Sistem Geri Yükleme Neleri Kaydediyor

+ Yorum Gönder
Bilgisayar Dünyası ve Windows XP Bölümünden Sistem Geri Yükleme Neleri Kaydediyor ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  ICEEXOL
  Özel Üye
  Reklam

  Sistem Geri Yükleme Neleri Kaydediyor

  Reklam  Sistem Geri Yükleme Neleri Kaydediyor

  Forum Alev


  Hangi Dosyaları Saklıyor ?

  Sistem Geri Yükleme Noktası'nın güvenceye aldığı dosyalarla ilgili bilgilere, Windows\ System32 \ restore klasörü altında bulunan "Filelist.xml" dosyasından ulaşıyoruz.
  Dosyaya çift tıklayarak kaynak kodunu internet tarayıcınızda görüntüleyebilirsiniz.Bütün "Include" tagları arasındaki dosyalar ve yamalar ,sistem geri yükleme işlemi sırasında sağlama alınan kısmı oluşturuyor.Güvence altına alınanlara kullanıcı profilleride dahil.  Hangileri Sağlama Alınmıyor ?

  Bu sorunun cevabını, yine aynı dosyanın kaynak kodundaki "Exclude" tagları arasında bulabiliyorsunuz ama dosyalarla ilgili daha ayrıntılı bilgi almak için kayıt defterine başvurmalısınız.

  Kayıt defterindeki "HKEY_LOCAL_MACHINE\ System\ CurrentControlSet\ BackupRestore" anahtarına gidin.Bradaki "FileNottoBackup" alt anahtarı hayli ilgi çekicidir.Sağda duran değerlerden anlaşılacağı üzere,DRM gibi kopya korumaları, geçici dosyaları (pagefile.sys) bu güvenceden mahrum bırakılmış.  Sistem Geri Yükleme Noktaları nerede saklanıyor ?


  Bununla ilgili tüm bilgiler, "System Volume Information" isimli gizli bir klasörde yer alıyor.Her sabit diskin kök klasöründe bulabileceğiniz bu klasör,sistem geri yükleme sırasında göz önünde bulundurulmuyor.


  "System Volume Information" klasöründeki bilgiler ?

  Bugüne kadar belirlediğiniz geri yükleme noktasıyla ilgili tüm bilgiler,adları "_restore" ile başlayan klasörlerde tutuluyor.Buna ek olarak "System Volume Information" klasörü içinde "MountPointManagerRemoteDatabase" isimli bir sistem klasörünü de görmemiz mümkün.

  Bu klasör, bağlantı noktalarını kontrol ediyor ve yapacağınız bütün değişiklikleri yine "System Volume Information" klasöründeki "tracking.log" dosyasına kaydediyor.

  Yalnız dikkat etmeniz gereken bir konu var: Sadece yönetici haklarını elinde bulundurunlar "System Volume Information" klasörüne girebiliyor.
 2. 2
  s.ozbay
  Yeni Üye

  --->: Sistem Geri Yükleme Neleri Kaydediyor

  Reklam  hımm iyi iyiiiiiii :D tsk ler bızı bılgılendırdıın ıcın ;) 3. 3
  baristekin
  Üye
  ellerine sağlık tesekkur ederim 4. 4
  upnature
  Yeni Üye
  acaba avantajlı mı yoksa format mı en ıyı cozummmm

 5. 5
  yunuse
  Üye
  Format En İyİ ÇÖzÜmmmmmmm

+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi