Wordpress Google Sitemap Eklentisi

+ Yorum Gönder
Webmaster ve Wordpress Bölümünden Wordpress Google Sitemap Eklentisi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  ENGİN
  Özel Üye
  Reklam

  Wordpress Google Sitemap Eklentisi

  Reklam  Wordpress Google Sitemap Eklentisi

  Forum Alev
  Bu eklenti uyumlu XML Google Sitemaps dosyasını oluşturur . Tüm WordPress sürümlerini destekler . Her düzenleme veya yazı oluşturmak için site haritası ve güncellenen tüm büyük arama motorları, Ask.com, Google, MSN Search ve Yahoo gibi siteharitası protokol desteği, güncelleştirme hakkında bildirilir ping atarak.Bu eklenitide worpress için en ihtiyac duyulan eklentilerinde biridir. Google sitemap’siz wordpress düşünemiyorum.
  Resimli Anlatım İse canarkadasın büyük zahmetlerle yaptıgı gif anismayonları izleyerek uygulayalım.
  öncelikle dosyayı indirdikten sonra rar’dan çıkaralım ve ftp’ye wp-content/plugins klasorune atalım


  Eklentiyi sunucuya gönderdikten sonra sitemiz/başlangıç/eklentiler alanından eklentiyi etkinleştiriyoruz, etkinleştirme sonucu sitemiz/başlangıç/ayarlar alanında XML-Sitemap diye yeni bir sekme oluşacak, buraya tıklayıp eklenti tercihlerimizi kendimize göre belirleyip, sayfada en altta bulunan Tercihleri Güncelle butonuna tıklıyoruz..
  Bu işlemden sonra eklenti ayarlar sayfasına gittiğinizde; sayfanın en üstünde bulunan Durum başlığında Site haritanızın oluşturlamadığına dair bir uyarı göreceksiniz, bu uyarı site dosyalarımızın bulunduğu ana klasörün yazılabilir olmaması nedeniyledir, biz bu klasöre yazma izni verip güvenlik açığı oluşturmamak için eklentiye gerekli olan sitemap.xml ve sitemap.xml.gz adlı dosyaları elle kendimiz oluşturup sadece bu dosyaların yazma iznini 777 yapacağız  Bilgisayarımızda açacağımız yeni metin belgesi dosyasının adını sitemap.xml olarak değişitriyoruz, aynı işlemle bir adet de sitemap.xml.gz adlı dosya oluşturup bu dosyaları sitemizin kurulu olduğu ana dizine yani Wordpress ana dosyaları içinde bulunan config.php dosyasının olduğu dizine ftp aracılığı ile gönderiyoruz, ister ftp programı ile ister sunucu kontrol panelimizden bu iki dosyanın yazma izinlerini (properties - chmod) 777 olarak ayarlıyoruz..
  Bunuda yaptığımız zaman, eklenti ayar sayfasında en üstte “Site haritanız henüz oluşturulmamış.. Oluşturmak için buraya tıklayın” ibaresine tıklayarak sitemap yani site haritamızı oluşturabiliriz..

  anlatımından dolayı canarkadaş'a teşekkürler. 2. 2
  memat!
  Yeni Üye

  --->: Wordpress Google Sitemap Eklentisi

  Reklam  teşlekkürler benimki 2.7.1 ama seo yoktur :S

  yeni kurdum henüz 3. 3
  ENGİN
  Özel Üye
  Her bölüme gereksiz mesaj atmayınız. Bu bölümü inceleyiniz.

  http://www.mumsema.net/wordpress/295...ml#post1130594 4. 4
  vdemir
  Yeni Üye
  Wordpress Google Sitemap Eklentisi paylaşım içni tşk

+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi