XP Admin sifresi degistirmek

+ Yorum Gönder
Bilgisayar Dünyası ve Windows XP Bölümünden XP Admin sifresi degistirmek ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  NOVA
  Üye
  Reklam

  XP Admin sifresi degistirmek

  Reklam  XP Admin sifresi degistirmek

  Forum Alev
  1-bilgisayarin/Yönet/Yerel kullanici ve gruplar/Users/Administrator sag tiklayip parola belirle Herkes biliyordur ama gene de hatirlatmis olalim

  Eger Xp de kullanici sifresini unutuysaniz:
  Bilgisayarı yeniden başlat.Açılıçta F8 tuşuna bas.Güvenli Moda gir.Güvenli mod özel bir Administratör diye oturum açıyor.İlk kez yapıyorsan Administratör oturumu şifre istemeyecektir(tabi sen ona da şifre koymadıysan).Ordan oturumunu aç.Sonra Denetim Masası>Kullanıcı Hesapları na gir.Ordan kendi kullanıcı ismine tıkla ve şifreyi kaldır.
  Adminstratör kullanıcısı bilgisayar yöneticisi olduğunda şifre kaldırırken eski şifreni girmeni istemez. 2. 2
  nkacar
  Yeni Üye
  Reklam  paylaşım için saol deneyelim bakalım 3. 3
  hkaan
  Yeni Üye
  bu linkteki proğram ile ----

  1 adet boot disketi oluşturacaksınız! Sonra sistemi bu disketle başlatın ve programın bilgisayarı analiz etmesini bekleyin.
  Program analizi bitirdikten sonra;
  1- Partition seçim kısmı gelecek, buradan işletim sisteminin hangi partitionda yani sürücüde kurulu olduğunu seçin, zaten yanında parantez içinde boot yazar.1 yada 2'yi seçip devam edersiniz.

  2- Sonra registry dosyalarının yerini soracak (sam dosyaları) zaten genelde gösterdiği yer doğru yerdir (windows\system32\config) bu adımı hemen enter diyerek geçin!

  3- Bu adımda 1'i seçin yani Password reset diyeceğiz

  4- Açılan menüden yine 1'i seçerek işletim sistemindeki kayıtlı kullanıcı isimlerini görebiliriz.(Admin dahil) Zaten Administrator seçili durumdadır bu yüzden enter'a basarak bu adımıda geçin.

  5- Ve sıra geldi şifreyi resetlemeye burada size şifre soracak! dikkat edilmesi gereken husus yeni şifre girmeyin!!! * işareti koyarak şifrenin kaldırılmasını sağlayın ve möte gelmeden yolunuza devam edin.Yeni şifre girmek biraz sakat o yüzden * koyun.

  6- Son olarak size Change It (değiştireyim mi) diye soracak, sizde y diyeceksiniz ve işlemi bitireceksiniz...

  Disketi çıkarıp bilgisayarı yeniden başlattığınızda windows diskleri gözden geçirmek isteyecek sakın paniğe kapılmayın.Sistem açıldığında Administrator'e tıkladığınızda sizden şifre isteyen hesap hiç şifre sormadan açılacak.

  UYARI: Bu tekniği iyi öğrenmeden şirket bilgisayarında yada önemli verilerinizin olduğu bir sistemde denemeyin, ufak bir hatanızda windows birdaha hiçbir şifreyi kabul etmez. 4. 4
  bipbip
  Yeni Üye
  çok işime yarayacak saol dostum

 5. 5
  melankolikh
  Yeni Üye
  ya su ilk bastakını denedim ama kullanıcı hesaplarını yönetmek için denetim massasına gecin fln bişeler ddi olmdı napcam :S

 6. 6
  Hasan
  Özel Üye
  ya su ilk bastakını denedim ama kullanıcı hesaplarını yönetmek için denetim massasına gecin fln bişeler ddi olmdı napcam :S
  başlat>çalıştır>lusrmgr.msc yazıyoruz acılan sayfadan users>administrator sağ tıklıyoruz parola belirle kısmını seciyoruz eski parolayı bilmeye gerek yok tamam deyince pcniz hazır.

 7. 7
  DR35
  Yeni Üye
  Kör oldum heralde link ki göremiyorummm........

+ Yorum Gönder
cs 1.6 admin şifresi değiştirme,  cs 1.6 admin şifre değiştirme,  cs 1.6 adminlik şifresi değiştirme
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi