Erkek Vücut Anatomisi

+ Yorum Gönder
Erkeklere Özel ve Vücut Geliştirme Bölümünden Erkek Vücut Anatomisi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Heroes*
  Emekli
  Reklam

  Erkek Vücut Anatomisi

  Reklam  Erkek Vücut Anatomisi

  Forum Alev
  Erkek Vücut Anatomisi
  Vücut Anatomisi - Kas Yapısı - Endomorf


  İnsan vücudu temelde 3 çeşit olarak ele alınmaktadır bunlar ; ektomorf,endomorf,mezomorf olarak adlanrılmaktadır bu vücut tipleri kendilerine has özellikler göstermektedir.

  Ektomorf : İnce kemik yapılı uzun ve zayıf adeleli olan insanlardır Ektomorfların güç kazanıp hacim yapmaları gerçekten uzun zaman gerektiren bir iştir.

  Endomorf : Kalın kemikli çabuk şişmanlamaya eğilimli kısa boylu ve sağlam yapılı kişilerdir Endomorflar çok çabuk gelişebilirler kısa zamanda yüksek ağırlıklarla çalışmalarını sürdürebilirler. Vücutları kütleli ve adelelidir.Ancak bir o kadar şekil sahibi ve definisyona yatkın oldukları söylenemez bu nedenle yağ almaya yatkın ama yağ atma konusunda zorluk çekerler.

  Mezomorf : Anatomik olarak ağırlık çalışmasına en yatkın vücut tipi bu tiptir. Bu tip vücutlara sahip olanlar geçiş bir yapıya sahiptir. ve çabuk adelenmeye müsaitlerdir


 2. 2
  AZADE
  Bayan Üye

  Cevap: Erkek Vücut Anatomisi

  Reklam  Erkeklerin kas yoğunluğu ve vücut indeksleri kadınlara oranla çok daha fazladır.Bu yaradılıştan gelen bir özelliktir.Erkekler çalıştıkları yada bedenen çalıştırdıkları vakit kaslarını artırabilmekte ve vücutlarını geliştirebilmektedir. 3. 3
  Ziyaretçi
  Bu konu hakkında baya bilgilendim teşekkür ederim sizlere+ Yorum Gönder
erkek vücut anatomisi,  vücut şekilleri erkek,  erkek vücut şekilleri
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi