Windows 7'nizin Başlangıç Resmini Değiştirin

+ Yorum Gönder
Bilgisayar Dünyası ve Windows 7 Bölümünden Windows 7'nizin Başlangıç Resmini Değiştirin ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fatal
  Özel Üye
  Reklam

  Windows 7'nizin Başlangıç Resmini Değiştirin

  Reklam  Windows 7'nizin Başlangıç Resmini Değiştirin

  Forum Alev
  Windows 7 yavaş yavaş hayatımızdaki yerini almaya başlarken, ufak tefek ipuçları da gün yüzüne çıkmaya başlıyor.

  Windows XP ve Vista için başlangıçtaki arkaplan resmini değiştirmek oldukça kolay, fakat Windows 7’de durum biraz daha karışık. Birkaç ekstra işlem yapmak gerekiyor. Gelin Windows 7’nizin başlangıç resmini değiştirelim.
  C:\Windows\system32\oobe\info\backgrounds klasörüne gidin. Eğer yoksa bu klasörü oluşturun. Arkaplan olmasını istediğiniz JPG resmini defaultBackground.jpg ismiyle buraya kaydedin. Yalnız dikkat edin dosya 256 KB’dan büyük olmamalı. Eğer büyükse, dilediğiniz bir resim işleme yazılımıyla birlikte boyutunu küçültün.
  Windows 7 yavaş yavaş hayatımızdaki yerini almaya başlarken, ufak tefek ipuçları da gün yüzüne çıkmaya başlıyor.
  Regedit
  Ardından Başlat (START) menüsünden REGEDIT’e girin. HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\Curr entVersion\Authentication\LogonUI\Background anahtarını açın. Eğer bu anahtar yoksa bu isimle yeni bir anahtar oluşturun. REGEDIT ekranında sağdaki bölümden OEMBackground değerini bulun. Eğer bu değer yoksa şu işlemleri takip edin:

  Birçok otoriteye göre Windows 7, Vista'dan daha çok satılacak.
  Edit > New > DWORD ve yeni değeri OEMBackground olarak girin.
  OEMBackground değerine çift ıklayın ve veriyi 1 olarak girin. Artık Windows 7 sizin dilediğiniz resmi başlangıçta ve sonda gösterecektir. 2. 2
  DURİE
  Bayan Üye

  Cevap: Windows 7'nizin Başlangıç Resmini Değiştirin

  Reklam  aslında bilmeyen kişiler için söylemek istiyorum bu düzenlemeler windowsta sorunların başlamasına sebep olabilir görünürde bişey ama bişey dokunuldu mu daha sonra arızalar başlıyor ve arkası kesilmiyor+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi