Kitlenen internet sayfasını açmak

+ Yorum Gönder
Bilgisayar Dünyası ve Windows XP Bölümünden Kitlenen internet sayfasını açmak ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  ozan_18
  Usta Üye
  Reklam

  Kitlenen internet sayfasını açmak

  Reklam  Kitlenen internet sayfasını açmak

  Forum Alev


  Explorer'imizin giriş sayfası yukarıdaki resimde görüldüğü gibi istenmeyen bir web adresi tarafından ele geçirilmiş ise, ve IE ayarlar menüsündeki ana sayfa giriş pencereleri yine bu istenmeyen web adresi tarafından yukarıdaki gibi kilitlenerek değiştirilemez konuma getirilmiş ise, hiç panik yapmanıza gerek yok. Aşağıda anlatılanları adım adım uygulayacak olursanız, explorer giriş sayfanızın yönetimini tekrar geri alabilirsiniz.

  Sırasıyla Yapılması Gerekenler :

  Öncelikle BAŞLAT menüsünden ÇALIŞTIR uygulamasını başlatınız.
  Ardından açılan pencereye ''gpedit.msc'' yazarak ''Grup İlkesi'' isimli menüye geliniz. Daha sonra ''Kullanıcı Yapılandırması'' sekmesini > Yönetim Şablonları > Windows Bileşenleri altında bulunan ''İnternet Explorer'' bölümüne kadar ulaşınız,Tüm bunları yaptıktan sonra karşınıza aşağıdaki pencere gelecektir.
  Bu menünün sağ tarafında bulunan '' Giriş Sayfası Ayarları Değişimini Devreden Çıkar'' seçeneğini mouse ile çift tıklatınız.
  '' Giriş Sayfası Ayarları Değişimini Devreden Çıkar'' seçeneğini tıkladıktan sonra karşımıza aşağıdaki pencere çıkacaktır. O penceredeki ''Etkin'' seçeneğini işaretleyip UYGULA ve TAMAM butonuna tıklayarak ''Grup İlkesi'' menüsünden çıkınız.


  Yukarıdaki resimde görüldüğü gibi Explorer giriş sayfamızı kurtardık ve yine kendimizin tercihlerinden biri olan web adresini girerek durumu düzelttik.

 2. 2
  sendomen
  Yeni Üye

  --->: kitlenen internet sayfasını açmak

  Reklam  kardes olmadı....


  fasfasfasfasfa+ Yorum Gönder
kilitlenen internet sayfasını açma,  kilitlenen internet sayfasını açma programı,  kilitlenen sayfayı açma
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi