu tamamen sarması gerekir.
  Göğüs Ölçüsü: Mezro Göğüs kaslarının tam üstünden ve sırtın tam ortasından geçirilmek suretiyle ve göğüs şişirilmeden alınır.
  Bel Ölçüsü: Mide dolu değilken ve içeriye çekilmeden ciğerlere hava doldurmadan normal duruş pozisyonunda mezro tamamiyle bel çevresinden geçirilmek suretiyle alınır.
  Bacak ve Baldır Ölçüsü: Bacağın ve baldırın kasılarak en fazla kabarıklık yapan yerinden çepe çevre alınır.
  Boyun Ölçüsü: Mezroyla çepe çevre boynun etrafını sararak alınır.
  Omuz Ölçüsü: Omuzların yanlardan en uç noktalarından itibaren sırtın alt kısmına kaçmadan çepe çevre ölçülmesi ile alınır.
  Kalça/Basen (Hip) Ölçüsü: Mezroyu basenlerin en uç noktasindan baslatılarak çepeçevre kalçaların en dıştaki noktasından geçirerek alınır.
  Bilek ve Önkol: Bileğin ve önkolun tam ortasından çepeçevre ve düzgün olarak alınır.


 2. 2
  FULDEM
  Bayan Üye

  Cevap: Kasların Ölçüleri Nerelerden Alınmalı

  Reklam  Spor yaparken kanın toplanması ile vücut ölçüleri olduğundan daha fazla görünmektedir. Aç karnına ve spordan önce yapılaması doğru sonuçları verecektir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi