Windows Vista'da Kullanıcı Hesabı Denetimi

+ Yorum Gönder
Bilgisayar Dünyası ve Windows Vista Bölümünden Windows Vista'da Kullanıcı Hesabı Denetimi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Genç.bjk
  Bayan Üye
  Reklam

  Windows Vista'da Kullanıcı Hesabı Denetimi

  Reklam  Windows Vista'da Kullanıcı Hesabı Denetimi

  Forum Alev
  Kullanıcı Hesabı Denetimi

  Kullanıcı Hesabı Denetimi (UAC), Windows Vista'da bulunan yeni bir dizi özelliktir; bir yönetici hesabının esnekliği ve gücü ile standart kullanıcı hesabının güvenliği arasında bir denge kurulmasına yardımcı olur.

  Web'e gözatma, e-posta gönderme ve üretim programlarını kullanma gibi etkinlikler için özel yönetim ayrıcalıkları gerekmez. Windows Vista, standart kullanıcı hesapları kullanarak bu etkinlikleri gerçekleştirmeyi ve üretken olmayı kolaylaştırır.

  Yeni bir program yüklemek gibi bir yönetim görevi gerçekleştirmek istediğinizde, Windows Vista, bu yönetim görevinin çalışmasına izin vermeden önce programı yüklemek istediğinizi doğrulamanızı ister. Böylece, yönetici ayrıcalıklarının kullanımı en aza indirilerek virüsler, solucanlar, casus yazılımlar ve diğer olası istenmeyen yazılımlar gibi zararlı yazılımların kişisel bilgisayarınızın genelini etkilemesi zorlaştırılır.

  UAC, aileler tarafından ortak kullanılan bilgisayarların zararlı yazılımlara karşı korunmasına da yardımcı olur. Zararlı yazılımlar genelde çocuklara çekici gelen programlarda gizli olarak bulunur. Bilgisayarınızın korunmasına yardımcı olmak amacıyla, çocuklarınız için standart kullanıcı hesapları oluşturabilirsiniz. Çocuğunuz bir yazılım parçası yüklemeye çalıştığında, sistem bir yönetici hesabının parolasını ister. Çocuklarınız kendi başlarına yeni programlar yükleyemez.
 2. 2
  DURİE
  Bayan Üye

  Cevap: Windows Vista'da Kullanıcı Hesabı Denetimi

  Reklam  kullanıcı hesap denetimini kapatmak bazı riskleri de beraberinde gerektirir program kurulumlarında sürekli karşımıza çıkan uac yani hesap denetimi aslında kullanıcının yararınadır+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi