Windows Vista'ya İki Önemli Yama

+ Yorum Gönder
Bilgisayar Dünyası ve Windows Vista Bölümünden Windows Vista'ya İki Önemli Yama ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  MuSTaFa_TR
  Emekli
  Reklam

  Windows Vista'ya İki Önemli Yama

  Reklam  Windows Vista'ya İki Önemli Yama

  Forum Alev
  Windows Vista'ya İki Önemli Yama  Arada bir ayın on üçü ve Cuma'ya rastlayan yama bildirilerini yaparken korkmuyor değiliz; fakat onlar artık üçüncü hizmet paketi beklenen Windows XP için olduğu için artık bize fazla heyecanlı gelmiyor. Zira Windows XP'yi yamaya yamaya bir hâl olduk. Son gelecek hizmet paketi (service pack) de tahminen işletim sistemi büyüklüğünde olacak. Gelin şimdi Windows Vista için olan yamalara yakından bakalım; bizi ne tür eğlencelerden kurtaracak, görelim.


  Öncelikle bu yamaların hem 32 hem de 64 bit Windows Vista işletim sistemlerini şenlendireceğini belirtelim. İki yamanın düzelttiği hatalardan gözümüze takılan birkaç tanesine bakalım:


  :: Windows Energy ekran koruyucusu kullanıldığında bellek taşması yaşanması.
  :: Büyük boyutta bir dosya veya dosya yığını taşındığında, taşıma süresinin hesaplanmasının çok uzun sürmesi. Gerçi ufacık dosyaların kopyalanması bile bazen işkenceye dönüşebiliyor; tecrübeyle sabittir.
  :: Bilgisayarı hazırda beklettikten sonra uyandırdığınızda giriş ekranın gelmesinin uzun sürmesi. Windows uyuma, kullanıcına sahip çık.
  :: Bilgisayar masaüstü işlemi yapılırken veya oyun oynanırken aniden tepki vermeyi durdurup ekrandan maviyi vermesi.
  :: Nvidia G80 serisi bir grafik kartı takılı bilgisayarın hayattan umudunu kesmesi.
  :: Netcfgx.dll'ye dayalı bazı yazılımların bu baskıya dayanamayarak son nefeslerini vermeleri.

 2. 2
  DURİE
  Bayan Üye

  Cevap: Windows Vista'ya İki Önemli Yama

  Reklam  sözde sorunların çözümü için kullanılan bu yamalar sonradan yüklendiğinde bilgisayarda ağırlık meydana getirmektedir. ancak orjinal kurulumda son güncellemelere sahip bir kurulum cd ile kurulum yaptığınızda daha sağlıklı bir sonuç elde edersiniz+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi