Blood elfler (World of Warcraft)

+ Yorum Gönder
Online Oyunlar ve World of Warcraft online Bölümünden Blood elfler (World of Warcraft) ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  InKusTe
  Usta Üye
  Reklam

  Blood elfler (World of Warcraft)

  Reklam  Blood elfler (World of Warcraft)

  Forum Alev
  Binlerce yıl önce, sürgündeki yüce varlıklar Lordaeron sahillerine indiler ve büyüleyici Quel’Thalas toplumunu kurdular. Kendilerini isimlendirdikleri şekilde bu yüksek elfler, topraklarının kalbinden gelen büyü enerjilerinin toplandığı Sunwell’i yaptılar. Zaman içinde, geçmişte aldıkları acı dersleri bir kenara bırakarak Sunwell’in değişken enerjisini güvenerek büyüdüler.

  Üçüncü Savaş sırasında, kötü Prens Arthas, Quel'Thalas’ı işgal etti ve bir zamanların görkemli diyarını taşa ve küle çevirdi. Ölümsüzlerden oluşan ordusu, yüksek elflerin nüfusunun neredeyse yüzde doksanını yok etti. Arthas buna ek olarak Sunwell’in enerjisini kullanarak güçlü ölümsüz büyücü Kel'thuzad’ı hayata döndürdü. Hayatta kalmayı başaran az sayıdaki elf, büyü güçlerinin kaynağından koptuklarını fark ettiler ve umutsuzluğa kapıldılar.

  Elflerin bu en karanlık zamanında Quel'Thalas soyunun son temsilcisi olan Kael'thas Sunstrider geldi. Yaygın olarak bilinen adıyla Kael, toplumundan geriye kalanın, onları besleyen ve güçlü kılan büyü güçleri olmadan uzun süre hayatta kalamayacağını biliyordu. Toplumunun adını, kaybettiklerinin anısı ve büyüye olan susamışlıkları nedeniyle Blood Elves olarak değiştirdi. Toplumu için yeni bir kader arayışına giren Kael'thas, Outland’in uzak köşelerine gitti ve burada kaybolmuş gece elfi Illidan’la karşılaştı. Illidan’ın önderliğinde Kael ve onun Blood Elf’leri eski güçlerinin büyük bir kısmına yeniden kavuştular.

  Ne yazık ki Blood Elf’lerin şeytani enerjilere bu kadar sevgiyle sarılmaları, Alliance içindeki eski arkadaşlarının onlardan uzaklaşmalarına sebep oldu. Böylece Azeroth üzerinde kalan son Blood Elf’ler, Kael'thas ile yeniden bir araya gelebilecekleri ve onlara vaad edilen altın kadere ulaşabilecekleri Outland’e ulaşabilmek için Horde’lardan çaresizce yardım istediler.
 2. Alev
  Özel Üye

  Blood elfler (World of Warcraft) Makalesine henüz yorum yazılmamış. ilk yorumu siz yapın


Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi